Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

20 листопада 2019, 18:20

Відбувся фестиваль шкільної медіації «Коло друзів»

2019 11 01 dryzi 

 

Все починається з малого. Мир у державі – з миру в стосунках між пересічними громадянами. І цьому можна і потрібно вчитися.
Звичайно, конфлікти є невід’ємною частиною суспільного розвитку. Левова частка відповідальності за формування навичок вирішення таких ситуацій у дітей лежить на батьках та педагогах, але існує більш потужний спосіб і попередити, і розв’язати конфліктні ситуації мирним шляхом – медіація.
Особливістю цього методу є кваліфікована підготовка учнів-медіаторів, які згодом на принципах добровільності, конфіденційності та дотримання нейтралітету зможуть допомогти одноліткам відновити баланс у міжособистісних відносинах.
З цією метою школи України вже кілька років працюють над створенням шкільних служб медіації, багато педагогів пройшли базову підготовку як координатори та навчають своїх учнів.
Смілянська школа №15 лише розпочинає цей вид діяльності для встановлення процедур мирного та партиципаторного вирішення конфліктів, протидії дискримінації та цькуванню.
Для обміну досвідом команда нашого закладу відвідала Золотоніську школу №3 в рамках проєкту «Мережування шкільних служб медіації шкіл – учасниць та випускниць Програми Демократична школа», підтриманого Центром імені Вергеланда.
Метою проекту є створення мережі шкільних служб медіації шкіл-учасниць та випускниць Програми Демократична школа у Черкаській області, а згодом долучити до мережі інші школи. Синергія спільної мети надихала на активне обговорення проблем, куди ж без них, під час запуску шкільних служб порозуміння та альтернативних шляхів їх подолання.
Отож учні поглибили знання принципів медіаторства та навички ефективного невербального спілкування на майстер-класах. Представники учнівського самоврядування, адміністратори закладів освіти цікавилися досвідом Канівської гімназії щодо кроків успішного загальношкільного підходу до створення служби медіації.
Корисне спілкування, нові знайомства та практичні лайфхаки від одного з фундаторів шкільної медіації в Україні Ольги Дацко стали нашим надбанням для подальшого поступу.
Приємним бонусом для учасників стала пішохідна екскурсія по чарівному місту Золотоноша.
Сподіваюсь, спільними зусиллями учнів та педагогів закладів освіти Сміли ми об’єднаємося в єдину мережу шкільної медіації України.
Мар’яна Криворучко, заступник директора з НВР НВК №15

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

metalobaza

Дійові особи

Сергій АНАНКО

Ananko

 

Про співпрацю між службами

 

 

Олег МІЩЕНКО

Mishchenko

 

Про правопорядок у Смілі

 

 

Анатолій ТЕРЕЩЕНКО

Thereschenko

 

Про незаконно розміщені тимчасові споруди в Смілі

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Новим головою ОДА став Роман Боднар

04 листопада 2019, 15:00

2019 11 04 golova

Сьогодні в нашій області змінили голову ОДА. Замість Ігоря Шевченка, який керував регіоном з 31 липня, призначили Романа Боднара.


Економіка
Посадовці звітують, що економіка Сміли зростає (відео)

21 жовтня 2019, 13:26

2019 10 18 economiks

На бюджетній комісії начальник управління економіки Олександр Плакса звітував про підсумки Програми соціально-економічного розвитку міста у першому півріччі цього року.


Суспільство
У смілянських ОТГ не опалюються школи, діти досі на вимушених канікулах

21 листопада 2019, 17:29

2019 11 21 moroz

На черговій обласній нараді з приводу опалення знову прославилась наша Смілянщина.


Цікаво
Якщо вам 50, ось що треба знати, на думку вчених!

21 листопада 2019, 18:29

2019 11 14 vik

Гарна новина для тих, кому зараз 40-50-55 років: тепер старість починається в 75-80 років - тобто на 25 років пізніше, ніж у покоління наших батьків!


Афіша
У Смілі проведуть заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів, Дня Гідності і Свободи

18 листопада 2019, 12:27

2019 11 20 pamyat

Міські культурні заходи цього тижня, в основному, присвячені трагічній даті - у суботу, 23 листопада, в Україні відзначається День пам'яті жертв голодоморів 1932-33 рр..