Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

biznes lanch ANI

 

AZK MIG

Стрічка новин

Більше 9 тисяч смілянок обстежились у скринінговому центрі «Здоров’я жінки»

2020 01 31 center

 

Вже півтора роки у Смілі працює регіональний скринінговий центр «Здоров’я жінки» на базі Смілянської міської лікарні ім.Т.Г.Шевченка.
В.о.завідуючого Центром В.І.Довбня розповів для сайту Сміла.ua, що за цей період ту обстежилося більше 9 тисяч смолянок.
- Мета Центру скринінгу — у ранні терміни виявити онкологічні чи перед онкологічні захворювання, що дозволяє забезпечити ранній початок лікування з розрахунку на полегшення стану пацієнтів і зниження смертності, - говорить Василь Іванович Довбня. – Я вважаю, що це дуже хороша справа. Жінкам дуже зручно обстежуватись на місці, у Смілі. Не треба посилати їх на огляд в онкодиспансер у Черкаси, стояти у тих безкінечних чергах, дивитись на страшних онкохворих… І тішить те, що повне обстеження – БЕЗКОШТОВНЕ.
Василь Довбня нагадав, що такі центри здоров’я жінки працюють лише на Черкащині і на Львівщині. Робота центрів дала хороший результат і подібні установи хочуть відкрити у всій Україні. Але оскільки в державі немає фінансування.., то нам ще дуже пощастило, що Черкащина стала місцем пілотного проекту.
Нагадаємо, центри «Здоров’я жінки» у наші області працюють лише у 5 медичних установах, а саме: Черкаського обласного онкологічного диспансеру, Уманської, Золотоніської та Звенигородської центральних районних лікарень, Смілянської міської лікарні. Усі кабінети об’єднані в єдину мережу для оперативного реагування, діагностування та надання медичної допомоги. Завдяки алгоритму роботи за напрямком мамології, фахівці оглядають рентгенівські знімки молочних залоз жінок через монітор, які надходять з усіх районних центрів до Черкаського обласного онкологічного диспансеру через інтернет.
– Зараз, на жаль, більшість патологій в жінок виявляють надто пізно. Головною причиною цього є те, що не кожна жінка має змогу відвідати онкодиспансер у Черкасах і пройти необхідне обстеження. Тому наближення послуги на місця через скринінгові центри, у доповненні з активною інформаційною кампанією через мережу сільських медичних закладів про їхню діяльність дає позитивний ефект у головному завданні медицини – попередженні захворювань. Тож шановні смілянки, не забувайте щопівроку проходити медичне обстеження і дбати про своє здоров’я, - закликав Василь Іванович Довбня.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

infografka new new

 

metalobaza

Дійові особи

Дмитро Дубілет

Dybilet

 

Про оцінку роботи голів облдержадміністрацій 

 

Леонід ГРИЩЕНКО

gruchenko

 

 

Про освітлення міста

 

 

Віктор ФЕДОРЕНКО

Fedorenko

 

Про пустопорожніх активістів та час клоунів 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

booked.net

 

Політика
Новим начальником управління ЖКГ став перевірений друг Цибка – Павло Смоликов

17 лютого 2020, 15:23

2020 02 17 smolikov

Сьогодні міський голова Олексій Цибко підписав розпорядження про призначення нового начальника управління ЖКГ. Тепер у Смілі очолюватиме житлово-комунальне господарство Павло Смоликов.


Економіка
Балаклеївська сільська рада оголошує аукціон на 11 земельних ділянок

11 лютого 2020, 14:00

2020 02 aykcion

Балаклеївська сільська рада, як організатор земельних торгів, оголошує про проведення аукціону з продажу права оренди 11 земельних ділянок


Суспільство
Сьогодні роковини загибелі нашого земляка ЮРІЯ ПАСХАЛІНА

19 лютого 2020, 16:24

2020 02 19 pasxalin

Юрій Пасхалін народився та навчався у Смілі, був вихованцем Школи олімпійських резервів у Харкові — займався штангою.


Цікаво
Найбіший глобус світу важить 2,5 тонни

19 лютого 2020, 18:21

2020 02 19 globys

Ось як виглядає найбільший глобус у світі, який офіційно внесений до книги рекордів Гіннеса.


Афіша
20 та 21 лютого у Смілі вшанують подвиг Героїв Небесної Сотні

19 лютого 2020, 17:29

2020 02 19 afiha1

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні. Цю дату забути неможливо!