Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

 

 

60 років виповнюється 24 січня відомому українському казкарю, сценаристу, актору, музиканту, письменнику, телеведучому, учаснику українських етнофестивалів, лауреату багатьох премій і нагород - Сашку Лірнику (Олександру Власюку)
Він володіє такими музичними інструментами, як колісна ліра, гітара. Автор сценаріїв художніх фільмів "Чорний козак" і "Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке", поставлених за його творами, мультсеріалу "Моя країна - Україна".
На його казках виросло покоління українців. "Майбутнє має бути українським, ми - українці. І це нове покоління має зростати на українській історії, на українських казках, на наших військових подвигах", - переконаний Сашко Лірник.
Він народився в Умані. "Я знайшов свої корені. У мене предок, прапрапрапрапрадід Іван Влас, а моє прізвище - Власюк. Іван Влас був записаний в козацькому реєстрі 1534 року - у Першій сотні поручика Яна Оришкевича. Такий є родовід. Батько - історик, у нас в родині дуже цінується і шанується козацтво. І хоча це не повністю вся Україна, але без козацтва України б не було.", - розповів Сашко Лірник в одному з інтерв'ю.

 


Він закінчив Одеський інститут інженерів морського флоту, за фахом інженер-будівельник і кораблебудівник. З 1985 до 1997 р. працював у Мурманську на підприємстві з ремонту атомних криголамів.
У 1999 р. - на Першому Національному телеканалі виходить передача "Казки Лірника Сашка".
"Мої казки - той щасливий випадок, коли подобаються і дітям, і дорослим. Я розказую їх - і всі слухають. І тішаться всі. Це жанр, який я сам вигадав - українська химерна казка.", - Сашко Лірник.

Він відродив жанр розмовної оповіді. На його думку, українська казка відмінна від решти казок своїм гумором і веселим ставленням до світу.
Три роки тому на екрани країни вийшов художній фільм "Пекельна хоругва або різдво козацьке", створеного за сценарієм Сашка Лірника, що базується на його казці "Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід".
У 2020 р. у Видавництво "Зелений Пес" братів Капранових вийшла друком двомовна книжка Сашка Лірника "Пухнасті казочки", щоб діти одночасно вчили українську і англійську. Це розкішно ілюстровані братом митця Василем Власюком чудові віршики для дітей, які зігріють душу кожному, хто любить Україну.

 


Казкар-телеведучий постійно їздив у зону АТО до наших захисників з концертами, організовував волонтерську допомогу.
З початком повномасштабної війни рашистів Сашко Лірник розповідав, що не знав, чим зайнятися: "У військо мене не брали по здоров’ю, і що робити? У мене були кошти, які зібрав на видавництво своєї книги "Пекельна хоругва". Я ці кошти перерахував на ЗСУ."

Та він знайшов, чим зайнятися "Майже з самого початку війни я займаюся евакуйованими дітками. Тими, чиїх батьків убили, сиротами, біженцями.". Дітям, які сиділи в укриттях Сашко Лірник розповідав казки.

Потім створив свій відеоканал і кожен день записував казки, видавав їх у прямий ефір, і діти дивилися. "Ці казки є у вільному доступі на Ютюбі", - каже казкар.
"Всі народи переживють війни, але не кожен народ може опиратися і перемагати. А ми перемагаємо", - Сашко Лірник.

Многая літа!

Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Сергій РУДИК

Про депутатів від проросійських партій – опоблоки, шарії, комуністи

 

 

Микола ТОМЕНКО

Історія України НЕ ОБОВ‘ЯЗКОВА?!

 

Олександр СКІЧКО

 

Ми це зробили!