|
Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net |
Стрічка новин15 червня 2026, 17:24 |
8 Травня, в День пам'яті та примирення, який присвячений пам'яті жертв Другої світової війни, у селі Самгородок біля Обеліску Слави на честь односельців вшанували загиблих воїнів-земляків. Як наголошує Наталя Бойко, завідуюча Самгородською бібліотекою, це день, коли зупиняємося на мить, щоб згадати тих, хто не повернувся із фронтів Другої світової війни. Із війни,я ка триває і зараз. «Ми пам'ятаємо своїх героїв. Тих, хто пережив окупацію, концтабори, розстріли. Тих, хто сьогодні боронить Україну. Тих, чиї імена викарбувані на стелах. І тих, кого чекають вдома», - говорить пані Наталя. Бо мир, уточнює вона, це не подарунок, а відповідальність. І українці знають, як важко його втримати.
Нагадаємо, що за офіційними даними Державного архіву Черкаської області, втрати Черкащини у Другій світовій війні є колосальними. Загальна кількість жителів Черкаського краю, які загинули в роки війни, становить приблизно 170 000 осіб. Військові та цивільні: ця цифра включає солдатів, партизанів, ополченців та мирних жителів. На території області знаходиться 763 братські могили, де поховано понад 196 тисяч осіб (включаючи воїнів-визволителів з інших регіонів). За неповними даними, окупантами було закатовано та розстріляно понад 16 тисяч цивільних. Точна цифра загиблих саме по селу Самгородок у відкритих статистичних реєстрах часто не виділяється окремо, проте відомо наступне: 88 мешканців села були нагороджені орденами та медалями за мужність під час війни. У центрі села встановлено Обеліск Слави на честь односельців, які не повернулися з фронту, та воїнів, що загинули під час визволення населеного пункту.
|
Дійові особи
Віталій ПОРТНІКОВ
Про те, що будь-який розбрат між польським і українським народами неминуче призведе до тріумфу Росії
Останні коментарі
|