Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

biznes lanch ANI

 

AZK MIG

Стрічка новин

 

booked.net

 

Дніпровська вода забруднена органічними сполуками та важкими металами

2019 07 15 pogoda

 

У природних водах органічні речовини формуються під впливом багатьох факторів: це результат природних біохімічних процесів, а також надходження до води значної кількості промислових та господарсько-побутових стічних вод. А загальне уявлення про насиченість води органічними сполуками оцінюється за комплексним показником біхроматної окислюваності води.
Про це розповідає начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
За його словами, якщо цей показник перевищує 15 мг О2/дм3, то така вода вважається брудною і потрапляння її до організму людини, наприклад, під час купання у річці принесе шкоду.
Адже забруднена органічними сполуками вода може негативно вплинути на печінку, нирки, нервову та імунну системи.
Лабораторією гідрометеослужби у пробах води, відібраних у Дніпрі біля Черкас впродовж другого кварталу були визначені значення біхроматної окислюваності води в межах від 23,0 до 35 мг О2/дм3, тобто перевищено допустиме значення більше ніж у 1,5 рази.
Також поверхнева вода в акваторії річки продовжує бути забруднена важкими металами, фенолами та сполуками азоту вище допустимих норм рибогосподарського призначення.
У порівнянні з 1 кварталом цього року у фоновому створі концентрації марганцю зросли у 4 рази і перевищили критерій високого забруднення води – 10 ГДК.
А середні концентрації хрому шестивалентного знаходяться на рівні 4,0 ГДК , фенолів – 3,0 ГДК, азоту нітритного – 1,1 ГДК, заліза загального – 2,0 ГДК, міді – 4,0 ГДК, цинку – 1,7 ГДК.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

infografka new new

 

metalobaza

Дійові особи

Олексій ЦИБКО

Tsubko

 

Про модернізацію водоканалу та співпрацю з турками

 

Анатолій ГОЛУБ

Golyb

 

Треба водоканал повернути на своє місце

 

 

Леонід ГРИЩЕНКО

gruchenko

 

Про подорожчання ціни на воду

 

 

Якій політичній силі ви довіряєте?

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Федоренко продовжує судитись з Цибком за право повернутись на посаду

13 січня 2020, 14:21

2020 01 13 fedorenko

8 січня у черкаському суді відбулося чергове підготовче провадження щодо розгляду справи, у якій позивач – Віктор Федоренко, а відповідач – міський голова Олексій Цибко, смілянська міська рада та виконавчий комітет.


Економіка
Ротмістрівська сільська рада оголошує аукціон з оренди землі

22 січня 2020, 14:45

2020 01 22 aykcion

Ротмістрівська сільська рада, як організатор земельних торгів, оголошує про проведення аукціону з продажу права оренди земельної ділянки в адміністративних межах Мельниківської сільської ради Смілянського району.


Суспільство
Депутат спитав у міського голови, як рятувати КП «Смілакомунтеплоенерго»?

27 січня 2020, 13:30

2020 01 27 energo

На депутатських слуханнях депутат Анатолій Голуб розповів, що КП «Смілакомунтеплоенерго» знаходиться у жахливому фінансовому стані.


Цікаво
Сьогодні – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня 2020, 12:00

2020 01 27 golokost

Саме 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау на території сучасної Польщі.


Афіша
Сміла Incognita: 24 січня розкажуть про земляка, який був у бою під Крутами

23 січня 2020, 17:22

2020 01 23 incognoto

У нашому місті набирає обертів патріотичний інтелектуально-мистецький проект «Сміла Incognita», який покликаний відкривати смілянам невідому Смілу, розповідати про наших славних земляків, що стали відомими і зробили суттєвий вклад у розвиток нашої України та всього світу.