Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

 

 

Біда у Канівському природному заповіднику. За останні три доби бродячі собаки загризли тут 15 особин сарни європейської.
Як повідомляють у самому заповіднику, у Каневі існує проблема збільшення кількості бродячих собак. Саме вони вбивають диких козуль.
«Це відбувається взимку, коли в лісі глибокий сніг вкривається зледенілою кіркою. Сарни, олені, кабани тонкими ратицями провалюються у сніг і їм складно пересуватися по лісу, тому втікати від хижака дуже важко, а інколи взагалі неможливо. Сарни втрачають сили і грузнуть у зледенілому сніговому покриві», – розповідають у канівському природному заповіднику.
І додають, водночас собаки, ці одомашнені хижаки з мисливським інстинктом, без проблем рухаються по поверхні обмерзлого снігу, майже не провалюючись, легко наздоганяючи диких козуль. Вберегти сарн від собак дуже важко. Служба охорони заповідника, згідно із законом про захист тварин від жорстокого поводження, не має права відстрілювати бродячих собак на території та в охоронній зоні об’єктів природно заповідного фонду України, хоча вони завдають значних проблем у збереженні різноманітних видів фауни заповідника.
Втрата такої кількості особин сарни європейської завдає непоправної шкоди популяції цього виду, скорочує її чисельність та ставить цей вид на межу виживання в дикій природі, наголошують у Канівському природному заповіднику.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Лариса КОШОВА

Про те, що у Черкаси привезли 4720 доз китайської вакцини CoronaVac

Максим СТЕПАНОВ

 

Епідемія починає йти на спад 

 

Тетяна ПРОЦЕНКО

Про те, як проходить вакцинування у селах територіальних громад Смілянщини