Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

biznes lanch ANI

 

AZK MIG

Стрічка новин

Смілянські депутати проголосували за зменшення грошової застави на виборах

2020 02 05 zastava

 

На черговій сесії міської ради депутати проголосували та підтримали пропозицію Володимира Салова, щоб написати звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо зменшення грошової застави на місцевих виборах.
Відповідно до норм Виборчого кодексу України розмір грошової застави для кандидатів на посаду міського голови є ідентичним розміру грошової застави для реєстрації партійного списку в містах, з кількістю виборців від 90 тисяч і більше.
Враховуючи вказаний механізм грошової застави, витрати на одного виборця для виборів Президента України ставлять 0,09 грн, для виборів народних депутатів України – 0,13 грн, а для виборів Київського міського голови – 1,88 грн.
Наші депутати вважають неприйнятним те, що для загальнонаціональних та місцевих виборів (з кількістю виборців більше 90 тисяч) застосовуються різні принципи для розрахунку розміру грошової застави. І ці принципи дискримінаційні щодо тих місцевих рад, у яких розмір грошової застави у розрахунку на одного виборця майже в 15 разів більше, ніж на парламентських, і в понад 20 разів більше, ніж на президентських виборах.
Так, сума застави є непомірною і перевищує в рази середній річний дохід в Україні, який становив у 2019 році близько 125 тисяч гривень.
Надто висока грошова застава обмежує кількість претендентів на представницькі мандати, особливо від фінансово малозабезпечених партій та кандидатів у депутати.
«Механізм грошової застави, встановлений новим Виборчим кодексом України для кандидатів у міські голови у містах з кількістю виборців понад 90 тисяч та виборчих списків партій до місцевих рад (обласних та міських з кількістю виборців більше 90 тисяч), є дискримінаційним, та таким, що порушує основоположні права громадян України – право бути кандидатом на виборах»,- вважають наші депутати.
З метою усунення дискримінації для обласних та міських рад з кількістю виборців більше 90 тисяч, смілянські депутати просять внести у Виборчий кодекс зміни, якими можна уніфікувати підхід до грошової застави, зменшивши її для місцевих рад з розрахунку 4 мінімальні заробітні плати за кожних 90 тисяч виборців.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

infografka new new

 

metalobaza

Дійові особи

Роман Боднар

Bondar

 

Про перспективний план формування ОТГ у нашій області

 

Віктор ФЕДОРЕНКО

Fedorenko

 

 

Досить ганьбити Смілу

 

 

Наталія Лебідь

2020 02 22 lebid

 

Про час, проведений у транспорті разом із співвітчизниками 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

booked.net

 

Політика
Новим начальником управління ЖКГ став перевірений друг Цибка – Павло Смоликов

17 лютого 2020, 15:23

2020 02 17 smolikov

Сьогодні міський голова Олексій Цибко підписав розпорядження про призначення нового начальника управління ЖКГ. Тепер у Смілі очолюватиме житлово-комунальне господарство Павло Смоликов.


Економіка
Балаклеївська сільська рада оголошує аукціон на 11 земельних ділянок

11 лютого 2020, 14:00

2020 02 aykcion

Балаклеївська сільська рада, як організатор земельних торгів, оголошує про проведення аукціону з продажу права оренди 11 земельних ділянок


Суспільство
Нас атакував циклон «YULIA», чекаємо пориви вітру до 25-28 м/с

24 лютого 2020, 16:20

2020 02 25 ciklon

Ще вчора до західних кордонів України наблизився надзвичайно глибокий циклон, із тиском у центрі 730 мм.рт.ст.


Цікаво
Як Північно-Кримський канал зламав життя тисяч українців

23 лютого 2020, 15:20

2020 02 20 GES

Щоб напоїти кримську напівпустелю збудували каскад з шести водосховищ на Дніпрі, котрі покрили понад 500 тис. га родючих полів — втричі більше, ніж планувалося зросити в Криму.


Афіша
20 та 21 лютого у Смілі вшанують подвиг Героїв Небесної Сотні

19 лютого 2020, 17:29

2020 02 19 afiha1

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні. Цю дату забути неможливо!