Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

70% смілянських породіль годують дітей грудним молоком

2019 05 02 godyvana

 

- Найсучасніші наукові дослідження і досвід переконливо підтвердили принципову незамінність грудного вигодовування для розвитку дитячого організму, - розповідає лікар педіатр Наталія Медведенко кореспондентові Сміла.ua. - Перш за все, грудне молоко - ідеальна їжа для немовлят. Воно дивовижно пристосоване до вcix особливостей травления і обміну речовин кожного новонародженого i немовляти. Білковий, жировий та вуглеводний компоненти жіночого молока, вітаміни, мінеральні речовини - тонко i індивідуально відповідають потребам дитини, а деякі речовини, що входять до складу молока, – унікальні і є необхідними для розвитку i формування центральної нервової системи, фоторецепторів сітківки ока та ін.
Захисна роль жіночого молока забезпечується вмістом у жіночому молозиві і молоці цілої низки специфічних i неспецифічних антиінфекційних факторів, які сприяють формуванню повноцінної системи імунітету. Значна роль грудного молока в профілактиці харчової алергії.
Регуляторна роль жіночого молока пов'язується з наявністю в ньому різних гормонів і ферментів, що забезпечують фізіологічний перехід від гемотрофного до лактотрофного харчування новонародженого, сприяють дозріванню травного тракту дитини, регулюють процеси синтезу білка.
Є і психоемоційний аспект. Грудне вигодовування відіграє важливу роль в психо-емоційних відносинах між матір'ю та дитиною. Сьогодні саме годування грудьми розглядається як могутній емоційний стимул у процесі становления психічних функцій дитини.
Таким чином, для повноцінного розвитку дитини грудне вигодовування має надзвичайно велике значения: це контакт з мамою, звичні запахи i смаки, тілесний комфорт, задоволення рефлексу смоктання, почуття безпеки, джерело їжі і життя, налагодження ycix функцій організму, становления i розвиток імунної, нервової та ендокринної систем. При відсутності грудного вигодовування неможливо виростити дитину, гармонійною у всіх відношеннях.
Науковими дослідженнями доведено що ризик розвитку у майбутньому ожиріння,атеросклерозу, цукрового діабету, хронічних захворювань органів травления, а також стоматологічних порушень значно нижчий у дітей,які були на грудному вигодовуванніі ніж у тих,що годувались штучними сумішами. В першу чергу, сприяє нормальному перебігу післяпологового періоду (зменшує ризик кровотеч, анемії, гнійно-септичних захворювань). Грудне вигодовування - це надійний фізіологічний метод запобігання, незапланованої вагітності. Воно сприяє профілактиці мастопатії, пухлин молочних залоз, матки i яєчників у майбутньому. I нарешті, тільки годуючи дитину грудьми, жінка відчуває нi з чим нeзpiвнянe щастя материнства.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Олексій Давиденко

Давиденко

Про склад депутатського корпусу Смілянської міської ради

 

Валентина Зборівська

Зборівська

Про роботу управління житлово-комунального господарства Сміли

 

Володимир Ховайба

Ховайба

 

 

Про розвиток громади

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Суд вимагає продовжити встановлювати результати виборів у 198 ВО

19 серпня 2019, 12:23

 2019 08 08 OVK

Попри те, що 5-го серпня ЦВК визнало само висуванця Сергія Рудика обраним від 198-го округу народним депутатом України, Верховний суд визнав протиправним і скасував протокол ЦВК про результати виборів на 198-мому окрузі, зобов'язавши ЦВК "продовжити дії щодо встановлення результатів виборів".


Економіка
Смілянські бізнесмени отримали майже 500 тисяч гривень за нові робочі місця

22 серпня 2019, 13:24

2019 08 19 grochi

З початку року 64 смілянським бізнесменам, які співпрацюють з міськрайонним центром зайнятості, виплачено 485,6 тис. грн. за працевлаштування безробітних на нові робочі місця.


Суспільство
Лісівники реставрували вітряк, який бачив Тарас Шевченко

22 серпня 2019, 17:26

2019 08 20 vitrak

Лісівники відремонтували пам’ятник культури «Млин», якому більше 200 років.


Цікаво
Власник магазину успішно відбився від грабіжників

22 серпня 2019, 18:29

2019 08 20 napadnuk

У місті Санта-Моніка, штат Каліфорнія, три підлітки і дорослий вчинили напад на ювелірний магазин.


Афіша
Святкова хода із 100-метровим прапором та концерти – як у Смілі та Смілянському районі відзначать День Незалежності

22 серпня 2019, 15:27

2019 08 22 nezaleznist

Вже відомий план заходів у Смілі та Смілянському районі із відзначення великих державних свят - Дня Прапора та Дня Незалежності України.