Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

biznes lanch ANI

 

AZK MIG

Стрічка новин

82-річний конструктор Яків Тарнавський створив 37 пристроїв для вивчення фізики

2020 01 02 konstryktor

 

За останні три роки 82-річний конструктор Яків Тарнавський, який працює у національному університеті імені Богдана Хмельницького, спільно зі своїми студентами-старшокурсниками створив 37 пристроїв для вивчення фізики.
Як повідомляє пресслужба цього навчального закладу, Яків Тарнавський також став ініціатором відкриття лабораторії приладів експериментальної фізики у навчально-науковому інституті інформаційних та освітніх технологій, до чого долучилися викладачі та студенти університету. Усі створені присторої й можна побачити тепер на виставці у цій лабораторії.
В університеті кажуть, оскільки фізика дотична до всіх сфер нашого життя, то вивчати її неможливо без експериментальних випробувань. Цьому й слугуватиме нова лабораторія. До того ж в Україні не так багато місць, де можна не просто подивитися на перебіг досліду, а й долучитися до його реалізації.
«Споглядаючи створені прилади, згадую Центр науки «Коперник» у Варшаві і скажу, що наші прилади за якістю не гірші від польських. Дякую Якову Йосиповичу, який хоч і намагався побудувати своє життя й кар’єру за кордоном, зрештою залишився в рідній країні та в ЧНУ», — зазначив, відкриваючи лабораторію, перший проректор Черкаського національного університету Василь Мойсієнко і вручив Якову Тарнавському подяку.
У день відкриття лабораторії можна було побачити дію магнітного поля на струм, взаємодію паралельних струмів, стікання заряду з вістря, вільне падіння, гіроскопічний ефект, електромагнітну індукцію, вихрові струми, температурну залежність опору, молекулярне притягання, коливання зв’язаних систем, подвійний маятник.
За словами Юрія Ляшенка, директора навчально-наукового інституту інформаційних та освітніх технологій Черкаського національного університету, Яків Тарнавський бере ідеї з інтернету і знаходить можливості їх реалізувати. А створені прилади допомагатимуть урізноманітнювати навчальний процес, зокрема, заняття для студентів. Загалом це цікавий, незвичайний формат, що дозволяє закріпити знання на практиці
Також в університеті, уточнює він, проводитимуть екскурсії для школярів Черкащини.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

infografka new new

 

metalobaza

Дійові особи

Олександр Коваленко

KovalenkoCherkasanu

 

Про закриття лікарень і права українців на охорону здоров'я і лікарську допомогу

 

Дмитро Дубілет

Dybilet

 

Про оцінку роботи голів облдержадміністрацій 

 

Леонід ГРИЩЕНКО

gruchenko

 

 

Про освітлення міста

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

booked.net

 

Політика
Новим начальником управління ЖКГ став перевірений друг Цибка – Павло Смоликов

17 лютого 2020, 15:23

2020 02 17 smolikov

Сьогодні міський голова Олексій Цибко підписав розпорядження про призначення нового начальника управління ЖКГ. Тепер у Смілі очолюватиме житлово-комунальне господарство Павло Смоликов.


Економіка
Балаклеївська сільська рада оголошує аукціон на 11 земельних ділянок

11 лютого 2020, 14:00

2020 02 aykcion

Балаклеївська сільська рада, як організатор земельних торгів, оголошує про проведення аукціону з продажу права оренди 11 земельних ділянок


Суспільство
«Черкаси» будуть чинити опір»

22 лютого 2020, 14:02

2020 02 18 kino

27 лютого у вітчизняний кінопрокат виходить стрічка «Черкаси» режисера Тимура Ященка.


Цікаво
Більше, ніж Меркель і Трамп: скільки отримують українські топчиновники та чому це занадто багато

21 лютого 2020, 18:25

2020 02 20 ZP111

Українські чиновники, політики та менеджери звикли жити на широку ногу, заробляючи мільйони. Глави державних корпорацій, які розпоряджаються не приватними, а народними багатствами, отримують захмарні зарплати.


Афіша
20 та 21 лютого у Смілі вшанують подвиг Героїв Небесної Сотні

19 лютого 2020, 17:29

2020 02 19 afiha1

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні. Цю дату забути неможливо!