Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

biznes lanch ANI

 

AZK MIG

Стрічка новин

Децентралізація в дії: черкаські громади стають повноправними господарями на своїй землі

2019 06 20 zemla

 

Майже 33 тис. га сільгоспземель за межами населених пунктів отримають у комунальну власність об’єднані територіальні громади Черкащини цьогоріч. Торік повноправними господарями на своїх територіях стали всі 26 тодішніх громад.
Донедавна громади розпоряджалися лише тією землею, що в межах забудови їхніх населених пунктів, натомість наділами поза межами розпоряджалася держава. Ситуацію кардинально змінила децентралізація, ініційована Володимиром Гройсманом. Свого часу у Верховній Раді так і не підтримали урядовий законопроект, який би внормував питання передання земель за межами населених пунктів у комунальну власність спроможних громад. Тоді Уряд Володимира Гройсмана знайшов оптимальне юридичне рішення в межах чинного законодавства щодо передання земель об’єднаним громадам. Результат – уже 2018 році 647 об’єднаних громад отримали у комунальну власність 1,45 млн га земель.
– Уряд наповнює децентралізацію конкретним змістом, – зауважує Глава Уряду. – Хто і які б перепони не чинив, ми зробили все для того, щоби спроможні громади набули право володіти землями, наповнювати бюджет, прозоро та раціонально використовувати ці землі. Це той ресурс, який приведе у громади бізнес, інвесторів, нові робочі місця.
Натепер на Черкащині створено 57 об’єднаних територіальних громад. У трьох із них перші вибори відбудуться 30 червня.
– Коли ми розповідали жителям області про реформу децентралізації, об’єднання громад, про вигоди від цього, то одним із ключових аргументів було саме вирішення земельних питань, – розповідає колишній заступник голови Черкаської ОДА з питань децентралізації Ярослав Березань. – Раніше громади не завжди знали, хто користується їхньою землею і чи платить податки. Таким чином вони втрачали чималі кошти, які могли спрямовувати на розвиток своїх територій. Тепер громади, завдяки реформі децентралізації, стають повноправними господарями на своїх територіях. Процес передання громадам земель у комунальну власність розпочатий минулого року, а цього року буде продовжений, тобто землю отримають новостворені відтоді громади.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

infografka new new

 

metalobaza

Дійові особи

Олександр Коваленко

KovalenkoCherkasanu

 

Про закриття лікарень і права українців на охорону здоров'я і лікарську допомогу

 

Дмитро Дубілет

Dybilet

 

Про оцінку роботи голів облдержадміністрацій 

 

Леонід ГРИЩЕНКО

gruchenko

 

 

Про освітлення міста

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

booked.net

 

Політика
Новим начальником управління ЖКГ став перевірений друг Цибка – Павло Смоликов

17 лютого 2020, 15:23

2020 02 17 smolikov

Сьогодні міський голова Олексій Цибко підписав розпорядження про призначення нового начальника управління ЖКГ. Тепер у Смілі очолюватиме житлово-комунальне господарство Павло Смоликов.


Економіка
Балаклеївська сільська рада оголошує аукціон на 11 земельних ділянок

11 лютого 2020, 14:00

2020 02 aykcion

Балаклеївська сільська рада, як організатор земельних торгів, оголошує про проведення аукціону з продажу права оренди 11 земельних ділянок


Суспільство
«Черкаси» будуть чинити опір»

22 лютого 2020, 14:02

2020 02 18 kino

27 лютого у вітчизняний кінопрокат виходить стрічка «Черкаси» режисера Тимура Ященка.


Цікаво
Піп Гапон хотів мирним способом усунути несправедливість

22 лютого 2020, 15:27

2020 02 20 pip

Від радянсько-більшовицьких часів його прізвище асоціюється із попом-провокатором, що намовив беззахисних петроградських міщан і робітників іти до Ніколая ІІ «біть чєлом».


Афіша
20 та 21 лютого у Смілі вшанують подвиг Героїв Небесної Сотні

19 лютого 2020, 17:29

2020 02 19 afiha1

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні. Цю дату забути неможливо!