Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

Смілянський лісгосп – з електронною системою GNSS

2019 11 11 lisgosp

 

Смілянський лісгосп впевнено впроваджує у виробництво новітні технології. Відтепер безпомилково, чітко та швидко працює ланка по відводу і таксації лісів з електронною системою GNSS -знімання контурів ділянок та побудови планів-схем.
Як повідомляють у лісгоспі, ця система поєднує у собі антену для прийому сигналу, GNSS -приймач та програму ArPad 8 для обробки отриманих даних. Карта місцевості завантажується у пам’ять пристрою.
Після чого за допомогою сигналу про місцезнаходження спеціаліста з приладом отримуються та опрацьовуються координати меж ділянки. Зв’язок із супутником гарантує точність роботи системи, яка становить від 5 до 20 см. Окрім того, пристрій безперебійно працює за будь-якої пори року, невибагливий до спеки чи морозу, не боїться вологи. Пристрій одразу опрацьовує отримані дані із супутника і може видати площу потрібної ділянки, що значно економить час.
До речі, смілянський лісгосп – одне із перших лісогосподарських підприємств області, яке придбало подібну GPS-систему. Для лісівників це своєрідний експеримент, однак він виправдовує себе, бо донедавна відвід лісосік традиційно виконували за допомогою бусолі.
Сьогодні бусоль – вже минуле століття, її впевнено витіснила GNSS -система. Адже ту роботу, що раніше виконували кілька осіб протягом 2-5 днів, зараз за день зробить одна людина. Для цього лісівнику необхідно пройти зі спеціальним передавачем визначені точки, натиснути відповідні клавіші, а потім на комп’ютері чи ноутбуці розшифрувати й опрацювати отримані дані. З мінімальною похибкою можна закартографувати дорогу – треба лише нею пройтися.
NSS -приймач буде використовуватися для прокладання і картографування лісових доріг, для складення планів ділянок під рубки формування і оздоровлення лісів. Це обладнання дає мінімальну похибку при відводі лісосік, страхує працівників від помилок, економить час та значно полегшує роботу.
Окрім того, для вимірювання дерев та інвентаризації лісу смілянські лісівники використовують електронну мірну вилку. Це сучасний інструмент для таксації лісу по формі і за принципом роботи схожий на свого дерев’яного попередника, але містить контролер-накопичувач з дисплеєм та необхідними кнопками. Комп’ютер автоматично зберігає в пам’яті діаметр стовбура – з точністю до сантиметра. Працівнику ж треба лише виміряти дерево і записати породу і тип (ділова, напівділова чи дрова).
Також цей електронний прилад має вбудований USB-порт, через який передається інформація на комп’ютер для подальшої обробки, всі необхідні обчислення здійснюються спеціальною програмою, яка обраховує матеріально-грошову оцінку лісосіки.
Ще одним важливим інструментом при відводі необхідних ділянок, що застосовується на підприємстві, є лазерний далекомір для вимірювання відстані – лише одне натискання кнопки і пристрій розраховує відстань на дистанціях від 5 до 1372 метрів з максимальною похибкою – 1 м.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

metalobaza

Дійові особи

Володимир Василенко

V.Vasulenko

Про те, що робити коли роботодавець примушує працівника звільнитися, не розрахувававшись з ним

Мар’яна Криворучко

Kruvoruchko

 

Про занепад природничо-математичної освіти

 

Сергій Рудик

Ryduk

 

Про інспекцію вулиці Соборної у Смілі

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Новим головою ОДА став Роман Боднар

04 листопада 2019, 15:00

2019 11 04 golova

Сьогодні в нашій області змінили голову ОДА. Замість Ігоря Шевченка, який керував регіоном з 31 липня, призначили Романа Боднара.


Економіка
Посадовці звітують, що економіка Сміли зростає (відео)

21 жовтня 2019, 13:26

2019 10 18 economiks

На бюджетній комісії начальник управління економіки Олександр Плакса звітував про підсумки Програми соціально-економічного розвитку міста у першому півріччі цього року.


Суспільство
У Костянтинівці провели історичний екскурс у епоху графів Бобринських

08 грудня 2019, 11:36

2019 12 06 ekskyrs

У Костянтинівці відбулося чергове засідання клубу за інтересами «Берегиня», що діє при сільській бібліотеці.


Цікаво
Російські шпигуни використовували французькі Альпи як свою базу - ЗМІ

07 грудня 2019, 15:30

2019 12 05 spugun

15 російських шпигунів протягом років використовували французькі Альпи як свою базу для проведення операцій по всій Європі.


Афіша
Цього тижня вшановуватимуть людей з інвалідністю, волонтерів і буде ювілей школи №2

03 грудня 2019, 11:24

2019 12 03 aficha

Нинішнього тижня у місті передбачено проведення ряду культурних та спортивних подій.