Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

20 листопада 2019, 18:20

Створюють центр трансплантації стовбурових клітин

2019 08 21 center

 

В обласному онкодиспансері створюють центр аутологічної трансплантації стовбурових клітин кісткового мозку, повноцінне функціонування якого врятує не одне людське життя. Нині в Україні є лише два такі центри – це Київський міський центр трансплантації кісткового мозку та Національний інститут раку.

 

2019 08 21 center1


Як повідомляють в ОДА, втілюється цей проект у межах обласної програми «Трансплантація аутологічних гемопоетичних стовбурових клітин кісткового мозку та периферичної крові на 2019-23 роки».
За словами головного лікаря Віктора Парамонова, завдяки цій програмі в стінах диспансеру нині готують приміщення та займаються придбанням обладнання.
«Застосування сучасних схем цитостатичної терапії дозволяє вилікувати або продовжити життя значній кількості пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями», – пояснює Віктор Володимирович.

 

2019 08 21 center2


Він говорить, що у 10-20% хворих стандартна хіміотерапія не викликає довготривалого протипухлинного ефекту. Це пов’язано з первинною або набутою резистентністю новоутворення. Тож одним зі шляхів подолання резистентності є збільшення дози цитостатичних препаратів, що викликає суттєве ушкодження клітин кісткового мозку, яке є невідновним. Серед методів, що дозволяють подолати гематологічну токсичність хіміотерапії, зазначає головний лікар обласного онкодиспансеру, є якраз трансплантація аутологічних гемопоетичних стовбурових клітин периферійної крові – тобто власних клітин пацієнта.
«Трансплантація власної тканини дає змогу уникнути реакції «трансплантат проти хазяїна» та технічних труднощів із підбором донора. Принциповим відкриттям, що дозволило використання своїх кровотворних клітин для захисту кровотворення, стала можливість збереження їхньої життєздатності при низьких температурах упродовж тривалого часу», – каже Віктор Володимирович.

 

2019 08 21 center3


На реалізацію програми з черкаського обласного бюджету виділили 27 млн грн. На 14 млн грн вже провели тендери для придбання необхідного обладнання. Водночас для стабільної роботи центру потрібно забезпечити цілодобове моніторування, кисневе обладнання, дихально-наркозну апаратуру та ін.
Віктор Парамонов наголошує, що для роботи Центру трансплантації у диспансері є всі умови, зокрема, наявність потужного і добре оснащеного центру спеціальних лабораторних досліджень та 5 «чистих» палат, а до кінця жовтня їх додасться ще 2 – безпосередньо для дітей. Є й необхідні спеціальні медикаменти світового рівня, з якими неабияк допомагає держава, для чогоу лікарні навіть збільшили складські потужності.

 

2019 08 21 center4


«Хворі одержують їх безкоштовно через автоматизовану систему видачі. Кожна людина водночас має змогу на інтернет-порталі диспансеру побачити залишки. Для дітей ми забезпечені медпрепаратами майже 100-відсотково. Для дорослих в останні роки – на 60-70 %, раніше лише на 17-20%. Решту дає обласний бюджет або люди докуповують самостійно», – зазначає головний лікар Черкаського онкодиспансеру.

 

2019 08 21 center5


І додає, додатковим аргументом для створення Центру аутологічної трансплантації є можливість отримувати якісні компоненти крові за бюджетні кошти, завдяки модернізації служби крові області.
Уже до кінця жовтня лікарі новоствореного центру мають розпочати роботу в тестовому режимі, а наприкінці року – взятися за лікування першого пацієнта.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

metalobaza

Дійові особи

Сергій АНАНКО

Ananko

 

Про співпрацю між службами

 

 

Олег МІЩЕНКО

Mishchenko

 

Про правопорядок у Смілі

 

 

Анатолій ТЕРЕЩЕНКО

Thereschenko

 

Про незаконно розміщені тимчасові споруди в Смілі

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Новим головою ОДА став Роман Боднар

04 листопада 2019, 15:00

2019 11 04 golova

Сьогодні в нашій області змінили голову ОДА. Замість Ігоря Шевченка, який керував регіоном з 31 липня, призначили Романа Боднара.


Економіка
Посадовці звітують, що економіка Сміли зростає (відео)

21 жовтня 2019, 13:26

2019 10 18 economiks

На бюджетній комісії начальник управління економіки Олександр Плакса звітував про підсумки Програми соціально-економічного розвитку міста у першому півріччі цього року.


Суспільство
У смілянських ОТГ не опалюються школи, діти досі на вимушених канікулах

21 листопада 2019, 17:29

2019 11 21 moroz

На черговій обласній нараді з приводу опалення знову прославилась наша Смілянщина.


Цікаво
Якщо вам 50, ось що треба знати, на думку вчених!

21 листопада 2019, 18:29

2019 11 14 vik

Гарна новина для тих, кому зараз 40-50-55 років: тепер старість починається в 75-80 років - тобто на 25 років пізніше, ніж у покоління наших батьків!


Афіша
У Смілі проведуть заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів, Дня Гідності і Свободи

18 листопада 2019, 12:27

2019 11 20 pamyat

Міські культурні заходи цього тижня, в основному, присвячені трагічній даті - у суботу, 23 листопада, в Україні відзначається День пам'яті жертв голодоморів 1932-33 рр..