Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

70% смілянських породіль годують дітей грудним молоком

2019 05 02 godyvana

 

- Найсучасніші наукові дослідження і досвід переконливо підтвердили принципову незамінність грудного вигодовування для розвитку дитячого організму, - розповідає лікар педіатр Наталія Медведенко кореспондентові Сміла.ua. - Перш за все, грудне молоко - ідеальна їжа для немовлят. Воно дивовижно пристосоване до вcix особливостей травления і обміну речовин кожного новонародженого i немовляти. Білковий, жировий та вуглеводний компоненти жіночого молока, вітаміни, мінеральні речовини - тонко i індивідуально відповідають потребам дитини, а деякі речовини, що входять до складу молока, – унікальні і є необхідними для розвитку i формування центральної нервової системи, фоторецепторів сітківки ока та ін.
Захисна роль жіночого молока забезпечується вмістом у жіночому молозиві і молоці цілої низки специфічних i неспецифічних антиінфекційних факторів, які сприяють формуванню повноцінної системи імунітету. Значна роль грудного молока в профілактиці харчової алергії.
Регуляторна роль жіночого молока пов'язується з наявністю в ньому різних гормонів і ферментів, що забезпечують фізіологічний перехід від гемотрофного до лактотрофного харчування новонародженого, сприяють дозріванню травного тракту дитини, регулюють процеси синтезу білка.
Є і психоемоційний аспект. Грудне вигодовування відіграє важливу роль в психо-емоційних відносинах між матір'ю та дитиною. Сьогодні саме годування грудьми розглядається як могутній емоційний стимул у процесі становления психічних функцій дитини.
Таким чином, для повноцінного розвитку дитини грудне вигодовування має надзвичайно велике значения: це контакт з мамою, звичні запахи i смаки, тілесний комфорт, задоволення рефлексу смоктання, почуття безпеки, джерело їжі і життя, налагодження ycix функцій організму, становления i розвиток імунної, нервової та ендокринної систем. При відсутності грудного вигодовування неможливо виростити дитину, гармонійною у всіх відношеннях.
Науковими дослідженнями доведено що ризик розвитку у майбутньому ожиріння,атеросклерозу, цукрового діабету, хронічних захворювань органів травления, а також стоматологічних порушень значно нижчий у дітей,які були на грудному вигодовуванніі ніж у тих,що годувались штучними сумішами. В першу чергу, сприяє нормальному перебігу післяпологового періоду (зменшує ризик кровотеч, анемії, гнійно-септичних захворювань). Грудне вигодовування - це надійний фізіологічний метод запобігання, незапланованої вагітності. Воно сприяє профілактиці мастопатії, пухлин молочних залоз, матки i яєчників у майбутньому. I нарешті, тільки годуючи дитину грудьми, жінка відчуває нi з чим нeзpiвнянe щастя материнства.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

metalobaza

Дійові особи

Володимир Василенко

V.Vasulenko

Про те, що робити коли роботодавець примушує працівника звільнитися, не розрахувававшись з ним

Мар’яна Криворучко

Kruvoruchko

 

Про занепад природничо-математичної освіти

 

Сергій Рудик

Ryduk

 

Про інспекцію вулиці Соборної у Смілі

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Новим головою ОДА став Роман Боднар

04 листопада 2019, 15:00

2019 11 04 golova

Сьогодні в нашій області змінили голову ОДА. Замість Ігоря Шевченка, який керував регіоном з 31 липня, призначили Романа Боднара.


Економіка
Посадовці звітують, що економіка Сміли зростає (відео)

21 жовтня 2019, 13:26

2019 10 18 economiks

На бюджетній комісії начальник управління економіки Олександр Плакса звітував про підсумки Програми соціально-економічного розвитку міста у першому півріччі цього року.


Суспільство
Тиждень рекордів провели у школі №15

06 грудня 2019, 17:23

2019 12 05 zmagana

Рекорди існують для того, щоб їх бити», - цей вислів Криштіану Рональдо став девізом тижня рекордів в Смілянській школі №15.


Цікаво
Коктейль Молотова винайшли фіни, коли оборонялися від Радянського Союзу

06 грудня 2019, 18:33

2019 12 01 molotov

30 листопада 1939 року війська Радянського Союзу (близько півмільйона людей) вторглися у Фінляндію, це стало початком так званої «Зимової війни».


Афіша
Цього тижня вшановуватимуть людей з інвалідністю, волонтерів і буде ювілей школи №2

03 грудня 2019, 11:24

2019 12 03 aficha

Нинішнього тижня у місті передбачено проведення ряду культурних та спортивних подій.