Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

У Куцівці вшанували Тодося Осьмачку

2019 05 17 osmachka

 

Вчора у Куцівці громадськість вшанувала пам’ять відомого на весь світ поета Тодося Осьмачки, який народився і жив в цьому селі.
Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомила наша землячка – письменниця Валентина Коваленко, уродженка Самгородка.
«Сьогодні – день Вишиванки співпав із днем народження геніального поета зі Смілянщини Тодося Осьмачки. У його рідному селі Куцівці відбувся пошанівний захід, куди прибули шанувальники поета з околишніх районів, а також – із Києва, Білої Церкви», – зазначає пані Валентина.
І додає, з учора у мене гостювали нащадки Осьмачок: онука рідної сестри Тодося – Валентина, та Володимир Осьмачка, онук рідного поетового брата Харитона, зі своєю дружиною Любою Козир.

 

2019 05 17 osmachka1


«Під час урочистостей у Куцівці було вручено літературну премію імені Тодося Осьмачки поету і науковцю із Києва Миколі Слюсаревському. Презентувала перед земляками і я свою книгу-дослідження про родовід поета «Русалко з куцівських ярів». Подарувала у музейний куточок, присвячений Осьмачці, схему родового дерева Осьмачок-Лукіїв», – розповідає Валентина Коваленко.
За її словами, отець Василь здійснив традиційну відправу в Куцівській церкві, де вінчалися батьки поета і де його хрестили.
Також з шанувальниками творчості поета учасники заходу обговорили подальші дії щодо достойного відзначення наступного року ювілею – 125-річчя від дня народження Тодося Осьмачки, зокрема, й організацію створення його музею.
«Вдячна усім, хто долучається до популяризації імені митця, якого знищила радянська влада за його глибинну українську поезію і відкриту позицію проти ворогів України», – підсумовує письменниця Валентина Коваленко.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Олексій Давиденко

Давиденко

Про склад депутатського корпусу Смілянської міської ради

 

Валентина Зборівська

Зборівська

Про роботу управління житлово-комунального господарства Сміли

 

Володимир Ховайба

Ховайба

 

 

Про розвиток громади

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Суд вимагає продовжити встановлювати результати виборів у 198 ВО

19 серпня 2019, 12:23

 2019 08 08 OVK

Попри те, що 5-го серпня ЦВК визнало само висуванця Сергія Рудика обраним від 198-го округу народним депутатом України, Верховний суд визнав протиправним і скасував протокол ЦВК про результати виборів на 198-мому окрузі, зобов'язавши ЦВК "продовжити дії щодо встановлення результатів виборів".


Економіка
Чи можливе у Смілі запровадження електронного квитка

15 серпня 2019, 11:45

2019 08 16 reklama

Великі міста України намагаються запустити систему електронного квитка. Окрім очевидних переваг у зручності використання для пасажирів та знищення корупційної складової у системі транспорту, цей спосіб модернізації не дуже дорогий.


Суспільство
На Спаса у Ковалисі гучно святкували День села

20 серпня 2019, 17:23

2019 08 21 selo

Так повелося, що на Яблучного Спаса, 19 серпня, жителі Ковалихи святкують День свого рідного села. І цього року організатори та спонсори доклали усіх зусиль, щоб свято вдалося на славу.


Цікаво
Чорнобильська катастрофа: США розсекретили перший звіт своєї розвідки

20 серпня 2019, 18:19

2019 08 19 chornobul

Американська неурядова організація Національний архів безпеки опублікувала перший звіт розвідки США щодо катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня 1986 року.


Афіша
Центральна міська бібліотека організовує два творчих вечори

15 серпня 2019, 17:30

2019 08 13 aficha

У Центральній міській бібліотеці імені Олени Журливої 16 серпня о 14.00 відбудеться ювілейний творчий вечір