Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

 

 

710 60 без адреси

 

Депутати вже ухвалили бюджет Сміли на 2021 рік. Яка сума і чи вистачить місту грошей?

 

На черговій сесії міської ради депутати ухвалили бюджет Смілянської міської територіальної громади на 2021 рік. Докладніше про суму коштів міського бюджету, про статті витрат і шляхи наповнення міської казни розповів секретар міської ради Юрій СТУДАНС спеціально для сайту Сміла.ua.
- Бюджет Сміли у 2021 році складає 340 мільйонів гривень власних надходжень. Це дуже мала сума. Тому наша основна задача, як міської влади, щоб місто максимально ефективно вижило на ті кошти, які є, - говорить Юрій Іварович. - Смілянам треба пам’ятати, що міський голова - не Дід Мороз, який прийшов і відразу вирішив всі проблеми. Нам потрібно буде довго і наполегливо працювати, щоб Сміла знову почала розиватись.

- Що ми маємо? Власних надходжень – 340 млн грн. І от за ці кошти треба прожити. Ще будуть субвенції з держави на оплату праці вчителів та на потреби медиків. Але то цільові кошти, вони вже розплановані.
Оці 340 млн грн, які є, ми розподілили так, щоб закрити всі основні витрати і захищені статті. Тому ми намагалися знизити апетити всіх розпорядників коштів. До того ж зараз кінець року. Часу мало. Проте нам вдалося втиснутися у всі контрольні цифри. Ми ухвалили той бюджет, який є. Але протягом року ми будемо до нього повертатися і вносити зміни та корегувати.
Ми максимально стискали витратну частину. Наприклад, із 340 мільйонів гривень – 192 мільйони просять на свої потреби освітяни, 30 мільйонів культура. Якщо ми неекономно все роздамо, то за що ж тоді жити?
Тому ми постійно працюватимемо над наповненням бюджету. Основні надходження: це податок з доходів фізичних осіб, земельний податок і оренда, акциз.
Також ми вивчатимемо державні програми і проєкти, які фінансуються з державного бюджету. Хочемо вступити у всі можливі державні проєкти. Вивчаємо всі можливі джерела залучення коштів.

З метою економії коштів з нового року почнемо оптимізацію виконкому. Почнемо з себе. Зі структури апарату і управління. Ми проаналізуємо ефективність системи. Якщо роздутий штат чи є зайві витрати – скоротимо. Далі проаналізуємо всі сфери життєдіяльності міста – освіту, медицину, ЖКГ. Оптимізація і реформування торкнеться усіх. Але це не будуть масові скорочення. Ніхто рубати з плеча не буде. Міський голова планує оптимізувати систему послідовно і виважено, щоб не зламати все, що напрацьовано, а удосконалити і зробити продуктивним.
Бюджет розвитку складає всього 12 мільйонів гривень. Ці кошти, в основному, підуть на медицину і ремонт доріг.
Також ми аналізуємо і вивчаємо роботу комунальних підприємств Сміли. Хочемо знизити тарифи для населення, модернізувати роботу підприємств. Наступного року у цій галузі теж будуть певні зміни, - повідомив Юрій Студанс.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Сергій ШУМИЛО

 

Чи треба купатись в ополонці на Водохреща 

Максим СОРОЧАН

 

Про історичну пам’ять

 

Сергій СІМАГОВ

 

Про обслуговування українською мовою з 16 січня

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
В Черкаській облдержадміністрації знов кадрові зміни

30 грудня 2020, 09:27

2020 12 30 odaПрезидент України Володимир Зеленський звільнив Сергія Сергійчука з посади голови Черкаської обласної державної адміністрації


Економіка
З 1 січня скасоване мито на ввезення вина

11 січня 2021, 08:30

2021 01 06 vuno

Україна з 1 січня скасувала мито на ввезення вин. Це передбачають зобов'язання економічної частини Угоди асоціації з Євросоюзом,


Суспільство
Обговорювали, чому не можуть відновити роботу дитячої лікарні на РПЗ. Відео

18 січня 2021, 09:30

2021 01 16 SMC

На депутатській комісії з гуманітарних питань обговорювали звернення жителів мікрорайону РПЗ, які просять відновити роботу дитячої поліклініки.


Цікаво
Оксана Єрмоленко створює оригінальні ляльки

17 січня 2021, 15:22

2021 01 13 lalka

«Ватоняшки" - так свої іграшки називає черкаська майстриня Оксана Ярмоленко.


Афіша
Розклад цікавих та актуальних тренінгів для смілянських батьків і дітей у січні

14 січня 2021, 09:30

2021 01 13 aficha

Смілянський центр соціальних служб продовжує організовувати пізнавальні та корисні майстер-класи. У січні зустрічі будуть проходити згідно з умовами карантину, а говоритимуть про таке