Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

15 травня 2021, 10:28

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

 

Швидка психіатрична допомога - в Україні, і в Смілі зокрема, реалізовують проєкт для людей із психічними захворюваннями. 7 мобільних бригад приїжджають до підопічних, які пройшли стаціонарне лікування, щоби допомогти адаптуватися вдома, оформити пенсію, купити ліки або знайти посильний підробіток. Це ініціатива Всесвітньої організації охорони здоров'я - такий супровід уже добре проявив себе в багатьох європейських країнах. Але вже влітку такі команди мають з'явитися по всій країні.
Про тих, кому вже допомогли, йдеться у сюжеті ТСН.
Юркові - 39 років. Він зі Сміли. Найбільше він любить ловити рибу та допомагає батькам по господарству. Іноді його життя стає особливо складним і тоді він малює. Жити звичайним життям періодично заважає психічне захворювання. В такі моменти важко і самому Юркові, і його мамі.
"Ночами не спить, бродить. Стає роздратованим, перестає їсти, п’є одну воду. Не спілкується. Рідних сприймає як ворогів", - розповідає жінка.
Під час загострень Юру привозили до обласної психіатричної лікарні, яка ще минулого року була розрахована на 750 місць, на тепер їх залишилося 500.
Кількість ліжок у Черкаській обласній психіатричній лікарні постійно скорочують, але це не означає, що пацієнти повністю одужали.
Аби допомогти людям, які пройшли курс лікування і не мають потреби перебувати під постійним наглядом, тут проводять експеримент. Створили - мультидисциплінарну команду. Це офіційна назва, а насправді - це психіатр, медична сестра, психолог та соціальна працівниця. Їхнє завдання допомогти людині адаптуватися.
"В нас немає специфічної медичної форми. Ми ходимо у звичайному, цивільному. Зовні, іноді спілкування з пацієнтами може виглядати, як звичайна бесіда знайомих людей", - пояснює психіатриня смілянської мобільної бригади Наталя Губар.
Ця бригада опікується Юрком та ще 15 підопічними.
"В основному, ті пацієнти, які в нас в сервісі, з діагнозом депресія. В них скарги на поганий настрій, самопочуття, що нічого не хочеться робити", - розповідає психологиня Юлія Дем'яненко.
"Хочуть працювати, можливо вони і не офіційно працевлаштовуються, ну так, тимчасовими підробітками заробляють собі на життя. Ну так, пенсію оформляємо їм по інвалідності", - зазначає соціальна працівниця Наталія Даниленко.
Бригада не замінить стаціонарне лікування, працюють з підопічним до кризи, до пацієнтів у гострому стані бригада не виїжджає, а звертається до "швидкої", поліції і орієнтує - потрібна допомога.
Вже від липня гроші на мобільні групи буде давати Національна служба здоров'я - до ініціативи хочуть приєднатися 96 лікарень.

 

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Олександр КОВАЛЕНКО

За життя у Смілі треба доплачувати, а не брати додаткові податки

 

Валерій КАПЛУН

Податок на нерухомість найбільше вдарить по смілянських пенсіонерах

Олена МОНОВА

 Про те, як навчити дитину поводитися, коли існує терористична загроза