Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

 

 

Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду в Гаазі видала ордер на арешт президента росії володимира путіна та російської уповноваженої у справах дітей марії львови-бєлової.
Про це йдеться на сайті суду.
За попередньою інформацією, путін несе відповідальність за незаконне переміщення та депортацію населення, зокрема дітей, з окупованих територій України до росії. Злочини були скоєні на окупованих територіях щонайменше з 24 лютого 2022 року.
«Існують розумні підстави вважати, що путін несе особисту кримінальну відповідальність за вищезазначені злочини, за вчинення дій безпосередньо, спільно з іншими або через інших, за його неспроможність здійснювати належний контроль над цивільними та військовими підлеглими, які вчинили ці дії», — зазначили у суді.
Уповноважена з прав дітей росії львова-бєлова теж підозрюється у причетності до депортації українських дітей. У суді вказують, що є підстави вважати, що вона також несе особисту відповідальність.
Палата попереднього провадження визнала, що є розумні підстави вважати, що кожен підозрюваний несе відповідальність за воєнний злочин, а тому видала ордери на арешт.
В Офісі генпрокурора України пояснили, що ордер на арешт означає, що за межами росії путіна мають право затримати та передати до суду.
«Світ отримав сигнал, що російський режим є злочинним і його керівництво та поплічники будуть притягнуті до відповідальності. Це історичне рішення для України та всієї системи міжнародного права», – заявив генпрокурор Андрій Костін.
Наразі Офіс генпрокурора встановив депортацію понад 16 тисяч дітей. У лютому Обсерваторія конфліктів та Єльської лабораторії гуманітарних досліджень опублікували звіт про незаконне вивезення дітей. Вони встановили щонайменше 6000 дітей з України віком від 4 місяців до 17 років, яких утримували або утримують у російських таборах та інших закладах після 24 лютого 2022 року.
Метою такого утримання, найімовірніше, є «політичне перевиховання». За даними дослідників, мережа таборів централізовано координується федеральним урядом росії.

scroll back to top

t me

 

Дійові особи

Аліна СЕМЕРЯКОВА

 

Великий Луг

 

 

 

Юрій БУТУСОВ

Про знищення Каховської дамби – чергове повторення Путіним в Україні гітлерівської тактики "випаленої землі"

 

Андрій ЛЮБКА

 

«Тливога»