Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

18 серпня 2019, 14:12

70% смілянських породіль годують дітей грудним молоком

2019 05 02 godyvana

 

- Найсучасніші наукові дослідження і досвід переконливо підтвердили принципову незамінність грудного вигодовування для розвитку дитячого організму, - розповідає лікар педіатр Наталія Медведенко кореспондентові Сміла.ua. - Перш за все, грудне молоко - ідеальна їжа для немовлят. Воно дивовижно пристосоване до вcix особливостей травления і обміну речовин кожного новонародженого i немовляти. Білковий, жировий та вуглеводний компоненти жіночого молока, вітаміни, мінеральні речовини - тонко i індивідуально відповідають потребам дитини, а деякі речовини, що входять до складу молока, – унікальні і є необхідними для розвитку i формування центральної нервової системи, фоторецепторів сітківки ока та ін.
Захисна роль жіночого молока забезпечується вмістом у жіночому молозиві і молоці цілої низки специфічних i неспецифічних антиінфекційних факторів, які сприяють формуванню повноцінної системи імунітету. Значна роль грудного молока в профілактиці харчової алергії.
Регуляторна роль жіночого молока пов'язується з наявністю в ньому різних гормонів і ферментів, що забезпечують фізіологічний перехід від гемотрофного до лактотрофного харчування новонародженого, сприяють дозріванню травного тракту дитини, регулюють процеси синтезу білка.
Є і психоемоційний аспект. Грудне вигодовування відіграє важливу роль в психо-емоційних відносинах між матір'ю та дитиною. Сьогодні саме годування грудьми розглядається як могутній емоційний стимул у процесі становления психічних функцій дитини.
Таким чином, для повноцінного розвитку дитини грудне вигодовування має надзвичайно велике значения: це контакт з мамою, звичні запахи i смаки, тілесний комфорт, задоволення рефлексу смоктання, почуття безпеки, джерело їжі і життя, налагодження ycix функцій організму, становления i розвиток імунної, нервової та ендокринної систем. При відсутності грудного вигодовування неможливо виростити дитину, гармонійною у всіх відношеннях.
Науковими дослідженнями доведено що ризик розвитку у майбутньому ожиріння,атеросклерозу, цукрового діабету, хронічних захворювань органів травления, а також стоматологічних порушень значно нижчий у дітей,які були на грудному вигодовуванніі ніж у тих,що годувались штучними сумішами. В першу чергу, сприяє нормальному перебігу післяпологового періоду (зменшує ризик кровотеч, анемії, гнійно-септичних захворювань). Грудне вигодовування - це надійний фізіологічний метод запобігання, незапланованої вагітності. Воно сприяє профілактиці мастопатії, пухлин молочних залоз, матки i яєчників у майбутньому. I нарешті, тільки годуючи дитину грудьми, жінка відчуває нi з чим нeзpiвнянe щастя материнства.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Тарас Висоцький

vusocjiu

 

Про соціальну відповідальність і розвиток громад 

 

Василь Латенко

latenko

 

Про те, що немає звідки брати гроші

 

 

Тетяна Шугар-Благодарна

Шугар Благодарна

 

Про екологію і свою відповідальність за шкоду природі

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
У 198 ОВК тривають протокольні перипетії

13 серпня 2019, 13:31

2019 08 05 ovk

Хоч у ЦВК вже офіційно підтвердили перемогу по 198 виборчому округу самовисуванця Сергія Рудика і навіть вручили йому посвідчення народного депутата України


Економіка
Чи можливе у Смілі запровадження електронного квитка

15 серпня 2019, 11:45

2019 08 16 reklama

Великі міста України намагаються запустити систему електронного квитка. Окрім очевидних переваг у зручності використання для пасажирів та знищення корупційної складової у системі транспорту, цей спосіб модернізації не дуже дорогий.


Суспільство
Малосмілянське озеро – улюблене місце відпочинку не лише смілян

18 серпня 2019, 15:31

2019 08 13 karer

Сміляни та жителі району полюбляють відпочивати біля озера у колишньому Малосмілянському кар’єрі. І не лише вони. Облюбували це мальовниче і затишне місце ще й жителі обласного центру.


Цікаво
Чи зможуть українці вільно розпоряджатися чорноземом?

17 серпня 2019, 15:36

2019 08 15 zemla

Президент Володимир Зеленський заявив, що вже за рік в Україні з'явиться ринок землі. До слова, наразі він існує у всіх розвинених країнах окрім Північної Кореї, Венесуели, Куби та Таджикистану. Немає його і в Україні.


Афіша
Центральна міська бібліотека організовує два творчих вечори

15 серпня 2019, 17:30

2019 08 13 aficha

У Центральній міській бібліотеці імені Олени Журливої 16 серпня о 14.00 відбудеться ювілейний творчий вечір