Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

18 серпня 2019, 14:12

Децентралізація в дії: черкаські громади стають повноправними господарями на своїй землі

2019 06 20 zemla

 

Майже 33 тис. га сільгоспземель за межами населених пунктів отримають у комунальну власність об’єднані територіальні громади Черкащини цьогоріч. Торік повноправними господарями на своїх територіях стали всі 26 тодішніх громад.
Донедавна громади розпоряджалися лише тією землею, що в межах забудови їхніх населених пунктів, натомість наділами поза межами розпоряджалася держава. Ситуацію кардинально змінила децентралізація, ініційована Володимиром Гройсманом. Свого часу у Верховній Раді так і не підтримали урядовий законопроект, який би внормував питання передання земель за межами населених пунктів у комунальну власність спроможних громад. Тоді Уряд Володимира Гройсмана знайшов оптимальне юридичне рішення в межах чинного законодавства щодо передання земель об’єднаним громадам. Результат – уже 2018 році 647 об’єднаних громад отримали у комунальну власність 1,45 млн га земель.
– Уряд наповнює децентралізацію конкретним змістом, – зауважує Глава Уряду. – Хто і які б перепони не чинив, ми зробили все для того, щоби спроможні громади набули право володіти землями, наповнювати бюджет, прозоро та раціонально використовувати ці землі. Це той ресурс, який приведе у громади бізнес, інвесторів, нові робочі місця.
Натепер на Черкащині створено 57 об’єднаних територіальних громад. У трьох із них перші вибори відбудуться 30 червня.
– Коли ми розповідали жителям області про реформу децентралізації, об’єднання громад, про вигоди від цього, то одним із ключових аргументів було саме вирішення земельних питань, – розповідає колишній заступник голови Черкаської ОДА з питань децентралізації Ярослав Березань. – Раніше громади не завжди знали, хто користується їхньою землею і чи платить податки. Таким чином вони втрачали чималі кошти, які могли спрямовувати на розвиток своїх територій. Тепер громади, завдяки реформі децентралізації, стають повноправними господарями на своїх територіях. Процес передання громадам земель у комунальну власність розпочатий минулого року, а цього року буде продовжений, тобто землю отримають новостворені відтоді громади.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Тарас Висоцький

vusocjiu

 

Про соціальну відповідальність і розвиток громад 

 

Василь Латенко

latenko

 

Про те, що немає звідки брати гроші

 

 

Тетяна Шугар-Благодарна

Шугар Благодарна

 

Про екологію і свою відповідальність за шкоду природі

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
У 198 ОВК тривають протокольні перипетії

13 серпня 2019, 13:31

2019 08 05 ovk

Хоч у ЦВК вже офіційно підтвердили перемогу по 198 виборчому округу самовисуванця Сергія Рудика і навіть вручили йому посвідчення народного депутата України


Економіка
Чи можливе у Смілі запровадження електронного квитка

15 серпня 2019, 11:45

2019 08 16 reklama

Великі міста України намагаються запустити систему електронного квитка. Окрім очевидних переваг у зручності використання для пасажирів та знищення корупційної складової у системі транспорту, цей спосіб модернізації не дуже дорогий.


Суспільство
Малосмілянське озеро – улюблене місце відпочинку не лише смілян

18 серпня 2019, 15:31

2019 08 13 karer

Сміляни та жителі району полюбляють відпочивати біля озера у колишньому Малосмілянському кар’єрі. І не лише вони. Облюбували це мальовниче і затишне місце ще й жителі обласного центру.


Цікаво
Чи зможуть українці вільно розпоряджатися чорноземом?

17 серпня 2019, 15:36

2019 08 15 zemla

Президент Володимир Зеленський заявив, що вже за рік в Україні з'явиться ринок землі. До слова, наразі він існує у всіх розвинених країнах окрім Північної Кореї, Венесуели, Куби та Таджикистану. Немає його і в Україні.


Афіша
Центральна міська бібліотека організовує два творчих вечори

15 серпня 2019, 17:30

2019 08 13 aficha

У Центральній міській бібліотеці імені Олени Журливої 16 серпня о 14.00 відбудеться ювілейний творчий вечір