Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI to go

 

metalobaza

Стрічка новин

 

Цікаво

Турки презентували технічний проект модернізації водоканалу

2020 02 18 prezentasia

 

Як і було обіцяно міським головою Олексієм Цибком, турецькі інвестори презентували громадськості технічний проект модернізації міської системи водопостачання та водовідведення.
Спочатку представники турецьких фірм "ARASYA" та "EMTA ENERJI ELEKTRIK" 5 днів жили у Смілі і вивчали роботу нашого водоканалу. Потім, зібравши всю необхідну інформацію, місяць розробляли проект.

 

2020 02 18 prezentasia1


18 лютого у малій залі Міського будинку культури зібралися представники міської влади, також приїхали фахівці із Черкаської ОДА, міські депутати, працівники КП «ВодГео», громадські активісти, щоб послухати виступ турецьких спеціалістів.
Турецькі інвестори розповіли, що ця робота для них не нова. Вони вже розробили кілька подібних проектів для Туреччини, Азербайджану (там працювали у 60 містах і Баку), для Лівії та Північної Африки.
Проект складається із двох частин: перша – подача води, друга – каналізація.

 

2020 02 18 prezentasia2


Потім турок старанно розповідав і показував на красивих схемах те, що ми і так всі знаємо. Що у Смілі зараз живе 52 тисячі осіб, але потреба води розраховувалась на 65 тисяч населення… Скільки у нас свердловин, скільки насосів, про густоту населення і про те, що для багатоповерхівок потрібно більший напір води… Зрештою, він прийшов до висновку, що потрібно модернізувати всі свердловини, треба пробурити 10 нових додаткових свердловин і осучаснити очисну систему каналізації.

 

2020 02 18 prezentasia3


На задніх рядах чоловіки гомоніли про те, що доповідь турецького спеціаліста схожа на відповідь студента-другокурсника, якому дали завдання намалювати схему.
Можливо, через складнощі перекладу, дійсно, презентація турецького спеціаліста виглядала не дуже зрозумілою. На допомогу йому прийшов міський голова Олексій Цибко. От він уже нормально пояснив, що вартість проекту модернізації водоканалу – 260 мільйонів гривень. Цінність цього проекту у тому, що він зроблений для міста безкоштовно, ліцензійною фірмою. Такий проект від іншої організації коштував би 14 млн грн. Для кожної насосної станції зроблено технічні розрахунки.


Початок модернізації водоканалу відбудеться у три етапи:
1 – заміна електронасосів на нові економні;
2 – заміна 50 км труб, які взагалі згнили;
3 – удосконалення каналізації, яка зараз взагалі майже відсутня.
Словом, презентований проект - суто технічний, а не економічний. Кошторис цього плану рахуватимуть ще 10 днів.

 

2020 02 18 prezentasia4


Депутати і всі бажаючі задавали запитання. Особливо активними були Антон Кривко, Володимир Салов та Костянтин Синьогуб. Директор КП «ВодГео» Леонід Грищенко та начальник управління ЖКГ Павло Смоликов давали досить розлогі відповіді і переконували, що цей проект потрібен нашому місту. За ним майбутнє. Сміла буде розростатись, сюди захочуть зайти нові інвестори, нові заводи. Всім потрібна вода. Тож треба збільшувати потужності водоканалу, це нормально, це по-європейському, потрібно оновлювати своє місто і систему водопостачання та вкладати у це кошти.
Наприкінці зустрічі турки показали короткий фільм про сучасну систему каналізації.
Олексій Цибко підбив підсумок: ще 10 днів турецький проект перекладатимуть на українську мову і адаптуватимуть під українське законодавство. Робота над проектом продовжиться. Його ще проаналізує область. Але є надії, що Смілі вдасться реалізувати модернізацію водоканалу. 

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

vdoma1

 

AZK MIG

Дійові особи

СЕРГІЙ ДУБРОВ

Dybrov

 

Що треба знати про експрес-тести на коронавірус?

 

Володимир Тірон

Tirion

 

Про поширення коронавірусної інфекції 

 

Наталя Сегеда

Segeda1

 

Про підпали трави та очерету, у яких горить усе живе

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Незважаючи на карантин, у Смілі щодня скликають сесії міської ради та відбуваються скандали

19 березня 2020, 16:45

2020 03 19 sesiya123

Попри те, що сьогодні міський голова Сміли Олексій Цибко святкує День народження, депутати не захотіли зробити йому подарунок – провести сесію міської ради.


Економіка
У Черкаській області 2 загрози: коронавірус і спад економіки

30 березня 2020, 13:33

2020 03 30 ekonom

Голова Черкаської обласної державної адміністрації Роман Боднар розповів на брифінгу, що наразі область має два види загроз – коронавірус і спад розвитку економіки.


Суспільство
Перша смілянка, яка захворіла на коронавірус, почуває себе нормально

02 квітня 2020, 11:39

У Смілі вже зафіксували перший випадок коронавірусу. Захворіла жінка, 50 років, приватний підприємець


Цікаво
Біблійний Музей Творіння обрано найкращим релігійним музеєм світу

01 квітня 2020, 18:28

2020 03 03 kovsheg

Біблійний тематичний парк Ark Encounter на 100 мільйонів доларів з точною копією Ноєвого ковчега в натуральну величину та його побратим, Музей Творіння, зайняли перше і друге місце в номінації 10-ти найкращих музеїв США за 2020 рік.


Афіша
Сьогодні буде концерт та урочиста хода на честь Т.Шевченка

10 березня 2020, 10:22

2020 03 10 vhanyvanakob

10 березня у Смілі відбудуться офіційні заходи на честь вшанування Великого Кобзаря Т.Г.Шевченка.