Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

Синоптики прогнозують гарні врожаї

2019 06 09 pogoda

 

Початок червня на Черкащині характеризується «липневим» фоном температури та нерівномірними дощами, місцями у супроводі граду та шквалів.
Про це розповідають в обласному гідрометцентрі.
За останні 70 років спостережень, більш тепла погода в цей період спостерігалася лише в 2011 році. Тоді червень був не тільки теплим, а й з рекордною кількістю опадів, за рахунок надмірних дощів у 3-й декаді.
Як і в попередній період, в області переважали сприятливі агрометеорологічні умови для росту та розвитку більшості сільськогосподарських культур. За такого хоч і «липневого» фону температур та відсутності на більшості площ спекотних значень температури +30° і вище, сприятливість агрометеорологічних умов для формування урожаю залежала переважно від кількості та періодичності опадів.
Так, завдяки періодичним дощам та на більшості площ достатній, подекуди надмірній їх кількості, утримувались цілком достатні волого запаси грунту. Дощі початку червня кардинально покращили й зволоження ґрунту в районах південного заходу області, зокрема Уманському, де тривалий час зберігався дефіцит опадів і з початку вегетаційного періоду на кінець травня становив 50 %.
Однак, через нерівномірність опадів, в окремих центральних районах області, зокрема Смілянському та прилягаючих площах Черкаського районів, де опадів в травні – на початку червня випало найменше, на площах під ранніми хлібами, як і в попередньому році, розпочалася ґрунтова азсуха. Тобто вологозапаси грунту в метровому шарі нижче 50 мм. На цих площах можливе формування дрібного і щуплого зерна.
Щодо бульбокоренеплодів, зокрема, ранньої картоплі, оптимальною для формування яких є температура грунту на глибині 10 см 16-18°, підвищення її до значень + 25° і вище, що найчастіше спостерігаються в липні, негативно впливало на ріст та розвиток, навіть при достатніх вологозапасах.
Погода одночасно була сприятливою і для розвитку та поширення грибкових хвороб, шкідників ат бур’янів. Тож, щоб не втратити врожай, аграріям та дачникам області необхідно використовувати погожі дні для їх обробки.
До уваги тих, хто проводив першу обробку яблунь від плодожерки – через 10-12 днів її необхідно повторити!
За прогнозом, до середини червня погоду на Черкащині здебільшого формуватиме суха повітряна маса зі сходу. Тому температура очікується більш високою – вдень до 27-32° та вночі до 15-20°. Грозові дощі можливі лише локально.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Олексій Давиденко

Давиденко

Про склад депутатського корпусу Смілянської міської ради

 

Валентина Зборівська

Зборівська

Про роботу управління житлово-комунального господарства Сміли

 

Володимир Ховайба

Ховайба

 

 

Про розвиток громади

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Суд вимагає продовжити встановлювати результати виборів у 198 ВО

19 серпня 2019, 12:23

 2019 08 08 OVK

Попри те, що 5-го серпня ЦВК визнало само висуванця Сергія Рудика обраним від 198-го округу народним депутатом України, Верховний суд визнав протиправним і скасував протокол ЦВК про результати виборів на 198-мому окрузі, зобов'язавши ЦВК "продовжити дії щодо встановлення результатів виборів".


Економіка
Смілянські бізнесмени отримали майже 500 тисяч гривень за нові робочі місця

22 серпня 2019, 13:24

2019 08 19 grochi

З початку року 64 смілянським бізнесменам, які співпрацюють з міськрайонним центром зайнятості, виплачено 485,6 тис. грн. за працевлаштування безробітних на нові робочі місця.


Суспільство
Лісівники реставрували вітряк, який бачив Тарас Шевченко

22 серпня 2019, 17:26

2019 08 20 vitrak

Лісівники відремонтували пам’ятник культури «Млин», якому більше 200 років.


Цікаво
Власник магазину успішно відбився від грабіжників

22 серпня 2019, 18:29

2019 08 20 napadnuk

У місті Санта-Моніка, штат Каліфорнія, три підлітки і дорослий вчинили напад на ювелірний магазин.


Афіша
Святкова хода із 100-метровим прапором та концерти – як у Смілі та Смілянському районі відзначать День Незалежності

22 серпня 2019, 15:27

2019 08 22 nezaleznist

Вже відомий план заходів у Смілі та Смілянському районі із відзначення великих державних свят - Дня Прапора та Дня Незалежності України.