Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

biznes lanch ANI

 

AZK MIG

Стрічка новин

Створюють центр трансплантації стовбурових клітин

2019 08 21 center

 

В обласному онкодиспансері створюють центр аутологічної трансплантації стовбурових клітин кісткового мозку, повноцінне функціонування якого врятує не одне людське життя. Нині в Україні є лише два такі центри – це Київський міський центр трансплантації кісткового мозку та Національний інститут раку.

 

2019 08 21 center1


Як повідомляють в ОДА, втілюється цей проект у межах обласної програми «Трансплантація аутологічних гемопоетичних стовбурових клітин кісткового мозку та периферичної крові на 2019-23 роки».
За словами головного лікаря Віктора Парамонова, завдяки цій програмі в стінах диспансеру нині готують приміщення та займаються придбанням обладнання.
«Застосування сучасних схем цитостатичної терапії дозволяє вилікувати або продовжити життя значній кількості пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями», – пояснює Віктор Володимирович.

 

2019 08 21 center2


Він говорить, що у 10-20% хворих стандартна хіміотерапія не викликає довготривалого протипухлинного ефекту. Це пов’язано з первинною або набутою резистентністю новоутворення. Тож одним зі шляхів подолання резистентності є збільшення дози цитостатичних препаратів, що викликає суттєве ушкодження клітин кісткового мозку, яке є невідновним. Серед методів, що дозволяють подолати гематологічну токсичність хіміотерапії, зазначає головний лікар обласного онкодиспансеру, є якраз трансплантація аутологічних гемопоетичних стовбурових клітин периферійної крові – тобто власних клітин пацієнта.
«Трансплантація власної тканини дає змогу уникнути реакції «трансплантат проти хазяїна» та технічних труднощів із підбором донора. Принциповим відкриттям, що дозволило використання своїх кровотворних клітин для захисту кровотворення, стала можливість збереження їхньої життєздатності при низьких температурах упродовж тривалого часу», – каже Віктор Володимирович.

 

2019 08 21 center3


На реалізацію програми з черкаського обласного бюджету виділили 27 млн грн. На 14 млн грн вже провели тендери для придбання необхідного обладнання. Водночас для стабільної роботи центру потрібно забезпечити цілодобове моніторування, кисневе обладнання, дихально-наркозну апаратуру та ін.
Віктор Парамонов наголошує, що для роботи Центру трансплантації у диспансері є всі умови, зокрема, наявність потужного і добре оснащеного центру спеціальних лабораторних досліджень та 5 «чистих» палат, а до кінця жовтня їх додасться ще 2 – безпосередньо для дітей. Є й необхідні спеціальні медикаменти світового рівня, з якими неабияк допомагає держава, для чогоу лікарні навіть збільшили складські потужності.

 

2019 08 21 center4


«Хворі одержують їх безкоштовно через автоматизовану систему видачі. Кожна людина водночас має змогу на інтернет-порталі диспансеру побачити залишки. Для дітей ми забезпечені медпрепаратами майже 100-відсотково. Для дорослих в останні роки – на 60-70 %, раніше лише на 17-20%. Решту дає обласний бюджет або люди докуповують самостійно», – зазначає головний лікар Черкаського онкодиспансеру.

 

2019 08 21 center5


І додає, додатковим аргументом для створення Центру аутологічної трансплантації є можливість отримувати якісні компоненти крові за бюджетні кошти, завдяки модернізації служби крові області.
Уже до кінця жовтня лікарі новоствореного центру мають розпочати роботу в тестовому режимі, а наприкінці року – взятися за лікування першого пацієнта.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

infografka new new

 

metalobaza

Дійові особи

Олекса Негребецький

Nagrebetskii

 

Про нові тарифи Київстара

 

 

Роман Боднар

Bondar

 

Про перспективний план формування ОТГ у нашій області

 

Віктор ФЕДОРЕНКО

Fedorenko

 

 

Досить ганьбити Смілу

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

booked.net

 

Політика
Новим начальником управління ЖКГ став перевірений друг Цибка – Павло Смоликов

17 лютого 2020, 15:23

2020 02 17 smolikov

Сьогодні міський голова Олексій Цибко підписав розпорядження про призначення нового начальника управління ЖКГ. Тепер у Смілі очолюватиме житлово-комунальне господарство Павло Смоликов.


Економіка
Балаклеївська сільська рада оголошує аукціон на 11 земельних ділянок

11 лютого 2020, 14:00

2020 02 aykcion

Балаклеївська сільська рада, як організатор земельних торгів, оголошує про проведення аукціону з продажу права оренди 11 земельних ділянок


Суспільство
На нараді з питань ЖКГ обговорили теперішні актуальні проблеми Сміли (відео)

26 лютого 2020, 09:28

2020 02 25 narada

Відбулась традиційна нарада з питань житлово-комунального господарства міста, яку проводить заступник міського голови Павло Іщенко.


Цікаво
Ураганний вітер заквічав пакетами усі дерева

25 лютого 2020, 18:23

2020 02 25 smita

Циклон «Юлія», який пронісся днями Україною, розвіяв побутове сміття на полігоні побутових відходів у Миколаєві.


Афіша
Цього тижня у Смілі святкуватимуть 10-річчя клубу ремесел та Масляну

25 лютого 2020, 09:27

2020 02 25 aficha

Анонс міських заходів цього тижня досить різноманітний