Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI vidkrutta

 

metalobaza

Стрічка новин

 

CENTR

 

Відбувся фестиваль шкільної медіації «Коло друзів»

2019 11 01 dryzi 

 

Все починається з малого. Мир у державі – з миру в стосунках між пересічними громадянами. І цьому можна і потрібно вчитися.
Звичайно, конфлікти є невід’ємною частиною суспільного розвитку. Левова частка відповідальності за формування навичок вирішення таких ситуацій у дітей лежить на батьках та педагогах, але існує більш потужний спосіб і попередити, і розв’язати конфліктні ситуації мирним шляхом – медіація.
Особливістю цього методу є кваліфікована підготовка учнів-медіаторів, які згодом на принципах добровільності, конфіденційності та дотримання нейтралітету зможуть допомогти одноліткам відновити баланс у міжособистісних відносинах.
З цією метою школи України вже кілька років працюють над створенням шкільних служб медіації, багато педагогів пройшли базову підготовку як координатори та навчають своїх учнів.
Смілянська школа №15 лише розпочинає цей вид діяльності для встановлення процедур мирного та партиципаторного вирішення конфліктів, протидії дискримінації та цькуванню.
Для обміну досвідом команда нашого закладу відвідала Золотоніську школу №3 в рамках проєкту «Мережування шкільних служб медіації шкіл – учасниць та випускниць Програми Демократична школа», підтриманого Центром імені Вергеланда.
Метою проекту є створення мережі шкільних служб медіації шкіл-учасниць та випускниць Програми Демократична школа у Черкаській області, а згодом долучити до мережі інші школи. Синергія спільної мети надихала на активне обговорення проблем, куди ж без них, під час запуску шкільних служб порозуміння та альтернативних шляхів їх подолання.
Отож учні поглибили знання принципів медіаторства та навички ефективного невербального спілкування на майстер-класах. Представники учнівського самоврядування, адміністратори закладів освіти цікавилися досвідом Канівської гімназії щодо кроків успішного загальношкільного підходу до створення служби медіації.
Корисне спілкування, нові знайомства та практичні лайфхаки від одного з фундаторів шкільної медіації в Україні Ольги Дацко стали нашим надбанням для подальшого поступу.
Приємним бонусом для учасників стала пішохідна екскурсія по чарівному місту Золотоноша.
Сподіваюсь, спільними зусиллями учнів та педагогів закладів освіти Сміли ми об’єднаємося в єдину мережу шкільної медіації України.
Мар’яна Криворучко, заступник директора з НВР НВК №15

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

Дійові особи

Наталія ДЯЧЕНКО

Dachenko

 

Про те, чому у Смілі немає води

 

 

Костянтин Проценко

Protsenko

 

Про нехтування правилами безпеки на воді 

 

Юлія Фомічова

Fomichova

 

Про те, як не стала жертвою шахрайства

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Міському голові м.Сміла Цибку О.О. від депутатів фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ»

29 травня 2020, 09:15

2020 05 28 zvernena

На сесіях Смілянської міської ради на початку року був розглянутий та ухвалений бюджет на 2020 рік.


Економіка
До бюджету району зібрано 13714,3 тис.грн. власних доходів

12 червня 2020, 09:30

2020 06 12 bydzet

Наразі до місцевого бюджету нашого району мобілізовано 13714,3 тис.грн. власних доходів.


Суспільство
Голова обласної ради Анатолій Підгорний привітав прикордонників Оршанця

02 липня 2020, 17:22

2020 07 02 pruvit

Депутат обласної ради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Анатолій Підгорний привітав Головний центр підготовки особового складу державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота із 28 річницею від дня заснування.


Цікаво
Розсекречена історія. Міф про віроломний напад

02 липня 2020, 18:34

2020 06 23 napad

3 липня 1941 року Сталін назвав напад Німеччини на СРСР віроломним.


Афіша
У Смілі будуть справжні Маски-шоу

01 липня 2020, 16:29

2020 06 30 masku

Цієї суботи, 4 липня, з 14.00 до 16.00 сміляни можуть поспілкуватися онлайн із директором театру «Маски-шоу», Народним артистом України Георгієм Делієвим.