Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

biznes lanch ANI

 

AZK MIG

Стрічка новин

У нашому районі музейники виявили унікальну стародавню піч

2020 01 29 pich

 

В районі хутора Лісового Смілянського району, під час проведення земляних робіт на колишньому цегляному заводі, були знайдені залишки стародавньої печі.
Про це повідомляють в обласному краєзнавчому музеї.
Кажуть, залишки печі мали підпрямокутну форму з підковоподібною задньою стінкою. Піч була викладена з цегли, ймовірно, "насухо", без застосування розчину. Була частково врізана в материкову глину. Мала висоту 0,7м , ширину 1,5 м довжину 2 м.

 

2020 01 29 pich1


В заповненні печі було багато грунту з вуглинками та фрагменти кухонного і столового посуду, серед них – розвал поливяної миски та опуклобокого горщика з ручкою. Крім того, були знайдені два металевих ножі, один з кістяною, а інший з латунною ручками, залізну підкову та округлий предмет з гачком, що нагадує кришку чи заслону, фрагменти пласкої посудини синього скла, фрагмент фаянсової посудинки з малюнком.
«Після промивки і обробки вдалося зібрати пʼять різних форм кухонного посуду. Поливяна миска з мальованим фляндрованим орнаментом може слугувати хронологічним маркером. Керамічний посуд можна датувати другою половиною XVIII століття», – розповідають в краєзнавчому музеї області.

 

2020 01 29 pich2


І уточнюють, окрім вуличної печі для приготування їжі за двадцять метрів від неї була відкрита піч, що використовувалася, ймовірно, для випалювання цегли кустарним способом. Піч витягнута, двокамерна, камери розташовані одна над іншою. Нижня, більша за розміром, була заповнена попілом та фрагментами цегли у незначній кількості. У верхній знайдена цегла жовтого кольору.Стінки печі були обмазані глинистою масою, що після опалення стала схожа за структурою на шлак. Цей випалювальний пристрій потребує подальшого вивчення та музеєфікації.

 

2020 01 29 pich3


Після обробки та реставрації експонати поповнять фонди обласного краєзнавчого музею.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

RYDUK MASLANA

 

metalobaza

Дійові особи

Олекса Негребецький

Nagrebetskii

 

Про нові тарифи Київстара

 

 

Роман Боднар

Bondar

 

Про перспективний план формування ОТГ у нашій області

 

Віктор ФЕДОРЕНКО

Fedorenko

 

 

Досить ганьбити Смілу

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

booked.net

 

Політика
Новим начальником управління ЖКГ став перевірений друг Цибка – Павло Смоликов

17 лютого 2020, 15:23

2020 02 17 smolikov

Сьогодні міський голова Олексій Цибко підписав розпорядження про призначення нового начальника управління ЖКГ. Тепер у Смілі очолюватиме житлово-комунальне господарство Павло Смоликов.


Економіка
Балаклеївська сільська рада оголошує аукціон на 11 земельних ділянок

11 лютого 2020, 14:00

2020 02 aykcion

Балаклеївська сільська рада, як організатор земельних торгів, оголошує про проведення аукціону з продажу права оренди 11 земельних ділянок


Суспільство
У Смілі відбувся відкритий міжміський чемпіонат з карате

26 лютого 2020, 17:31

2020 02 25 karate

23 лютого у спортивній залі школи № 7 відбувся Відкритий чемпіонат м. Сміла з традиційного карате серед дітей та кадетів. Девіз чемпіонату: «О, Спорт! Ти — Мир!»


Цікаво
Родич Шевченка залишив історії унікальні світлини черкащан (фото)

26 лютого 2020, 18:32

2020 02 24 foto

Унікальні фотолистівки із зображеннями земляків Тараса Шевченка та місць, де народився й провів дитинство поет, залишив українцям художник і фотограф Григорій Петрович Шевченко.


Афіша
Цього тижня у Смілі святкуватимуть 10-річчя клубу ремесел та Масляну

25 лютого 2020, 09:27

2020 02 25 aficha

Анонс міських заходів цього тижня досить різноманітний