Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

Дніпровська вода забруднена органічними сполуками та важкими металами

2019 07 15 pogoda

 

У природних водах органічні речовини формуються під впливом багатьох факторів: це результат природних біохімічних процесів, а також надходження до води значної кількості промислових та господарсько-побутових стічних вод. А загальне уявлення про насиченість води органічними сполуками оцінюється за комплексним показником біхроматної окислюваності води.
Про це розповідає начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
За його словами, якщо цей показник перевищує 15 мг О2/дм3, то така вода вважається брудною і потрапляння її до організму людини, наприклад, під час купання у річці принесе шкоду.
Адже забруднена органічними сполуками вода може негативно вплинути на печінку, нирки, нервову та імунну системи.
Лабораторією гідрометеослужби у пробах води, відібраних у Дніпрі біля Черкас впродовж другого кварталу були визначені значення біхроматної окислюваності води в межах від 23,0 до 35 мг О2/дм3, тобто перевищено допустиме значення більше ніж у 1,5 рази.
Також поверхнева вода в акваторії річки продовжує бути забруднена важкими металами, фенолами та сполуками азоту вище допустимих норм рибогосподарського призначення.
У порівнянні з 1 кварталом цього року у фоновому створі концентрації марганцю зросли у 4 рази і перевищили критерій високого забруднення води – 10 ГДК.
А середні концентрації хрому шестивалентного знаходяться на рівні 4,0 ГДК , фенолів – 3,0 ГДК, азоту нітритного – 1,1 ГДК, заліза загального – 2,0 ГДК, міді – 4,0 ГДК, цинку – 1,7 ГДК.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

metalobaza

Дійові особи

Олексій ЦИБКО

Tsubko

 

Про перевірки всіх комунальних підприємств міста

 

Віталій ФЕДУН

Fedyn

 

Про шалені втрати води у КП «ВодГео»

 

 

Наталя ДЬЯЧЕНКО

Dachenko

 

Про потребу встановити прибудинкові лічильники 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Депутати знову не прийшли на важливу сесію міської ради (відео)

18 жовтня 2019, 09:21

2019 10 18 sesia

Вчора мала відбутися 109-та сесія міської ради. На порядку денному стоять важливі питання, від яких залежить вчасне входження нашого міста в опалювальний сезон, бюджетні питання та вирішення інших проблем.


Економіка
Посадовці звітують, що економіка Сміли зростає (відео)

21 жовтня 2019, 13:26

2019 10 18 economiks

На бюджетній комісії начальник управління економіки Олександр Плакса звітував про підсумки Програми соціально-економічного розвитку міста у першому півріччі цього року.


Суспільство
Обіцяють підняти зарплату молодим педагогам, працівникам ПТУ та дошкільних закладів

23 жовтня 2019, 15:26

2019 10 23 pedagog

Нерівність в оплаті праці створює напругу в педагогічних колективах, бо досі існує радянська система матеріального винагородження за роботу в галузі освіти, коли високу зарплату й різні надбавки отримують ті, хто має великий стаж.


Цікаво
"Квартал 95" і хор імені Григорія Вірьовки вляпалися у скандал

22 жовтня 2019, 18:32

2019 10 22 kvartal

Скандальний номер "Кварталу 95", у якому коміки із пародією на пісню "Горіла сосна" висміюють підпал будинку ексочільниці НБУ Валерії Гонтаревої


Афіша
У місті проведуть півфінал гри «Ліги професій 2019»

21 жовтня 2019, 15:22

2019 10 21 liga

У Смілі відбудеться півфінал «Ліги професій» на базі центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів по вулиці Мазура, 26.