Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI to go

 

metalobaza

Стрічка новин

 

82-річний конструктор Яків Тарнавський створив 37 пристроїв для вивчення фізики

2020 01 02 konstryktor

 

За останні три роки 82-річний конструктор Яків Тарнавський, який працює у національному університеті імені Богдана Хмельницького, спільно зі своїми студентами-старшокурсниками створив 37 пристроїв для вивчення фізики.
Як повідомляє пресслужба цього навчального закладу, Яків Тарнавський також став ініціатором відкриття лабораторії приладів експериментальної фізики у навчально-науковому інституті інформаційних та освітніх технологій, до чого долучилися викладачі та студенти університету. Усі створені присторої й можна побачити тепер на виставці у цій лабораторії.
В університеті кажуть, оскільки фізика дотична до всіх сфер нашого життя, то вивчати її неможливо без експериментальних випробувань. Цьому й слугуватиме нова лабораторія. До того ж в Україні не так багато місць, де можна не просто подивитися на перебіг досліду, а й долучитися до його реалізації.
«Споглядаючи створені прилади, згадую Центр науки «Коперник» у Варшаві і скажу, що наші прилади за якістю не гірші від польських. Дякую Якову Йосиповичу, який хоч і намагався побудувати своє життя й кар’єру за кордоном, зрештою залишився в рідній країні та в ЧНУ», — зазначив, відкриваючи лабораторію, перший проректор Черкаського національного університету Василь Мойсієнко і вручив Якову Тарнавському подяку.
У день відкриття лабораторії можна було побачити дію магнітного поля на струм, взаємодію паралельних струмів, стікання заряду з вістря, вільне падіння, гіроскопічний ефект, електромагнітну індукцію, вихрові струми, температурну залежність опору, молекулярне притягання, коливання зв’язаних систем, подвійний маятник.
За словами Юрія Ляшенка, директора навчально-наукового інституту інформаційних та освітніх технологій Черкаського національного університету, Яків Тарнавський бере ідеї з інтернету і знаходить можливості їх реалізувати. А створені прилади допомагатимуть урізноманітнювати навчальний процес, зокрема, заняття для студентів. Загалом це цікавий, незвичайний формат, що дозволяє закріпити знання на практиці
Також в університеті, уточнює він, проводитимуть екскурсії для школярів Черкащини.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

vdoma1

 

AZK MIG

Дійові особи

ЛЮБОВ ДЕНИСЮК

Denusova

 

Які продукти обов’язкові в раціоні в період карантину

 

СЕРГІЙ ДУБРОВ

Dybrov

 

Що треба знати про експрес-тести на коронавірус?

 

Володимир Тірон

Tirion

 

Про поширення коронавірусної інфекції 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Незважаючи на карантин, у Смілі щодня скликають сесії міської ради та відбуваються скандали

19 березня 2020, 16:45

2020 03 19 sesiya123

Попри те, що сьогодні міський голова Сміли Олексій Цибко святкує День народження, депутати не захотіли зробити йому подарунок – провести сесію міської ради.


Економіка
Середньомісячна зарплата у Смілі – більше 9 тисяч гривень

04 квітня 2020, 12:55

2020 04 04 ZP

Про таке диво проінформував начальник управління економічного розвитку Олександр Плакса депутатів на засіданні постійної комісії міської ради з питань місцевого бюджету.


Суспільство
Запроваджено цілодобовий телефон екстреної психологічної допомоги

05 квітня 2020, 14:04

2020 04 02 linia

Пандемія коронавірусу торкнулася базової потреби кожної людини – її безпеки та життя.


Цікаво
Величезний восьминіг гуляв пляжем

05 квітня 2020, 15:27

2020 03 24 vosmenig11

Величезний восьминіг влаштував собі прогулянку по австралійському пляжу.


Афіша
Сьогодні буде концерт та урочиста хода на честь Т.Шевченка

10 березня 2020, 10:22

2020 03 10 vhanyvanakob

10 березня у Смілі відбудуться офіційні заходи на честь вшанування Великого Кобзаря Т.Г.Шевченка.