Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

biznes lanch ANI

 

AZK MIG

Стрічка новин

 

booked.net

 

У нашому краї з’явилася гадюка Никольського

2019 05 17 gaduka

 

На Харковщині померла жінка серпентолог, що в лісі досліджувала поведінку плазуна - чорної гадюки, яка називається ще гадюкою Никольського. Невдало. Змія напала на дослідника. Від укусу жінка вмерла, попри активну допомогу лікарів.
Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомляє журналіст Валерій Воротник.
За його словами, цей вид плазунів також зустрічають на Черкащині, зокрема в долині річки Золотоношка.
«Укус цього плазуна смертельний. Сироватку треба вводити протягом години. Все інше, включно з масивними гемодифузіями безрезультативно. За моєю інформацією, сироватка в лікарняних закладах Черкащини відсутня. Тому краще поберегтися, не вештатися в небезпечних місцях, не ходити по високій траві. Дивіться під ноги. Змія ашресивна. Є випадки, коли вона нападає, якщо бачить в вас загрозу, навіть може переслідувати. Що не є характерним для плазунів нашого кліматичного поясу», – наголошує пан Валерій.
Він каже, що загалом ареал розповсюдження гадюки Никольського в останні роки значно розширився. У нашому краї раніше спостерігалися менш агресивні види - степові гадюки, що мали яскраве з червоним відливом забарвлення. Зі змінами кліматичних поясів гадюки Никольського появилися і в різних частинах Черкащини, зокрема їх зустрічали в Золотоніському, Канівському, Жашківському, Маньківському, Кам'янському та Чигиринському районах.
«Існує припущення, що цей вид виживає і гарно адаптується в районах з поганою екологією, де інші види не виживають. Ще раз повторюю - це одна з смертельно небезпечніших змій. Її отрута може бути знешкоджено лише антидотом - спеціальною сироваткою. А вона відсутня. Жгути, висмоктування, розрізи - лише посилюють страждання, але нічим не допомагають. Яд миттєво розповсюджується кровотоком», – зазначає Валерій Воротник.
Звісно, уточнює він, це не вирок. Можливо доза яду виявиться недостатньою для вашої ваги. Але тут особливо вразливі діти. Тож попіклуйтеся про їхню безпеку. На природі, навіть влітку, не ходіть босоніж, не лежіть і не сидіть на траві. Носіть високі чоботи - змія не прокусить крізь них вашу шкіру, а виплесне отруту в шари взуття.
Як розповідають інші користувачі соціальних мереж, приміром, у сусідньому з нами Чигиринському районі чорні гадюки були майже зникли. Але у зв’язку з тим, що людей з кожним роком у тамтешніх селах проживає все менше, ці змії почали відновлювати свою популяцію на закинутих місцинах. Тож таких гадів люди бачили в районі сіл Медведівка, Івківці, Мельники. За останні кілька років частіше почали зустрічати чорних гадюк в лісах навколо Мотронинського монастиря та хутора Буда.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

infografka new new

 

metalobaza

Дійові особи

Сергій Рудик

Ryduk

Про те, що побажання людей мають бути для влади першочерговими в прийнятті рішень про об’єднання в громади

Павло СМОЛІКОВ

Smolikov

 

 

Про мазохізм смілян

 

 

Володимир Василенко

V.Vasulenko

 

Про те, що робити роботодавцю при вивільненні працівників

Якій політичній силі ви довіряєте?

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Федоренко продовжує судитись з Цибком за право повернутись на посаду

13 січня 2020, 14:21

2020 01 13 fedorenko

8 січня у черкаському суді відбулося чергове підготовче провадження щодо розгляду справи, у якій позивач – Віктор Федоренко, а відповідач – міський голова Олексій Цибко, смілянська міська рада та виконавчий комітет.


Економіка
Ротмістрівська сільська рада оголошує аукціон з оренди землі

22 січня 2020, 14:45

2020 01 22 aykcion

Ротмістрівська сільська рада, як організатор земельних торгів, оголошує про проведення аукціону з продажу права оренди земельної ділянки в адміністративних межах Мельниківської сільської ради Смілянського району.


Суспільство
Роботодавців просять дзвонити у центр зайнятості

25 січня 2020, 14:05

2020 01 21 robotodavci

Фахівці міськрайонного центру зайнятості запрошують власників бізнесу та менеджерів користуватися відео-дзвінками під час підбору працівників чи діалогу з консультантами служби.


Цікаво
Як навчити дітей мити руки з милом

25 січня 2020, 15:28

2020 01 13 ryku

У США вчителька хотіла навчити учнів початкових класів часто мити руки з милом.


Афіша
Сміла Incognita: 24 січня розкажуть про земляка, який був у бою під Крутами

23 січня 2020, 17:22

2020 01 23 incognoto

У нашому місті набирає обертів патріотичний інтелектуально-мистецький проект «Сміла Incognita», який покликаний відкривати смілянам невідому Смілу, розповідати про наших славних земляків, що стали відомими і зробили суттєвий вклад у розвиток нашої України та всього світу.