Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

 

 

У історії про спадок від американця в 1 мільйон доларів командувачу Збройних Сил України генералу Валерію Залужному, який усе до цента перевів на рахунок української армії, не менш цікава постать того, хто пожертвував ці кошти самому Залужному.
Гроші головкому заповів українець з діаспори Григорій Степанець 1938р народження.
Як виявилося, Григорій не був родичем Залужному, він народився у Вінниці. Його батько воював у Другій світовій війні і був убитий нацистами в жовтні 1941 року. Григорій із матір'ю були евакуйовані на Урал, де вони зазнали голоду та інших випробувань.
Після закінчення війни вони повернулися до Вінниці.
У місті тоді так само було дуже мало їжі. Вижили лише завдяки тому, що дядько, який воював (був поранений і втратив ногу), ділився з ними військовим пайком.
Степанець закінчив середню школу і в 1956 році вступив до Московського державного університету імені Ломоносова, де отримав ступінь кандидата наук з фізичної хімії. Він вільно володів українською, російською, німецькою, італійською та англійською мовами.
Працюючи в Геофізичному науково-дослідному інституті в Москві, він підписав листа на підтримку дисидентів і невдовзі був звільнений радянською владою за сфальсифікованим приводом. Пізніше його переслідувало КДБ, і він не міг влаштуватись на роботу. Подав заявку на отримання виїзної візи, але йому відмовили.
Ситуація змінилася після приходу Горбачова до влади, і він отримав дозвіл виїхати з Радянського Союзу. У 1989 році він приїхав до США і почав працювати в Microsoft у Редмонді, штат Вашингтон, розробником програмного забезпечення. Разом з іншим розробником програмного забезпечення вони винайшли патент, переданий Microsoft на декодування кодів даних змінної довжини.
Помер Григорій Степанець наприкінці 2022-го року. У Григорія та його дружини Алли, з якою вони познайомилися у 1959 році, залишилися донька, онук і правнук.
І що особливо цікаво - крім 1 мільйона доларів Валерію Залужному, пан Григорій заповів по 2 мільйони доларів Києво-Могилянській академії й Українському католицькому університету.
За словами генерала Залужного, у такий спосіб Степанець вочевидь хотів підтримати наше військо.
«Я все своє життя віддав Збройним Силам. І не мав жодного сумніву, що повинен робити зі спадком. Остання воля пана Григорія, очевидно, полягала в тому, щоб підтримати в моїй особі українське військо. Вдячний всім, хто допомагає Збройним Силам України. І вдячний своїй родині за розуміння», – заявив Залужний у коментарі «Українській правді».

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Валерій ЗАЛУЖНИЙ

Про День українського добровольця

 

 

Юлія БАРАНЬКО

 

8 березня

 

 

Юлія Паєвська (Тайра)

 

Ви можете отримати допомогу і підтримку