Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI to go

 

metalobaza

Стрічка новин

 

Краєзнавці згадували родину Симиренків, яка розбудовувала Україну

2020 02 27 myzeu

 

В обласній бібліотеці імені Тараса Шевченка відбулося засідання краєзнавчого клубу «Моя Черкащина», темою якого було –«Симиренки: феномен одного роду».
Про родину славних земляків, успішних підприємців та меценатів, котрі вийшли з кріпаків і свого часу успішно розбудовували Україну, розповіли Василь Мельниченко, голова обласної організації НСКУ, професор Черкаського національного університуту імені Богдана Хмельницького та співголова клубу – Людмила Дядик, завідувачка відділом краєзнавства обласної бібліотеки.
Вони наголосили на тому, що завдяки зусиллям представників родини Симиренків на Черкащині зʼявилися паростки українського підприємництва та було закладено основи національної економіки – керівники торговельно-промислової фірми «Брати Яхненки-Симиренки» ще на початку XIX століття розробили та впровадили в життя унікальну модель господарювання, забезпечили добробут та соціальний захист своїм працівникам. Видатні українські підприємці Симиренки та Яхненки в 1840-х роках побудували на Городищині сучасні цукровий та машинобудівний заводи. Впродовж кількох десятиліть фірма «Брати Яхненки-Симиренки» була монополістом у виробництві та торгівлі цукром не лише в Російській імперії, а й на ринках Західної Європи.
Симиренки були заможними і щедрими людьми, тож вони фінансували видання майже усіх українських часописів, етнографічних та історичних наукових праць, надавали матеріальну підтримку українським науковцям, письменникам, художникам, артистам та громадським діячам. Наприклад, коштом Платона Симиренка видано «Кобзар» Тараса Шевченка.
Із цієї родини вийшли і відомі вчені-садівники – Левко та Володимир Симиренки, які виростили сорт яблуні – Ренет Симиренка.
Також на зібранні клубу «Моя Черкащина » почесний краєзнавець України Микола Борщ прочитав уривки зі своєї поеми «Платонів хутір – геніїв колиска», було переглянуто документальний фільм про родину Симиренків та тематичну книжкову виставку.
«Такі зібрання клубу краєзнавців Черкащини ми проводимо, як правило, раз у місяць. Але буває і частіше. Приміром, не так давно презентували фундаментальну книгу «Драбів і Драбівщина. Нариси з історії рідного краю» журналіста- краєзнавця Віктора Козоріза, який живе у Харкові, але не пориває звязків з малою батьківщиною», – говорить головний краєзнавець Черкащини Василь Мельниченко.
За його словами, вже найближчим часом краєзнавці Шевченкового краю планують провести презентацію чергового номера «Краєзнавство Черкащини». Потім у Богуславці черкаські краєзнавці збираються презентувати репринтне видання книги Михайла Максимовича «Українські народні пісні».
Нагадаємо, що 2020 рік Городищенська районна рада оголосила Роком родини Симиренків. Адже цього року 18 лютого виповнилося 165 років з дня народження Левка Симиренка,19 березня буде 185 років Василю Симиренку, 200 років Платону Симиренку та 230 років Федору Симиренку, основоположнику цього славетного роду .

На знімку: співголова клубу краєзнавців Черкащини Людмила Дядик, завідувачка відділом краєзнавства обласної бібліотеки імені Тараса Шевченка демонструє раритетне останнє прижиттєве видання «Кобзаря», видане у 1860 році коштом Платона Симиренка у Санкт- Петербурзі.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

vdoma1

 

AZK MIG

Дійові особи

СЕРГІЙ ДУБРОВ

Dybrov

 

Що треба знати про експрес-тести на коронавірус?

 

Володимир Тірон

Tirion

 

Про поширення коронавірусної інфекції 

 

Наталя Сегеда

Segeda1

 

Про підпали трави та очерету, у яких горить усе живе

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Незважаючи на карантин, у Смілі щодня скликають сесії міської ради та відбуваються скандали

19 березня 2020, 16:45

2020 03 19 sesiya123

Попри те, що сьогодні міський голова Сміли Олексій Цибко святкує День народження, депутати не захотіли зробити йому подарунок – провести сесію міської ради.


Економіка
У Черкаській області 2 загрози: коронавірус і спад економіки

30 березня 2020, 13:33

2020 03 30 ekonom

Голова Черкаської обласної державної адміністрації Роман Боднар розповів на брифінгу, що наразі область має два види загроз – коронавірус і спад розвитку економіки.


Суспільство
В Смілі вночі частково відключать інтернет

02 квітня 2020, 17:53

2020 04 02 mclautКомпанія Маклаут попередила абонентів про проведення ремонтних робіт і перепросила за незручності.


Цікаво
Смілянин В'ячеслав Василенко «одружився наосліп»

02 квітня 2020, 18:37

2020 04 01 odryzena

Смілянин В'ячеслав Василенко узяв участь у програмі телеканалу «1+1» "Одруження наосліп".


Афіша
Сьогодні буде концерт та урочиста хода на честь Т.Шевченка

10 березня 2020, 10:22

2020 03 10 vhanyvanakob

10 березня у Смілі відбудуться офіційні заходи на честь вшанування Великого Кобзаря Т.Г.Шевченка.