Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

13 квітня 2021, 08:31

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Цікаво

До 5-річчя Черкаського археологічного музею в експозиції виставили горшик зарубинецької культури за часів Ісуса Христа

 

Днями Черкаському міському археологічному музею Середньої Наддніпрянщини виповнилося рівно 5 років. Його колекція булла сформована у 2016 році на основі матеріалів Черкаської лісостепової археологічної експедиції.
«До дня народження музею ми підготували подарунок нашим відвідувачам - новий експонат у експозиції музею. Це щойно відреставрований горщик зарубинецької культури (кінець ІІІ ст. до н.е. - середина І ст. н.е.), знайдений під час розкопок минулого літа в історичному центрі Черкас, у дворі будівлі по вулиці Байди-Вишневецького 2», – розповідають науковці музею.
Саме тут, уточнюють, на пагорбі над Дніпром у часи Юлія Цезаря та Ісуса Христа існувало поселення наших далеких предків. Адже більшість учених вважають зарубинецьку культуру матеріальним відображенням останнього етапу існування все ще єдиного праслов'янського етносу, носія єдиної праслов'янської мови.
«Але вже із середини І ст. нашої ери розпочалися історичні та етнічні процеси, що призвели до початку розселення слов'ян, розпаду праслов'янської народності на окремі племена та формування на їх основі сучасних слов'янських народів», – пояснюють у археологічному музеї.
І додають, нині автор розкопок Дмитро Павлович Куштан завершує опрацювання матеріалів з минулорічних розкопок в Черкасах, тож незабаром для експонування буде готово ще чимало унікальних матеріалів з ранньої історії та передісторії Черкас.
До речі, за пройдешні роки науковці Черкаського археологічного музею можуть похвалитися чималими здобутками. Зокрема, тільки у рік створення вони провели успішну польову експедицію, здійснивши рятувальні розкопки на скіфському поселенні Панський Острів у селі Новоселиця Чигиринського району та привези звідти кількасот експонатів. Вже наступного літа організували 16 археологічних розвідок на території Черкас та у 5 районах області та отримали кілька тисяч нових експонатів.
Також в музеї було засновано археологічне фондосховище, куди прийняли на зберігання 10 330 експонатів, заклавши основи допоміжних музейних колекцій – палеонтологічної, етнографічної, нумізматично-боністичної, черкасознавчої, антропологічної та палеозоологічної.
Серед просвітницької роботи науковців археологічного музею – майстер-класи, виїзні заняття, історико-архітектурні екскурсіі по місту та області, ілюстровані лекції з археології та багато іншого.
З 2016 року наукові співробітники Черкаського міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини стали авторами 77 фахових наукових публікацій в Україні і за кордоном, серед них – 2 книги і 1 дисертація.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Сергій АНАНКО

 

Про ситуацію з COVID і припинення

 

Анатолій ЛИТОВЧАК

 

Про річницю вдалого проєкту

 

Наталія ТЄРЄХОВА

Про те, що наше місто буде без штанів, зате з нафарбованими губами 

 
 
Політика
На сесії міської ради розглянули більше 100 питань і заслухали звіт начальника поліції

24 березня 2021, 14:51

2021 03 24 sesiya0Сьогодні відбулась чергова 11-та сесія Смілянської міської ради.


Економіка
З квітня до 9 червня у Смілі проводитимуть рейди для охорони водних біоресурсів міста

09 квітня 2021, 17:25

2021 04 09 tyasminНа виконкомі проголосували питання щодо охорони та відтворення водних біоресурсів міста.


Суспільство
Наче маленька: у Смілі 23-річна дівчина застрягла на дитячій гойдалці

13 квітня 2021, 13:28

2021 04 13 gou

Смілянські рятувальники звільнили з дитячої гойдалки 23-річну дівчину, яка вирішила там покататися і застрягла.


Цікаво
У соцмережах запустили хештег, із яким публікують карту світу без РФ

12 квітня 2021, 18:31

2021 04 08 bez

Карти світу без Росії користувачі Twitter і Facebook публікують із хештегом #ні_існуванню_росії.


Афіша
Влада припинила прийом громадян

12 квітня 2021, 17:25

2021 04 12 priyomУ виконавчому комітеті міської ради тимчасово призупинено проведення прийому громадян з особистих питань