Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

biznes lanch ANI

 

Стрічка новин

Смілянський лісгосп – з електронною системою GNSS

2019 11 11 lisgosp

 

Смілянський лісгосп впевнено впроваджує у виробництво новітні технології. Відтепер безпомилково, чітко та швидко працює ланка по відводу і таксації лісів з електронною системою GNSS -знімання контурів ділянок та побудови планів-схем.
Як повідомляють у лісгоспі, ця система поєднує у собі антену для прийому сигналу, GNSS -приймач та програму ArPad 8 для обробки отриманих даних. Карта місцевості завантажується у пам’ять пристрою.
Після чого за допомогою сигналу про місцезнаходження спеціаліста з приладом отримуються та опрацьовуються координати меж ділянки. Зв’язок із супутником гарантує точність роботи системи, яка становить від 5 до 20 см. Окрім того, пристрій безперебійно працює за будь-якої пори року, невибагливий до спеки чи морозу, не боїться вологи. Пристрій одразу опрацьовує отримані дані із супутника і може видати площу потрібної ділянки, що значно економить час.
До речі, смілянський лісгосп – одне із перших лісогосподарських підприємств області, яке придбало подібну GPS-систему. Для лісівників це своєрідний експеримент, однак він виправдовує себе, бо донедавна відвід лісосік традиційно виконували за допомогою бусолі.
Сьогодні бусоль – вже минуле століття, її впевнено витіснила GNSS -система. Адже ту роботу, що раніше виконували кілька осіб протягом 2-5 днів, зараз за день зробить одна людина. Для цього лісівнику необхідно пройти зі спеціальним передавачем визначені точки, натиснути відповідні клавіші, а потім на комп’ютері чи ноутбуці розшифрувати й опрацювати отримані дані. З мінімальною похибкою можна закартографувати дорогу – треба лише нею пройтися.
NSS -приймач буде використовуватися для прокладання і картографування лісових доріг, для складення планів ділянок під рубки формування і оздоровлення лісів. Це обладнання дає мінімальну похибку при відводі лісосік, страхує працівників від помилок, економить час та значно полегшує роботу.
Окрім того, для вимірювання дерев та інвентаризації лісу смілянські лісівники використовують електронну мірну вилку. Це сучасний інструмент для таксації лісу по формі і за принципом роботи схожий на свого дерев’яного попередника, але містить контролер-накопичувач з дисплеєм та необхідними кнопками. Комп’ютер автоматично зберігає в пам’яті діаметр стовбура – з точністю до сантиметра. Працівнику ж треба лише виміряти дерево і записати породу і тип (ділова, напівділова чи дрова).
Також цей електронний прилад має вбудований USB-порт, через який передається інформація на комп’ютер для подальшої обробки, всі необхідні обчислення здійснюються спеціальною програмою, яка обраховує матеріально-грошову оцінку лісосіки.
Ще одним важливим інструментом при відводі необхідних ділянок, що застосовується на підприємстві, є лазерний далекомір для вимірювання відстані – лише одне натискання кнопки і пристрій розраховує відстань на дистанціях від 5 до 1372 метрів з максимальною похибкою – 1 м.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

infografka new new

 

AZK MIG

metalobaza

Дійові особи

Павло СМОЛІКОВ

Smolikov

 

Про збочення і мазохізм смілян

 

 

Володимир Василенко

V.Vasulenko

 

Про те, що робити роботодавцю при вивільненні працівників

Сергій Рудик

Ryduk

 

Про шалені зарплати і премії чиновників Міністерства культури

 

 

booked.net

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Федоренко продовжує судитись з Цибком за право повернутись на посаду

13 січня 2020, 14:21

2020 01 13 fedorenko

8 січня у черкаському суді відбулося чергове підготовче провадження щодо розгляду справи, у якій позивач – Віктор Федоренко, а відповідач – міський голова Олексій Цибко, смілянська міська рада та виконавчий комітет.


Економіка
Ротмістрівська сільська рада оголошує аукціон з оренди землі

22 січня 2020, 14:45

2020 01 22 aykcion

Ротмістрівська сільська рада, як організатор земельних торгів, оголошує про проведення аукціону з продажу права оренди земельної ділянки в адміністративних межах Мельниківської сільської ради Смілянського району.


Суспільство
Депутати обговорювали зарплату міського голови – багато чи мало?

23 січня 2020, 15:24

2020 01 23 zasidanna

22 січня під головуванням Володимира Примака відбулося засідання постійної комісії міської ради з питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики, законності, правопорядку та боротьби з організованою злочинністю, запобіганню корупції. На засідання розглянули кілька цікавих питань.


Цікаво
«ИХТАМНЕТ» СТО РОКІВ ТОМУ: ЯК РОСІЯ БРЕХАЛА В 1919 РОЦІ ПРО ВТОРГНЕННЯ В УКРАЇНУ

22 січня 2020, 18:21

2020 01 14 net

Ті, хто стежить за розвитком подій у Криму та на Донбасі, пам’ятають сакраментальну відповідь російського Президента в 2014-му році на запитання, що роблять кадрові російські військові в Криму: «Их там нет».


Афіша
Завтра у Смілі відзначать День Соборності України та буде багато інших заходів

21 січня 2020, 16:28

2020 01 21 aficha

Цього тижня у нашому місті заплановано провести ряд культурних і спортивних заходів.