Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Влітку частішають випадки звернень до лікарів з ознаками алергії. Одним із найнебезпечніших в Україні карантинних бур'янів-алергенів є амброзія полинолиста. Перші амброзії з’являються на початку травня. Доросла амброзія виростає в висоту до 2 метрів, заглушує і витісняє всі інші культурні рослини. Амброзія має дуже високий коефіцієнт насінного розмноження: одна рослина здатна утворити до 80 000 штук насінин, які зберігаються в грунті до 40 років. Амброзія виділяє ефірні олії, що викликають сильний головний біль. Особливо шкідливий пилок амброзії, що піднімається в атмосферу до 5000 метрів, розноситься вітром на десятки кілометрів
- У період цвітіння - серпень-вересень - спостерігається масове алергійне захворювання населення відоме як «осіння сінна лихоманка». Пилок амброзії, потрапляючи в очі, ніс, бронхи викликає сльозотечу, погіршує зір, підвищує температуру, стає причиною запалення оболонок верхніх дихальних шляхів, призводить до приступів бронхіальної астми, - розповідає лікар кабінету формування здорового способу життя КНП «Смілянська міська поліклініка» Раїса Маркова. - Полліноз, викликаний амброзією, здатний провокувати виникнення харчової алергії на диню, банани, гірчицю, соняшникове насіння (олія, халва, козінаки), а також можлива перехресна алергійна реакція на цвітіння соняшника, кульбаби.
Винищування амброзії до її цвітіння дозволяє знизити, а часто і не допустити розвитку хвороби. Особлива шкідливість амброзії в тім, що тричі скошена вона все ж встигає заколоситися, утворити та випустити насіння.
Боротися з амброзією просто: потрібно її виполювати, обробляти інсектицидами, висмикувати з коренем, головне робити це регулярно. 

А поки що, ми можемо спостерігати, як в центрі міста поряд з гарними клумбами квітів рясно цвіте  амброзія.

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Банер Сміла ЮА

 

Дійові особи

Норберт НОЙХАУС

 

Як Смілі почати розвиватись?

 

 

Юрій СЕГЕДА

 

624-річччя святкує славне місто Сміла

 

 

Валерія КОЛОМІЄЦЬ

 

Що робити, якщо у класі булінг