Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

Наша землячка презентувала книгу «Русалко з куцівських ярів»

2019 05 19 osmachko

 

Черкаська поетеса, депутат облради, освітянин Валентина Коваленко презентувала у Куцівці свою книгу про родовід Тодося Осьмачки. Книга називається «Русалко з куцівських ярів».
Про це повідомляє «Прочерк».
«Все почалося, коли я прочитала про Самгородок, своє рідне село, а тоді зацікавилась, хто ж про нього написав. Виявилося, що Тодось Осьмачка. Я стала досліджувати його творчість глибше: спершу була психологія творчості, потім родовід. Бо це рідна кров, зі Смілянщини. У поезії його всі наші рідні слова. Коли його читаєш, то бачиш все своє, рідне. Думала, Боже мій, як така геніальна людина могла бути з такого маленького села як Куцівка. Я його родовід досліджувала по Ташлицьких метричних книгах, по Куцівських, знайшла рідних поета, які мені багато розповіли. І книгу назвала саме «Русалко», хоч в більшості вживають це слово в жіночому роді. Тут пов’язана містична сила. Тодося сприймали як містичну силу. Уявіть, женуть худобу діти, а тут з копиці встає чоловік, скуйовджене волосся, аркуші з рукописами розлітаються», – розповідає Валентина Коваленко.
Декілька примірників книг Валентина Михайлівна залишила для села. Дерево роду, що дослідила поетеса, сягає шостого коліна.
«По лінії Осьмачок я докопалася до Івана Івановича, а по лінії Лукіїв (по материній лінії) до Івана Лукія. До речі, поки досліджувала, дізналася, що мій прапрадід хрестився в куцівській церкві. Дослідила й до того, що з’ясувала - дід по матері Тодося був свідком на весіллі в моє прапрабаби. Далеко-далеко ми з Осьмачкою, може, й родичі», - пожартувала Валентина Коваленко.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

metalobaza

Дійові особи

Олексій ЦИБКО

Tsubko

 

Про перевірки всіх комунальних підприємств міста

 

Віталій ФЕДУН

Fedyn

 

Про шалені втрати води у КП «ВодГео»

 

 

Наталя ДЬЯЧЕНКО

Dachenko

 

Про потребу встановити прибудинкові лічильники 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Володимир Грошев хоче очолити Звенигородський район

11 жовтня 2019, 12:26

2019 10 10 zvenigiridka

На сайті Канцелярської сотні «Декларації», який електронізував декларації чиновників та зробив їх легкодоступними для аналізу, з’явилася декларація колишнього голови Смілянської районної ради Володимира Грошева.


Економіка
У Раді розглянуть законопроект щодо зменшення пенсійного віку для жінок

25 вересня 2019, 13:27

2019 09 23 pensiyaВерховна рада України розгляне законопроект № 1086 (в новому скликанні ВР реєстраційний № 0972) "Про внесення змін до закону України" Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування "(щодо удосконалення пенсійного забезпечення)".


Суспільство
У нашому районі – високий рівень захворюваності на грип і ГРВІ

17 жовтня 2019, 17:27

2019 10 17 GRVI

В області тільки за один тиждень на грип і ГРВІ захворіло 5203 людей, з них –3515дітей.


Цікаво
Українка здійснила прорив у математиці

17 жовтня 2019, 18:31

2019 10 17 vcheni

Разом зі своєю командою, до складу якої входив й українець Данило Радченко, вчена знайшла універсальний спосіб, який вирішує цілий клас проблем


Афіша
Анонс культурних заходів у Смілі, які відбудуться цього тижня

15 жовтня 2019, 10:24

2019 10 07 aficha

Цього тижня у нашому місті відбудуться спортивні та культурні заходи.