Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

Синоптики прогнозують гарні врожаї

2019 06 09 pogoda

 

Початок червня на Черкащині характеризується «липневим» фоном температури та нерівномірними дощами, місцями у супроводі граду та шквалів.
Про це розповідають в обласному гідрометцентрі.
За останні 70 років спостережень, більш тепла погода в цей період спостерігалася лише в 2011 році. Тоді червень був не тільки теплим, а й з рекордною кількістю опадів, за рахунок надмірних дощів у 3-й декаді.
Як і в попередній період, в області переважали сприятливі агрометеорологічні умови для росту та розвитку більшості сільськогосподарських культур. За такого хоч і «липневого» фону температур та відсутності на більшості площ спекотних значень температури +30° і вище, сприятливість агрометеорологічних умов для формування урожаю залежала переважно від кількості та періодичності опадів.
Так, завдяки періодичним дощам та на більшості площ достатній, подекуди надмірній їх кількості, утримувались цілком достатні волого запаси грунту. Дощі початку червня кардинально покращили й зволоження ґрунту в районах південного заходу області, зокрема Уманському, де тривалий час зберігався дефіцит опадів і з початку вегетаційного періоду на кінець травня становив 50 %.
Однак, через нерівномірність опадів, в окремих центральних районах області, зокрема Смілянському та прилягаючих площах Черкаського районів, де опадів в травні – на початку червня випало найменше, на площах під ранніми хлібами, як і в попередньому році, розпочалася ґрунтова азсуха. Тобто вологозапаси грунту в метровому шарі нижче 50 мм. На цих площах можливе формування дрібного і щуплого зерна.
Щодо бульбокоренеплодів, зокрема, ранньої картоплі, оптимальною для формування яких є температура грунту на глибині 10 см 16-18°, підвищення її до значень + 25° і вище, що найчастіше спостерігаються в липні, негативно впливало на ріст та розвиток, навіть при достатніх вологозапасах.
Погода одночасно була сприятливою і для розвитку та поширення грибкових хвороб, шкідників ат бур’янів. Тож, щоб не втратити врожай, аграріям та дачникам області необхідно використовувати погожі дні для їх обробки.
До уваги тих, хто проводив першу обробку яблунь від плодожерки – через 10-12 днів її необхідно повторити!
За прогнозом, до середини червня погоду на Черкащині здебільшого формуватиме суха повітряна маса зі сходу. Тому температура очікується більш високою – вдень до 27-32° та вночі до 15-20°. Грозові дощі можливі лише локально.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

metalobaza

Дійові особи

Олексій ЦИБКО

Tsubko

 

Про перевірки всіх комунальних підприємств міста

 

Віталій ФЕДУН

Fedyn

 

Про шалені втрати води у КП «ВодГео»

 

 

Наталя ДЬЯЧЕНКО

Dachenko

 

Про потребу встановити прибудинкові лічильники 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Депутати знову не прийшли на важливу сесію міської ради (відео)

18 жовтня 2019, 09:21

2019 10 18 sesia

Вчора мала відбутися 109-та сесія міської ради. На порядку денному стоять важливі питання, від яких залежить вчасне входження нашого міста в опалювальний сезон, бюджетні питання та вирішення інших проблем.


Економіка
Посадовці звітують, що економіка Сміли зростає (відео)

21 жовтня 2019, 13:26

2019 10 18 economiks

На бюджетній комісії начальник управління економіки Олександр Плакса звітував про підсумки Програми соціально-економічного розвитку міста у першому півріччі цього року.


Суспільство
Обіцяють підняти зарплату молодим педагогам, працівникам ПТУ та дошкільних закладів

23 жовтня 2019, 15:26

2019 10 23 pedagog

Нерівність в оплаті праці створює напругу в педагогічних колективах, бо досі існує радянська система матеріального винагородження за роботу в галузі освіти, коли високу зарплату й різні надбавки отримують ті, хто має великий стаж.


Цікаво
"Квартал 95" і хор імені Григорія Вірьовки вляпалися у скандал

22 жовтня 2019, 18:32

2019 10 22 kvartal

Скандальний номер "Кварталу 95", у якому коміки із пародією на пісню "Горіла сосна" висміюють підпал будинку ексочільниці НБУ Валерії Гонтаревої


Афіша
У місті проведуть півфінал гри «Ліги професій 2019»

21 жовтня 2019, 15:22

2019 10 21 liga

У Смілі відбудеться півфінал «Ліги професій» на базі центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів по вулиці Мазура, 26.