Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

Наша землячка презентувала книгу «Русалко з куцівських ярів»

2019 05 19 osmachko

 

Черкаська поетеса, депутат облради, освітянин Валентина Коваленко презентувала у Куцівці свою книгу про родовід Тодося Осьмачки. Книга називається «Русалко з куцівських ярів».
Про це повідомляє «Прочерк».
«Все почалося, коли я прочитала про Самгородок, своє рідне село, а тоді зацікавилась, хто ж про нього написав. Виявилося, що Тодось Осьмачка. Я стала досліджувати його творчість глибше: спершу була психологія творчості, потім родовід. Бо це рідна кров, зі Смілянщини. У поезії його всі наші рідні слова. Коли його читаєш, то бачиш все своє, рідне. Думала, Боже мій, як така геніальна людина могла бути з такого маленького села як Куцівка. Я його родовід досліджувала по Ташлицьких метричних книгах, по Куцівських, знайшла рідних поета, які мені багато розповіли. І книгу назвала саме «Русалко», хоч в більшості вживають це слово в жіночому роді. Тут пов’язана містична сила. Тодося сприймали як містичну силу. Уявіть, женуть худобу діти, а тут з копиці встає чоловік, скуйовджене волосся, аркуші з рукописами розлітаються», – розповідає Валентина Коваленко.
Декілька примірників книг Валентина Михайлівна залишила для села. Дерево роду, що дослідила поетеса, сягає шостого коліна.
«По лінії Осьмачок я докопалася до Івана Івановича, а по лінії Лукіїв (по материній лінії) до Івана Лукія. До речі, поки досліджувала, дізналася, що мій прапрадід хрестився в куцівській церкві. Дослідила й до того, що з’ясувала - дід по матері Тодося був свідком на весіллі в моє прапрабаби. Далеко-далеко ми з Осьмачкою, може, й родичі», - пожартувала Валентина Коваленко.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Сергій Ціпов’яз

Ціповяз

 

Про День Державного Прапора України та патріотизм

 

Олексій Давиденко

Давиденко

Про склад депутатського корпусу Смілянської міської ради

 

Валентина Зборівська

Зборівська

Про роботу управління житлово-комунального господарства Сміли

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Суд вимагає продовжити встановлювати результати виборів у 198 ВО

19 серпня 2019, 12:23

 2019 08 08 OVK

Попри те, що 5-го серпня ЦВК визнало само висуванця Сергія Рудика обраним від 198-го округу народним депутатом України, Верховний суд визнав протиправним і скасував протокол ЦВК про результати виборів на 198-мому окрузі, зобов'язавши ЦВК "продовжити дії щодо встановлення результатів виборів".


Економіка
Смілянські бізнесмени отримали майже 500 тисяч гривень за нові робочі місця

22 серпня 2019, 13:24

2019 08 19 grochi

З початку року 64 смілянським бізнесменам, які співпрацюють з міськрайонним центром зайнятості, виплачено 485,6 тис. грн. за працевлаштування безробітних на нові робочі місця.


Суспільство
До суду передали справу чорного археолога

23 серпня 2019, 17:25

2019 08 20 arxeolog

Слідчі обласного управління СБУ скерували до суду обвинувальний акт стосовно жителя Смілянщини, який намагався перемістити через державний кордон України культурні цінності.


Цікаво
Які художні фільми створювали в Черкасах?

23 серпня 2019, 18:33

2019 08 23 films

За часів СРСР Черкаси вважали курортним містечком у самому центрі України. Не тільки туристи з усього Союзу приїжджали помилуватися краєвидами міста. Черкасами цікавилися й відомі в радянському творчому просторі актори й режисери. Ось декілька фільмів, зйомки яких проходили в нашому місті.


Афіша
Святкова хода із 100-метровим прапором та концерти – як у Смілі та Смілянському районі відзначать День Незалежності

22 серпня 2019, 15:27

2019 08 22 nezaleznist

Вже відомий план заходів у Смілі та Смілянському районі із відзначення великих державних свят - Дня Прапора та Дня Незалежності України.