Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI to go

 

metalobaza

Стрічка новин

Смілянські депутати проголосували за зменшення грошової застави на виборах

2020 02 05 zastava

 

На черговій сесії міської ради депутати проголосували та підтримали пропозицію Володимира Салова, щоб написати звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо зменшення грошової застави на місцевих виборах.
Відповідно до норм Виборчого кодексу України розмір грошової застави для кандидатів на посаду міського голови є ідентичним розміру грошової застави для реєстрації партійного списку в містах, з кількістю виборців від 90 тисяч і більше.
Враховуючи вказаний механізм грошової застави, витрати на одного виборця для виборів Президента України ставлять 0,09 грн, для виборів народних депутатів України – 0,13 грн, а для виборів Київського міського голови – 1,88 грн.
Наші депутати вважають неприйнятним те, що для загальнонаціональних та місцевих виборів (з кількістю виборців більше 90 тисяч) застосовуються різні принципи для розрахунку розміру грошової застави. І ці принципи дискримінаційні щодо тих місцевих рад, у яких розмір грошової застави у розрахунку на одного виборця майже в 15 разів більше, ніж на парламентських, і в понад 20 разів більше, ніж на президентських виборах.
Так, сума застави є непомірною і перевищує в рази середній річний дохід в Україні, який становив у 2019 році близько 125 тисяч гривень.
Надто висока грошова застава обмежує кількість претендентів на представницькі мандати, особливо від фінансово малозабезпечених партій та кандидатів у депутати.
«Механізм грошової застави, встановлений новим Виборчим кодексом України для кандидатів у міські голови у містах з кількістю виборців понад 90 тисяч та виборчих списків партій до місцевих рад (обласних та міських з кількістю виборців більше 90 тисяч), є дискримінаційним, та таким, що порушує основоположні права громадян України – право бути кандидатом на виборах»,- вважають наші депутати.
З метою усунення дискримінації для обласних та міських рад з кількістю виборців більше 90 тисяч, смілянські депутати просять внести у Виборчий кодекс зміни, якими можна уніфікувати підхід до грошової застави, зменшивши її для місцевих рад з розрахунку 4 мінімальні заробітні плати за кожних 90 тисяч виборців.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

vdoma1

 

AZK MIG

Дійові особи

Сергій АНАНКО

Ananko

 

Про роботу підприємства під час карантину 

 

Леонід ГРИЩЕНКО

gruchenko

 

Про нові способи оплати за воду

 

 

Ігор РАБОТЕНКО

rabotenko

  

Про перехід смілян на індивідуальне опалення

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Незважаючи на карантин, у Смілі щодня скликають сесії міської ради та відбуваються скандали

19 березня 2020, 16:45

2020 03 19 sesiya123

Попри те, що сьогодні міський голова Сміли Олексій Цибко святкує День народження, депутати не захотіли зробити йому подарунок – провести сесію міської ради.


Економіка
У Черкаській області 2 загрози: коронавірус і спад економіки

30 березня 2020, 13:33

2020 03 30 ekonom

Голова Черкаської обласної державної адміністрації Роман Боднар розповів на брифінгу, що наразі область має два види загроз – коронавірус і спад розвитку економіки.


Суспільство
Члени виконкому вимагають звільнення ще одного заступника міського голови

31 березня 2020, 12:25

2020 03 30 taruf

На засіданні виконавчого комітету багато часу і нервів приділили питанням водоканалу. Постачання води у багатотисячне місто – стратегічна задача, яку потрібно вирішити і забезпечити.


Цікаво
Григорій Сковорода: Знав дату власної смерті та втік від нареченої — цікаві факти

30 березня 2020, 18:32

2020 03 25 skovoroda

Григорія Сковороду називають першим філософом-містиком, українським Сократом та надзвичайно талановитим промовцем, слова якого влучали в самісіньке серце. Та яким же насправді був цей видатний діяч? Краще зрозуміти постать Григорія Сковороди допоможуть маловідомі факти з його біографії.


Афіша
Сьогодні буде концерт та урочиста хода на честь Т.Шевченка

10 березня 2020, 10:22

2020 03 10 vhanyvanakob

10 березня у Смілі відбудуться офіційні заходи на честь вшанування Великого Кобзаря Т.Г.Шевченка.