Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

biznes lanch ANI

 

AZK MIG

Стрічка новин

Фольклорний фестиваль «Зорі над Тясмином» може фінішувати ще на старті

2019 09 04 koncert

 

За лічені дні до Дня Сміли, який традиційно відзначається щороку у другу суботу та неділю вересня, міжнародний фольклорний фестиваль «Зорі над Тясмином», відкриття якого було заплановане саме на цей день, залишається під величезним сумнівом.
Хоча починалося все досить бадьоро та оптимістично.
Тема проведення масштабного етнофестивалю у Смілі обговорювалося на рівні Міністерства культури України та деяких підпорядкованих йому структур ще на початку року, а вже на початку травня були прийняті відповідні рішення.
За сприяння народного депутата Сергія Рудика, який захопився ідеєю проведення цього фестивалю, були виділені фінанси для покриття всього кошторису: 2 мільйона гривень. У столиці чиновники міністерства запевнили чинного керівника Смілянського міського відділу культури Ірину Бобошко у своїй беззаперечній підтримці та всебічному сприянні в організації та проведенні престижного заходу. Ці клятвені завіряння були дані у присутності народного депутата Сергія Рудика.
Незабаром до Сміли завітали режисери, які наочно познайомилися з локаціями, де планувалися виступи фольклорних колективів, фахівці висловили свої пропозиції щодо програми, сценарію та іншого. Визначився й головний перелік таких колективів, загалом їх мало виступати 23.
Здавалося, все йшло за планом, якби не почалася тяганина з фінансуванням проекту, адже кошторис фестивалю передбачав увесь комплекс– трансфер артистів, їх розміщення, пересування, харчування, друкування різноманітної сувенірної продукції, відповідна реклама тощо. Зрозуміло, що нічого з цього не робиться безкоштовно, на голому ентузіазмі.
І отут для Ірини Бобошко почалися справжні митарства між столичними структурами, які були зав’язані на фестивалі. А це, крім безпосередньо Міністерства культури, ще й Український культурний фонд, Національна Всеукраїнська музична спілка, відділ фінансів Мінкульту. І всюди, куди не зверталася пані Ірина, її «культурно» футболили, годуючи обіцянками, новими клятвами, що все неодмінно відбудеться, що от-от – і все буде «в шоколаді». Замість шоколаду ідея фестивалю, як кажуть, вкрилася мідним тазом.
На сьогодні немає нічого, крім купи паперів, які лежать на столі Ірини Бобошко, та номерів столичних телефонів, які не відповідають на її наполегливі дзвінки.
Що ж у підсумку?
Якщо День Сміли відбудеться за будь-якої погоди й включатиме різноманітну культурну програму власними зусиллями, то проголошений фестиваль «Зорі над Тясмином» досі під питанням.
На всяк випадок у відділі культури розроблені два плани святкових заходів: разом із «Зорями» та без них.
У Міністерстві культури сидять нові керманичі, нові чиновники, Сергій Рудик доводить право на своє депутатство у судах, а Ірина Бобошко хапається за голову, розуміючи, що без підтримки зі столиці, передусім фінансування у повному обсягу, фестиваль приречений вмерти вже на старті. Він просто не розпочнеться. А якщо і розпочнеться, то зовсім не в тому форматі, масштабі, що був запланований. Хоча за ті дні, що залишилися, фінансування теж навряд чи врятує ситуацію. Занадто мало часу на все, що повинно бути.

 

Олександр Слєпцовський

 

Із допису у ФБ

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

infografka new new

 

metalobaza

Дійові особи

Дмитро Дубілет

Dybilet

 

Про оцінку роботи голів облдержадміністрацій 

 

Леонід ГРИЩЕНКО

gruchenko

 

 

Про освітлення міста

 

 

Віктор ФЕДОРЕНКО

Fedorenko

 

Про пустопорожніх активістів та час клоунів 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

booked.net

 

Політика
Новим начальником управління ЖКГ став перевірений друг Цибка – Павло Смоликов

17 лютого 2020, 15:23

2020 02 17 smolikov

Сьогодні міський голова Олексій Цибко підписав розпорядження про призначення нового начальника управління ЖКГ. Тепер у Смілі очолюватиме житлово-комунальне господарство Павло Смоликов.


Економіка
Балаклеївська сільська рада оголошує аукціон на 11 земельних ділянок

11 лютого 2020, 14:00

2020 02 aykcion

Балаклеївська сільська рада, як організатор земельних торгів, оголошує про проведення аукціону з продажу права оренди 11 земельних ділянок


Суспільство
Смілянських дітей закріплюють за школами через новий ліміт учнів у класі (відео)

19 лютого 2020, 11:21

2020 02 19 osvita1

На депутатській комісії з питань освіти розглядали питання про закріплення території обслуговування за закладами освіти на майбутній навчальний рік.


Цікаво
Штучний інтелект створив ліки

18 лютого 2020, 18:28

2020 02 04 intelekt

Препарат був повністю створений штучним інтелектом і вже наближається до стадії тестування на людях.


Афіша
У ці вихідні буде багато спортивних змагань та концерт для афганців та воїнів- інтернаціоналістів

14 лютого 2020, 19:00

2020 02 15 aficha

Прийдешні зимові вихідні у нашому місті будуть насичені цікавими заходами: