Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI to go

 

metalobaza

Стрічка новин

 

Турки презентували технічний проект модернізації водоканалу

2020 02 18 prezentasia

 

Як і було обіцяно міським головою Олексієм Цибком, турецькі інвестори презентували громадськості технічний проект модернізації міської системи водопостачання та водовідведення.
Спочатку представники турецьких фірм "ARASYA" та "EMTA ENERJI ELEKTRIK" 5 днів жили у Смілі і вивчали роботу нашого водоканалу. Потім, зібравши всю необхідну інформацію, місяць розробляли проект.

 

2020 02 18 prezentasia1


18 лютого у малій залі Міського будинку культури зібралися представники міської влади, також приїхали фахівці із Черкаської ОДА, міські депутати, працівники КП «ВодГео», громадські активісти, щоб послухати виступ турецьких спеціалістів.
Турецькі інвестори розповіли, що ця робота для них не нова. Вони вже розробили кілька подібних проектів для Туреччини, Азербайджану (там працювали у 60 містах і Баку), для Лівії та Північної Африки.
Проект складається із двох частин: перша – подача води, друга – каналізація.

 

2020 02 18 prezentasia2


Потім турок старанно розповідав і показував на красивих схемах те, що ми і так всі знаємо. Що у Смілі зараз живе 52 тисячі осіб, але потреба води розраховувалась на 65 тисяч населення… Скільки у нас свердловин, скільки насосів, про густоту населення і про те, що для багатоповерхівок потрібно більший напір води… Зрештою, він прийшов до висновку, що потрібно модернізувати всі свердловини, треба пробурити 10 нових додаткових свердловин і осучаснити очисну систему каналізації.

 

2020 02 18 prezentasia3


На задніх рядах чоловіки гомоніли про те, що доповідь турецького спеціаліста схожа на відповідь студента-другокурсника, якому дали завдання намалювати схему.
Можливо, через складнощі перекладу, дійсно, презентація турецького спеціаліста виглядала не дуже зрозумілою. На допомогу йому прийшов міський голова Олексій Цибко. От він уже нормально пояснив, що вартість проекту модернізації водоканалу – 260 мільйонів гривень. Цінність цього проекту у тому, що він зроблений для міста безкоштовно, ліцензійною фірмою. Такий проект від іншої організації коштував би 14 млн грн. Для кожної насосної станції зроблено технічні розрахунки.


Початок модернізації водоканалу відбудеться у три етапи:
1 – заміна електронасосів на нові економні;
2 – заміна 50 км труб, які взагалі згнили;
3 – удосконалення каналізації, яка зараз взагалі майже відсутня.
Словом, презентований проект - суто технічний, а не економічний. Кошторис цього плану рахуватимуть ще 10 днів.

 

2020 02 18 prezentasia4


Депутати і всі бажаючі задавали запитання. Особливо активними були Антон Кривко, Володимир Салов та Костянтин Синьогуб. Директор КП «ВодГео» Леонід Грищенко та начальник управління ЖКГ Павло Смоликов давали досить розлогі відповіді і переконували, що цей проект потрібен нашому місту. За ним майбутнє. Сміла буде розростатись, сюди захочуть зайти нові інвестори, нові заводи. Всім потрібна вода. Тож треба збільшувати потужності водоканалу, це нормально, це по-європейському, потрібно оновлювати своє місто і систему водопостачання та вкладати у це кошти.
Наприкінці зустрічі турки показали короткий фільм про сучасну систему каналізації.
Олексій Цибко підбив підсумок: ще 10 днів турецький проект перекладатимуть на українську мову і адаптуватимуть під українське законодавство. Робота над проектом продовжиться. Його ще проаналізує область. Але є надії, що Смілі вдасться реалізувати модернізацію водоканалу. 

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

vdoma1

 

AZK MIG

Дійові особи

Володимир Ховайба

Xovauba

 

Про ситуацію з поширенням коронавірусу 

 

Людмила ЖИЖКА

Gigka

 

Про ремонт дороги в селі Макіївка

 

 

Вадим КОЗЛОВСЬКИЙ

Kozlovskiy

 

Про первинний огляд підозрюваної хворої на коронавірус в районній лікарні

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Сьогодні депутати зібрались на сесію міської ради (НАЖИВО)

06 квітня 2020, 11:18

2020 04 06 sesia

6 квітня об 11.00 розпочинається засідання сесії міської ради.


Економіка
Середньомісячна зарплата у Смілі – більше 9 тисяч гривень

04 квітня 2020, 12:55

2020 04 04 ZP

Про таке диво проінформував начальник управління економічного розвитку Олександр Плакса депутатів на засіданні постійної комісії міської ради з питань місцевого бюджету.


Суспільство
З Умані до Ізраїлю, після смерті хасида від коронавірусу, їдуть прочани

08 квітня 2020, 17:31

2020 04 07 xasudu

В Умані готуються до відправки в Ізраїль прочан. Це сталося після того, як там від коронавірусу помер хасид, а у його дружини і двох дітей також було діагностовано цю хворобу. До того ж виявлено 50 контактних осіб.


Цікаво
«Нeхaй пpо ньoгo дiзнaєтьcя вcя крaїнa!» — Укpаїнcький мiльйoнeр з CШA вiдпрaвив нa Дoнбaс бeзкoштoвнo 200 тoнн гyмaнiтaрки i бeзпiлoтники для 3CУ

08 квітня 2020, 18:35

2020 03 31 dopomoga

Безпілотники і тонни гуманітарної допомоги відправив на схід України Віктор Паламарчук, який кілька років тому починав кар’єру в Америці з прибиральника, ставши мільйонером.


Афіша
Музика в час карантину. Підбірка онлайн-концертів від українських виконавців

08 квітня 2020, 16:54

2020 04 08 muzikaTvoemisto.tv зібрало низку виступів у підбірку та пропонує подивитися їх під час карантину