Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

26 листопада 2020, 18:25

 

 

710 60 без адреси

 

 

Як маніпулює телебачення. Послухайте курс з інформаційної гігієни "Як не стати овочем".
Чи можна вірити 1+1? А це правда, що Прямий канал Порошенка? Чому про плівки Єрмака говорять в інтернеті, а на телебачені мовчать?
Медіа збиткові. Вони живуть за гроші власника. Відповідно, транслюють його позицію - у більшій чи меншій мірі. Коли ви дивитися новини чи політичні програми - ви бачите позицію власника на події в країні.
Більшість українських телеканалів належать олігархам. Власне, «олігарх» — це людина, яка має медійні важелі впливу.
Наразі найбільше впливають на думку українців Коломойський, Пінчук, Ахметов, Фірташ і Льовочкін. І питання не в кількості каналів, які їм належать, а «масштабів уваги», яку їм вдалося отримати.
Математика олігархів щодо каналів така: популярними шоу і програмами вони нарощують хороший рейтинг каналу, а хороший рейтинг дає вплив (кількість людей, які постійно його дивляться). Проте цей вплив здебільшого реалізується не через шоу чи розважальні програми. А через випуски новин та політичні шоу.
Тобто на каналах 90 % розважального контенту, а 10% такого, що впливає на думки. І олігарх може і не постійно задіювати ці 10%, але тоді, коли треба він використовує канал на повну. І ми всі будемо жертвами.
Дивлячись інформаційні програми, ти дивишся на події в країні очима олігарха. Ти бачиш не об’єктивну картину того, що відбувається насправді, а те, що він хоче тобі показати. Щось приховати, інше підсилити, на чомусь акцентувати увагу і так далі. І так, відверті фейки теж трапляються.
Ось чотири ключові маніпуляції телебачення:
1. Замовчування — окремі події чи людей просто не згадують в ефірах каналу. Оскільки вся його робота спрямована на те, щоб максимально утримати увагу людини на ньому одному, то брак чогось і викривляє інформаційне поле людини.
2. Викривлення, зокрема й висміювання, клеймування — подання інформації в одному і чіткому забарвленні. Цей інструмент витікає з попереднього. Це можна простежити на прикладі політиків — на одних каналах хвалять одних, на інших — інших. Хоча їхні дії ті самі.
3. Псевдонародна думка — один із ключових інструментів політичних програм. У студії є люди, які голосують та / або глядачі голосують дистанційно. Усе це має пояснити, як ставитися до сказаного в студії. Пряма маніпуляція, а не соціологія.
4. Спрощення всього — людина не має думати, тоді нею простіше маніпулювати. Звісно, тепер за спрощення відповідає інтернет, проте телебачення було першим у цьому. Під егідою того, що людям потрібно все розтлумачити й розказати на пальцях, замовчували факти, контекст і вже через кілька повторних пояснень люди не розуміли реальних процесів, знаючи лише про вершину айсберга.

 

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Олег ЧЕРНЕНКО

 

Про нинішню ситуацію на водоканалі 

Наталія ГУБАР

Про психологічне здоров’я населення Сміли під час епідемії коронавірусу

Сергій ДОРОТИЧ

Про проблеми, які підготували депутати для підприємців з 01.01.2021 року

Авторизуватися через соціальні мережі: