Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

Фольклорний фестиваль «Зорі над Тясмином» може фінішувати ще на старті

2019 09 04 koncert

 

За лічені дні до Дня Сміли, який традиційно відзначається щороку у другу суботу та неділю вересня, міжнародний фольклорний фестиваль «Зорі над Тясмином», відкриття якого було заплановане саме на цей день, залишається під величезним сумнівом.
Хоча починалося все досить бадьоро та оптимістично.
Тема проведення масштабного етнофестивалю у Смілі обговорювалося на рівні Міністерства культури України та деяких підпорядкованих йому структур ще на початку року, а вже на початку травня були прийняті відповідні рішення.
За сприяння народного депутата Сергія Рудика, який захопився ідеєю проведення цього фестивалю, були виділені фінанси для покриття всього кошторису: 2 мільйона гривень. У столиці чиновники міністерства запевнили чинного керівника Смілянського міського відділу культури Ірину Бобошко у своїй беззаперечній підтримці та всебічному сприянні в організації та проведенні престижного заходу. Ці клятвені завіряння були дані у присутності народного депутата Сергія Рудика.
Незабаром до Сміли завітали режисери, які наочно познайомилися з локаціями, де планувалися виступи фольклорних колективів, фахівці висловили свої пропозиції щодо програми, сценарію та іншого. Визначився й головний перелік таких колективів, загалом їх мало виступати 23.
Здавалося, все йшло за планом, якби не почалася тяганина з фінансуванням проекту, адже кошторис фестивалю передбачав увесь комплекс– трансфер артистів, їх розміщення, пересування, харчування, друкування різноманітної сувенірної продукції, відповідна реклама тощо. Зрозуміло, що нічого з цього не робиться безкоштовно, на голому ентузіазмі.
І отут для Ірини Бобошко почалися справжні митарства між столичними структурами, які були зав’язані на фестивалі. А це, крім безпосередньо Міністерства культури, ще й Український культурний фонд, Національна Всеукраїнська музична спілка, відділ фінансів Мінкульту. І всюди, куди не зверталася пані Ірина, її «культурно» футболили, годуючи обіцянками, новими клятвами, що все неодмінно відбудеться, що от-от – і все буде «в шоколаді». Замість шоколаду ідея фестивалю, як кажуть, вкрилася мідним тазом.
На сьогодні немає нічого, крім купи паперів, які лежать на столі Ірини Бобошко, та номерів столичних телефонів, які не відповідають на її наполегливі дзвінки.
Що ж у підсумку?
Якщо День Сміли відбудеться за будь-якої погоди й включатиме різноманітну культурну програму власними зусиллями, то проголошений фестиваль «Зорі над Тясмином» досі під питанням.
На всяк випадок у відділі культури розроблені два плани святкових заходів: разом із «Зорями» та без них.
У Міністерстві культури сидять нові керманичі, нові чиновники, Сергій Рудик доводить право на своє депутатство у судах, а Ірина Бобошко хапається за голову, розуміючи, що без підтримки зі столиці, передусім фінансування у повному обсягу, фестиваль приречений вмерти вже на старті. Він просто не розпочнеться. А якщо і розпочнеться, то зовсім не в тому форматі, масштабі, що був запланований. Хоча за ті дні, що залишилися, фінансування теж навряд чи врятує ситуацію. Занадто мало часу на все, що повинно бути.

 

Олександр Слєпцовський

 

Із допису у ФБ

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Наталя Підлісна

Pidlisna

 

Про низьку самооцінку

 

 

Віктор Овчаренко

Ovcharenko

 

Про підняття тарифу на воду

 

 

Зоя Казанжи

KazanIu

 

Про тьотку в дзеркалі навпроти

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
«Смілянський гамбіт»: на посаду знову повернули Синьогуба

12 вересня 2019, 21:03

2019 09 13 sunogyb

Поновлений Верховним Судом України міський голова Олексій Цибко майже відразу своїм розпорядженням повернув на посаду секретаря міської ради Костянтина Синьогуба.


Економіка
Наша область внесла до бюджету 8,4 мільярди гривень податків

11 вересня 2019, 16:29

2019 09 10 podatku

За вісім місяців з Черкащини до бюджетів всіх рівнів надійшло 8,382 млрд. грн. податків, зборів і платежів. Це на 1410 млн.грн. більше, ніж за січень-серпень минулого року.


Суспільство
У Кам’янці митці з усієї країни створюють Сквер Героїв

15 вересня 2019, 14:09

2019 09 13 kamyanka

Днями до Кам’янки з’їхались митці з усієї країни, аби увіковічнити пам’ять героїв, які боролись за нашу незалежність.


Цікаво
Чому сучасним дітям важко вчитися, чекати й нудьгувати

15 вересня 2019, 15:28

2019 09 11 ditu

Попри всі наші найкращі наміри, ми, на жаль, часто розвиваємо мозок наших дітей в невірному напрямку.


Афіша
14-15 вересня у Смілі святкуватимуть 622-річницю Дня міста (повний перелік святкових заходів)

13 вересня 2019, 11:30

2019 09 10 misto

Цими вихідними у жителів, земляків, вихідців з нашого міста, патріотів нашого міста та наших гостей свято – 622-га річниця з часу заснування Сміли.