Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

biznes lanch ANI

 

AZK MIG

Стрічка новин

У смілян зменшилась кількість інсультів

2019 11 06 insylt

 

За 9 місяців 2019 року у нашому місті у порівнянні з минулим роком кількість випадків інсульту знизилась з 215 до 184. Це досить позитивна тенденція, - вважає міський невролог Костянтин Паньов. Проте він наголошує, що причиною інсульту може бути гіпертонічна хвороба (по місту за 9 місяців 2019 року вперше виявлено 125 випадків проти 246 випадків, як було у 2018 році). Тому профілактика гіпертонічної хвороби є профілактикою інсульту.
Наявність частого головного болю, який іноді супроводжується запамороченням, нудотою, мигтінням «мушок» перед очима, носовими кровотечами, повинна спонукати звернутися до лікаря і виміряти АТ, оскільки ці скарги можуть бути проявом артеріальної гіпертонії (АГ). Однак слід пам’ятати, що у половини пацієнтів це захворювання починається безсимптомно.
Підвищення АТ – це фактор ризику розвитку захворювань серцево-судинної системи – інфаркту, інсульту, ІХС та передчасної смерті. Що ж потрібно робити, щоб знизити підвищений АТ.
У першу чергу необхідно змінити спосіб життя та постійно контролювати рівень АТ. Якщо призначене медикаментозне лікування, слід чітко виконувати рекомендації лікаря та вимірювати тиск двічі на день – вранці і ввечері.
Існує ряд правил, яких потрібно дотримуватись для отримання реальних цифр АТ. Вимірювати тиск можна стоячи, сидячи або лежачи. У однієї людини рівень тиску в різних положеннях може суттєво відрізнятися. Порівнюють результати вимірювань в однакових положеннях. Зазвичай тиск вимірюють в положенні сидячи. На лівій і правій руках тиск може відрізнятися, тому один раз тиск потрібно виміряти на обох руках, встановити, на якій руці він вищий, і надалі вимірювати на руці з вищим тиском.
Вимірюють АТ в спокійних умовах, після 5 хвилинного відпочинку.
Прагніть уникати впливу шуму, вібрації, повного сечового міхура, наявності болю, збудження та ін..
Протягом години перед вимірюванням не можна палити і вживати каву, після остатнього прийому їжі повинно пройти не менше 1-2 години.Оптимальна поза -- сидячи на стільці, зпершись на спинку в розслабленому стані, ноги не схрещувати.
Манжету встановити на рівні серця. Нижній край манжети повинен знаходитись на 2-3 см вище ліктьової ямки. Гумова трубка, що з’єднує манжету з апаратом і грушею, повинна розміщуватися з внутрішнього боку руки.
Рука, на якій проводять заміри, повинна бути вільгою від одягу (сорочку і светр потрібно зняти, а не закочувати рукав), випрямленою, лежати догори долонею на підставці (можна на кулаку або долоні іншої руки).
Головка стетоскопа не повинна торкатися манжети або трубок.
Під час вимірювання АТ не можна розмовляти.
Повторне вимірювання можна проводити не частіше ніж через 2 хвилини після попереднього.
Зазвичай рекомендується вимірювати тиск двічі з інтервалом у 2 хвилини.Слід пам’ятати, що рівень АТ, виміряний під час візиту до лікаря може бути вищим від рівня АТ, виміряного вдома.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

infografka new new

 

metalobaza

Дійові особи

Олександр Коваленко

KovalenkoCherkasanu

 

Про закриття лікарень і права українців на охорону здоров'я і лікарську допомогу

 

Дмитро Дубілет

Dybilet

 

Про оцінку роботи голів облдержадміністрацій 

 

Леонід ГРИЩЕНКО

gruchenko

 

 

Про освітлення міста

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

booked.net

 

Політика
Новим начальником управління ЖКГ став перевірений друг Цибка – Павло Смоликов

17 лютого 2020, 15:23

2020 02 17 smolikov

Сьогодні міський голова Олексій Цибко підписав розпорядження про призначення нового начальника управління ЖКГ. Тепер у Смілі очолюватиме житлово-комунальне господарство Павло Смоликов.


Економіка
Балаклеївська сільська рада оголошує аукціон на 11 земельних ділянок

11 лютого 2020, 14:00

2020 02 aykcion

Балаклеївська сільська рада, як організатор земельних торгів, оголошує про проведення аукціону з продажу права оренди 11 земельних ділянок


Суспільство
Ці вихідні у Смілі будуть спортивними

21 лютого 2020, 18:00

2020 02 20 afisha

У нинішні вихідні у нашому місті проведуть кілька спортивних заходів.


Цікаво
Більше, ніж Меркель і Трамп: скільки отримують українські топчиновники та чому це занадто багато

21 лютого 2020, 18:25

2020 02 20 ZP111

Українські чиновники, політики та менеджери звикли жити на широку ногу, заробляючи мільйони. Глави державних корпорацій, які розпоряджаються не приватними, а народними багатствами, отримують захмарні зарплати.


Афіша
20 та 21 лютого у Смілі вшанують подвиг Героїв Небесної Сотні

19 лютого 2020, 17:29

2020 02 19 afiha1

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні. Цю дату забути неможливо!