Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI to go

 

metalobaza

Стрічка новин

 

Синоптики прогнозують гарні врожаї

2019 06 09 pogoda

 

Початок червня на Черкащині характеризується «липневим» фоном температури та нерівномірними дощами, місцями у супроводі граду та шквалів.
Про це розповідають в обласному гідрометцентрі.
За останні 70 років спостережень, більш тепла погода в цей період спостерігалася лише в 2011 році. Тоді червень був не тільки теплим, а й з рекордною кількістю опадів, за рахунок надмірних дощів у 3-й декаді.
Як і в попередній період, в області переважали сприятливі агрометеорологічні умови для росту та розвитку більшості сільськогосподарських культур. За такого хоч і «липневого» фону температур та відсутності на більшості площ спекотних значень температури +30° і вище, сприятливість агрометеорологічних умов для формування урожаю залежала переважно від кількості та періодичності опадів.
Так, завдяки періодичним дощам та на більшості площ достатній, подекуди надмірній їх кількості, утримувались цілком достатні волого запаси грунту. Дощі початку червня кардинально покращили й зволоження ґрунту в районах південного заходу області, зокрема Уманському, де тривалий час зберігався дефіцит опадів і з початку вегетаційного періоду на кінець травня становив 50 %.
Однак, через нерівномірність опадів, в окремих центральних районах області, зокрема Смілянському та прилягаючих площах Черкаського районів, де опадів в травні – на початку червня випало найменше, на площах під ранніми хлібами, як і в попередньому році, розпочалася ґрунтова азсуха. Тобто вологозапаси грунту в метровому шарі нижче 50 мм. На цих площах можливе формування дрібного і щуплого зерна.
Щодо бульбокоренеплодів, зокрема, ранньої картоплі, оптимальною для формування яких є температура грунту на глибині 10 см 16-18°, підвищення її до значень + 25° і вище, що найчастіше спостерігаються в липні, негативно впливало на ріст та розвиток, навіть при достатніх вологозапасах.
Погода одночасно була сприятливою і для розвитку та поширення грибкових хвороб, шкідників ат бур’янів. Тож, щоб не втратити врожай, аграріям та дачникам області необхідно використовувати погожі дні для їх обробки.
До уваги тих, хто проводив першу обробку яблунь від плодожерки – через 10-12 днів її необхідно повторити!
За прогнозом, до середини червня погоду на Черкащині здебільшого формуватиме суха повітряна маса зі сходу. Тому температура очікується більш високою – вдень до 27-32° та вночі до 15-20°. Грозові дощі можливі лише локально.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

vdoma1

 

AZK MIG

Дійові особи

Валерія Бандурко

Bandyrko

Про «Агро-Рось», найбільшого виробника сільськогосподарської продукції в Смілянському районі

Зоя Казанжі

KazanIu

 

Про відкриту й нахабну війну за наш мозок 

 

Віталій Портніков

Portnikov

 

Про те непросте майбутнє, яке нас чекає 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Сьогодні у Смілі планують провести дві сесії міської ради. НАЖИВО

21 травня 2020, 15:15

2020 05 21 ses

На четвер, 21 травня, о 15.00 заплановано провести третє пленарне засідання 122-ї сесії міської ради. А на 16.00 - позачергову 123-тю сесію.


Економіка
З початку року область сплатила до бюджету 4,3 мільярди

07 травня 2020, 17:30

2020 05 06 podatok

Платники податків Черкащини за чотири місяці цього року сплатили до бюджетів усіх рівнів 4,3 млрд грн податків та платежів, що на 446 млн грн більше, ніж за відповідний період року минулого.


Суспільство
У нашому краї погода з календарем не співпадає

24 травня 2020, 15:28

2020 05 25 rizne

Причина нехарактерно прохолодної погоди в середині травня криється в особливостях атмосферної циркуляції.


Цікаво
МАЛОВІДОМА ЧЕРКАЩИНА: ЯК ВЕРБІВКА ВИШИВАЛА РОБОТИ МАЛЕВИЧА

23 травня 2020, 15:44

2020 05 06 verbivka

Вербівок в Україні — трохи не як дерев при дорозі: по кілька в одній області точно можна зустріти.


Афіша
Сьогодні буде вебінар «Опустелювання України: чи можна його зупинити?»

20 травня 2020, 14:24

2020 05 20 vebinar

20 травня о 19.00 можна долучитися до безкоштовного вебінару «Опустелювання України: чи можна його зупинити?».