Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

Створюють центр трансплантації стовбурових клітин

2019 08 21 center

 

В обласному онкодиспансері створюють центр аутологічної трансплантації стовбурових клітин кісткового мозку, повноцінне функціонування якого врятує не одне людське життя. Нині в Україні є лише два такі центри – це Київський міський центр трансплантації кісткового мозку та Національний інститут раку.

 

2019 08 21 center1


Як повідомляють в ОДА, втілюється цей проект у межах обласної програми «Трансплантація аутологічних гемопоетичних стовбурових клітин кісткового мозку та периферичної крові на 2019-23 роки».
За словами головного лікаря Віктора Парамонова, завдяки цій програмі в стінах диспансеру нині готують приміщення та займаються придбанням обладнання.
«Застосування сучасних схем цитостатичної терапії дозволяє вилікувати або продовжити життя значній кількості пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями», – пояснює Віктор Володимирович.

 

2019 08 21 center2


Він говорить, що у 10-20% хворих стандартна хіміотерапія не викликає довготривалого протипухлинного ефекту. Це пов’язано з первинною або набутою резистентністю новоутворення. Тож одним зі шляхів подолання резистентності є збільшення дози цитостатичних препаратів, що викликає суттєве ушкодження клітин кісткового мозку, яке є невідновним. Серед методів, що дозволяють подолати гематологічну токсичність хіміотерапії, зазначає головний лікар обласного онкодиспансеру, є якраз трансплантація аутологічних гемопоетичних стовбурових клітин периферійної крові – тобто власних клітин пацієнта.
«Трансплантація власної тканини дає змогу уникнути реакції «трансплантат проти хазяїна» та технічних труднощів із підбором донора. Принциповим відкриттям, що дозволило використання своїх кровотворних клітин для захисту кровотворення, стала можливість збереження їхньої життєздатності при низьких температурах упродовж тривалого часу», – каже Віктор Володимирович.

 

2019 08 21 center3


На реалізацію програми з черкаського обласного бюджету виділили 27 млн грн. На 14 млн грн вже провели тендери для придбання необхідного обладнання. Водночас для стабільної роботи центру потрібно забезпечити цілодобове моніторування, кисневе обладнання, дихально-наркозну апаратуру та ін.
Віктор Парамонов наголошує, що для роботи Центру трансплантації у диспансері є всі умови, зокрема, наявність потужного і добре оснащеного центру спеціальних лабораторних досліджень та 5 «чистих» палат, а до кінця жовтня їх додасться ще 2 – безпосередньо для дітей. Є й необхідні спеціальні медикаменти світового рівня, з якими неабияк допомагає держава, для чогоу лікарні навіть збільшили складські потужності.

 

2019 08 21 center4


«Хворі одержують їх безкоштовно через автоматизовану систему видачі. Кожна людина водночас має змогу на інтернет-порталі диспансеру побачити залишки. Для дітей ми забезпечені медпрепаратами майже 100-відсотково. Для дорослих в останні роки – на 60-70 %, раніше лише на 17-20%. Решту дає обласний бюджет або люди докуповують самостійно», – зазначає головний лікар Черкаського онкодиспансеру.

 

2019 08 21 center5


І додає, додатковим аргументом для створення Центру аутологічної трансплантації є можливість отримувати якісні компоненти крові за бюджетні кошти, завдяки модернізації служби крові області.
Уже до кінця жовтня лікарі новоствореного центру мають розпочати роботу в тестовому режимі, а наприкінці року – взятися за лікування першого пацієнта.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Станіслав Голубець

Golybech

 

Про те, що насправді у КП немає боргів

 

 

Леонід Грищенко

gruchenko

 

Про борги водоканалу

 

 

 

Наталя Підлісна

Pidlisna

 

Про низьку самооцінку

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
«Смілянський гамбіт»: на посаду знову повернули Синьогуба

12 вересня 2019, 21:03

2019 09 13 sunogyb

Поновлений Верховним Судом України міський голова Олексій Цибко майже відразу своїм розпорядженням повернув на посаду секретаря міської ради Костянтина Синьогуба.


Економіка
Наша область внесла до бюджету 8,4 мільярди гривень податків

11 вересня 2019, 16:29

2019 09 10 podatku

За вісім місяців з Черкащини до бюджетів всіх рівнів надійшло 8,382 млрд. грн. податків, зборів і платежів. Це на 1410 млн.грн. більше, ніж за січень-серпень минулого року.


Суспільство
Сьогодні смілян грітиме тепле осіннє сонечко

16 вересня 2019, 09:28

2019 09 06 pogodaПогода в понеділок балуватиме українців теплим сонечком, дощів не передбачається.


Цікаво
Чому сучасним дітям важко вчитися, чекати й нудьгувати

15 вересня 2019, 15:28

2019 09 11 ditu

Попри всі наші найкращі наміри, ми, на жаль, часто розвиваємо мозок наших дітей в невірному напрямку.


Афіша
14-15 вересня у Смілі святкуватимуть 622-річницю Дня міста (повний перелік святкових заходів)

13 вересня 2019, 11:30

2019 09 10 misto

Цими вихідними у жителів, земляків, вихідців з нашого міста, патріотів нашого міста та наших гостей свято – 622-га річниця з часу заснування Сміли.