Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

biznes lanch ANI

 

AZK MIG

Стрічка новин

Ветерани АТО створять ініціативну групу при ОДА

2019 12 16 Zystrich

 

Голова облдержадміністрації Роман Боднар запросив на зустріч ветеранів АТО та ООС. Прийшли більше 300 представників із усієї області.
Як повідомляють в ОДА, за результатами зібрання вирішено, як і пропонували ветерани, що очільник області призначить радника із питань АТО. Кандидатури пропонуватимуть самі учасники бойових дій.
Як відзначили присутні, одне із важливих питань – комунікація. Учасник АТО Олексій Колісник запропонував, окрім призначення радника, створити ще й профільний структурний підрозділ при ОДА.
«Такий варіант пропрацюємо. На сьогодні є відділ “Центр допомоги учасникам АТО”. Однак на цьому відділі коло вирішення проблем часто замикається. Важливо вибудувати діалог і з депутатським корпусом. Далі – робота із органами місцевого самоврядування та представництвами в районах, співпраця із ОТГ. У всіх громадах мають бути авторитетні представники, які комунікуватимуть із областю та підніматимуть актуальні питання і проблеми», – наголошує голова ОДА Роман Боднар.

 

2019 12 16 Zystrich1


За словами голови ГО «Захист прав ветеранів АТО» Олексія Осмоловського, у ветеранів АТО є соціальні проблеми, але значно страшніші – психологічні.
Спільним для багатьох залишається питання виділення землі.
На що Роман Боднар зазначив, що вже спрямував до Кабміну лист з приводу звільнення місцевих керівників Держгеокадастру, після цього необхідно провести інвентаризацію земель по всій області, їхній облік буде відкритий. Також, уточнив очільник Черкащини, після реформування Держгеодастру його буде позбавлено контролюючих функцій.
«З приводу виділення 2 гектарів землі кожному ветерану. Маємо напрацювати механізм, можливо, ініціювати законодавчі зміни, щоб ветерани надалі мали вибір: отримати грошову компенсацію чи земельну ділянку. А також треба визначити критерії першочерговості видачі землі. Наприклад, спершу інвалідам війни, також варто враховувати терміни перебування на фронті», – висловив пропозицію голова ОДА.

 

2019 12 16 Zystrich2


Також на зустрічі з ветеранами мова йшла і про проблеми із наданням пільг, зокрема, і на житло.
«Наразі діє державна програма забезпечення житлом інвалідів війни. Тут діє принцип “гроші ходять за людиною”, тож учасники АТО можуть обрати самостійно де купити житло – на первинному чи вторинному ринку. У нас 20-25 осіб забезпечується щороку. Також для ветеранів, які потребують житла, працює обласна програма пільгового кредитування. На рівні області кошти закладаються, в органах місцевого самоврядування має забезпечуватися співфінансування», – говорять у ОДА.
Присутні на зустрічі ветерани актуалізували й питання реабілітації бійців, роботи з молоддю, патріотичного виховання. Усі зауваження черкаська влада взяла на контроль.
А за результатом зустрічі на Черкащині ветерани АТО і ООС вирішили створити профільну ініціативну групу при ОДА. Узяти в ній участь вже виявили бажання 25 ветеранів.
«У такому широкому форматі зустріч планують продити щоквартально, тоді як профільна робоча група збиратиметься двічі на місяці», – пояснюють в черкаській ОДА.

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

infografka new new

 

metalobaza

Дійові особи

Роман Боднар

Bondar

 

Про перспективний план формування ОТГ у нашій області

 

Віктор ФЕДОРЕНКО

Fedorenko

 

 

Досить ганьбити Смілу

 

 

Наталія Лебідь

2020 02 22 lebid

 

Про час, проведений у транспорті разом із співвітчизниками 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

booked.net

 

Політика
Новим начальником управління ЖКГ став перевірений друг Цибка – Павло Смоликов

17 лютого 2020, 15:23

2020 02 17 smolikov

Сьогодні міський голова Олексій Цибко підписав розпорядження про призначення нового начальника управління ЖКГ. Тепер у Смілі очолюватиме житлово-комунальне господарство Павло Смоликов.


Економіка
Балаклеївська сільська рада оголошує аукціон на 11 земельних ділянок

11 лютого 2020, 14:00

2020 02 aykcion

Балаклеївська сільська рада, як організатор земельних торгів, оголошує про проведення аукціону з продажу права оренди 11 земельних ділянок


Суспільство
Брокери незаконно розмитнили 20 авто

24 лютого 2020, 17:25

2020 02 24 sbuСлужба безпеки України викрила в нашій області двох керівників брокерських установ, причетних до протиправних схем з розмитнення автомобілів іноземних марок.


Цікаво
У Китаї заявили про створення вакцини проти коронавірусу

24 лютого 2020, 18:27

2020 02 24 vaksuna

У Китаї розробили вакцину, яка попередньо показала ефективність проти коронавірусу.


Афіша
20 та 21 лютого у Смілі вшанують подвиг Героїв Небесної Сотні

19 лютого 2020, 17:29

2020 02 19 afiha1

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні. Цю дату забути неможливо!