Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI vidkrutta

 

Neryxomist

 

metalobaza

Стрічка новин

 

CENTR

 

Смілянський лісгосп – з електронною системою GNSS

2019 11 11 lisgosp

 

Смілянський лісгосп впевнено впроваджує у виробництво новітні технології. Відтепер безпомилково, чітко та швидко працює ланка по відводу і таксації лісів з електронною системою GNSS -знімання контурів ділянок та побудови планів-схем.
Як повідомляють у лісгоспі, ця система поєднує у собі антену для прийому сигналу, GNSS -приймач та програму ArPad 8 для обробки отриманих даних. Карта місцевості завантажується у пам’ять пристрою.
Після чого за допомогою сигналу про місцезнаходження спеціаліста з приладом отримуються та опрацьовуються координати меж ділянки. Зв’язок із супутником гарантує точність роботи системи, яка становить від 5 до 20 см. Окрім того, пристрій безперебійно працює за будь-якої пори року, невибагливий до спеки чи морозу, не боїться вологи. Пристрій одразу опрацьовує отримані дані із супутника і може видати площу потрібної ділянки, що значно економить час.
До речі, смілянський лісгосп – одне із перших лісогосподарських підприємств області, яке придбало подібну GPS-систему. Для лісівників це своєрідний експеримент, однак він виправдовує себе, бо донедавна відвід лісосік традиційно виконували за допомогою бусолі.
Сьогодні бусоль – вже минуле століття, її впевнено витіснила GNSS -система. Адже ту роботу, що раніше виконували кілька осіб протягом 2-5 днів, зараз за день зробить одна людина. Для цього лісівнику необхідно пройти зі спеціальним передавачем визначені точки, натиснути відповідні клавіші, а потім на комп’ютері чи ноутбуці розшифрувати й опрацювати отримані дані. З мінімальною похибкою можна закартографувати дорогу – треба лише нею пройтися.
NSS -приймач буде використовуватися для прокладання і картографування лісових доріг, для складення планів ділянок під рубки формування і оздоровлення лісів. Це обладнання дає мінімальну похибку при відводі лісосік, страхує працівників від помилок, економить час та значно полегшує роботу.
Окрім того, для вимірювання дерев та інвентаризації лісу смілянські лісівники використовують електронну мірну вилку. Це сучасний інструмент для таксації лісу по формі і за принципом роботи схожий на свого дерев’яного попередника, але містить контролер-накопичувач з дисплеєм та необхідними кнопками. Комп’ютер автоматично зберігає в пам’яті діаметр стовбура – з точністю до сантиметра. Працівнику ж треба лише виміряти дерево і записати породу і тип (ділова, напівділова чи дрова).
Також цей електронний прилад має вбудований USB-порт, через який передається інформація на комп’ютер для подальшої обробки, всі необхідні обчислення здійснюються спеціальною програмою, яка обраховує матеріально-грошову оцінку лісосіки.
Ще одним важливим інструментом при відводі необхідних ділянок, що застосовується на підприємстві, є лазерний далекомір для вимірювання відстані – лише одне натискання кнопки і пристрій розраховує відстань на дистанціях від 5 до 1372 метрів з максимальною похибкою – 1 м.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

 

kosmetolog

 

AZK MIG

Дійові особи

Анатолій Терещенко

TereshchenkoNEW

 

Про Народних героїв України – Володимира Альохіна та Олену Куліш

Зоя ЗИРЯНОВА

Zuranova

 

Про майбутнє районної лікарні без Смілянського району

 

Тетяна ГАНЖА

Ganza

 

Медик може піти у мери, а мер у медики – ні 

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Міському голові м.Сміла Цибку О.О. від депутатів фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ»

29 травня 2020, 09:15

2020 05 28 zvernena

На сесіях Смілянської міської ради на початку року був розглянутий та ухвалений бюджет на 2020 рік.


Економіка
З 1 вересня в Україні збільшать мінімальну зарплату до 5 тисяч гривень

20 липня 2020, 09:33

2020 07 03 zp

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль і міністр фінансів Сергій Марченко оприлюднили попередній графік, за яким підвищуватимуть мінімальну заробітну плату.


Суспільство
З початку пандемії у Смілі захворіло 26 осіб, вилікувались - 15

11 серпня 2020, 17:20

2020 08 11 covsmila

За інформацією лікаря-епідеміолога Сергія Клочана за вихідні дні на території міста Сміла захворіло на коронавірусну хворобу COVID-19 ще 4 особи (2 з однієї сім' ї, не працюють, 1 особа госпіталізована в Черкаси, 1 пенсіонерка). Хворими займаються сімейні лікарі.


Цікаво
Легіон Українських Січових Стрільців – спроба створення нового війська

11 серпня 2020, 18:22

2020 08 08 strilci

Легіон Українських Січових Стрільців – перше українське збройне формування з часів знищення козацьких загонів Катериною ІІ.


Афіша
У Ротмістрівці стартує районний футбольний турнір

07 серпня 2020, 17:22

2020 08 05 kybok

Всеукраїнське об'єднання "ЧЕРКАЩАНИ" традиційно організовує футбольний турнір за кубок "ЧЕРКАЩАН" серед команд Смілянщини.