Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

15 травня 2021, 10:28

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Цікаво

Кроки сепарації. Як бути? – поради для батьків

 

Надії на те, що батьки все зрозуміють, дадуть все те, чого не дали в дитинстві, почуття образи, провини, злості, вкрай необхідні «созвони» з мамою по кілька разів на день, і протиріччя - жити з батьками або виїхати від них далеко-далеко - все це ознаки незавершеної сепарації. Багато хто бояться цього, деякі - мріють.
- Насправді, сепарація – це відділення дитини від батьків, у першу чергу від мами, відбувається ще з дитинства. Перші дзвіночки починаються ще в один-два роки, коли дитина незграбно, але старанно починає брати ложку в свої руки, намагається їсти самостійно. У ці моменти кожній мамі необхідно дати йому зробити це, не починати допомагати йому, а надати шанс забруднитися, тобто багаторазова кількість разів помилятися, він навчиться всьому сам, - розповідає смілянка, магістр психології Олена Петренко.
- . Наступний етап сепарації відбувається до трьох років, це так званий період - «я сам». Перші спроби помити посуд, полити квіти, прибрати за собою іграшки, приходить розуміння того, що я і мама - це різні люди. Найголовніше в цей час - не опікати дитину, дати йому можливість робити що-небудь самому; він вже може сміливо заявляти про свої бажання. Велика помилка батьків на цій стадії - робити все за дитину; це обов'язково викличе агресію в дитини, максимум, який бажано зробити - запропонувати допомогу. Якщо дитина в свої три роки не отримує достатню кількість свободи, вона або починає обурюватися, або ж мириться зі станом справ і в майбутньому стає «побутовим інвалідом», - говорить Олена.

Коли дитина потрапляє в садок, його також чекає ще одна фаза сепарації - визначення особистих кордонів у соціумі, вибудовування відносин. Згадайте, коли ваша дитина знаходить «своїх людей» у цьому середовищі проживання, йому не хочеться йти додому і батьки сприймаються як перешкода для гри. Шкільні роки - ще одна гілка відходу в доросле життя. Дитина стає дорослішою, він бунтує і відстоює свої бажання, і батьки не йдуть на поступки, змушують звітувати, де дитина і з ким, цікавляться кожним кроком. Спробуйте зробити це м'якше. Визначте правила з дитиною - у який час він телефонує вам, щоб це влаштовувало обидві сторони. І оскільки дитина стає більш самостійною, вона також може нести відповідальність за домашні справи. Фазис підлітка - найважчий період для батьків і для самого чада. Якщо під час інших етапів відділення батьки визнавали його самостійність, його особисту думку й інтереси, то бомба не вибухне.
Але частіше буває зворотнє - дитині нав'язували свою думку, контролювали і не визнавали його як особистість, то можна очікувати проблеми вселенського масштабу. Агресія, відсутність авторитету батьків, втечі з дому - частина того, що може трапитися. Говорячи про ризики, туди можна віднести і паління, алкоголь і навіть наркотики - все це для того, щоб всі бачили, що дитина доросла і самостійна.
Ще є варіант того, що ваша дитина закриється від соціуму, від вас, від самого себе й піде в онлайн, туди, де вона може бути ким-завгодно, але головне бути вільною. Вона буде затиснута авторитетом батьків, буде не здатна існувати в світі, з людьми, але в решті-решт чого очікувати, якщо «мама знає краще, мама життя прожила».
- На заключному етапі сепарації, якщо все було зроблено батьками правильно і вчасно, у дитини до 18 років відбувається усвідомлене бажання сепаруватися. І справа не в тому, їхати з рідного дому чи ні, справа в незалежності (емоційної, матеріальної, функціональної, ціннісної), тобто у дорослішанні. Батьки повинні і зобов'язані це прийняти і в разі необхідності надавати підтримку. Якщо цього не сталося вчасно - з кожним роком зробити це буде все складніше й складніше. Бажаю всім особистостям здобути свободу! – радить молодий психолог, магістр психології Олена Петренко.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Олександр КОВАЛЕНКО

За життя у Смілі треба доплачувати, а не брати додаткові податки

 

Валерій КАПЛУН

Податок на нерухомість найбільше вдарить по смілянських пенсіонерах

Олена МОНОВА

 Про те, як навчити дитину поводитися, коли існує терористична загроза 

 
 
Політика
На сесії міської ради розглянули більше 100 питань і заслухали звіт начальника поліції

24 березня 2021, 14:51

2021 03 24 sesiya0Сьогодні відбулась чергова 11-та сесія Смілянської міської ради.


Економіка
Середня зарплата в області – понад 10 тисяч гривень

11 травня 2021, 16:25

У січні-березні 2021 року розмір середньої номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій (із кількістю працівників понад 10 осіб і більше) становив 10848 грн.


Суспільство
Крим та кримські питання не повинні забуватись і зникати з порядку денного українських ЗМІ

15 травня 2021, 14:38

2021 05 15 Krim1Як ми вже повідомляли, сайт Сміла.ua розпочав співпрацю з ГО «Український кризовий медіа-центр»


Цікаво
Водіям розповіли про 6 ознак авто з пробігом, які не варто купувати

15 травня 2021, 15:50

2021 05 12 cars

Багато людей вважають за краще купувати вживані автомобілі. Найчастіше на вторинному авторинку можна знайти хорошу машину за привабливу ціну.


Афіша
У Смілі відбудеться фестиваль сучасного танцю «OPEN STORM BATTLE»

14 травня 2021, 11:24

2021 05 12 kon

15 травня у нашому місті планують провести традиційний щорічний Всеукраїнський фестиваль сучасних танців «OPEN STORM BATTLE».