Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

biznes lanch ANI

 

Стрічка новин

710 60 без адреси

 

 

2020 09 21 grafik

 

У Черкасах за купівлю асфальту для ремонту міських доріг переплатили щонайменше 50 мільйонів гривень.
Про це пише місцеве видання “18000”, журналісти якого проаналізували дорожні закупівлі Черкаської міськради і співставили місцеві ціни на асфальт із середньою вартістю по області та із кошторисом інших регіонів України.
Отож за останні два роки з бюджету Черкас спрямували 300 мільйонів гривень на придбання 87 тисяч тонн асфальту різного виду для ремонту міських доріг. Більшість цієї суми (290 мільйонів) пішла на асфальт типів А (близько 26 тисяч тонн) та Б (майже 42 тисячі тонн), а також щебенево-мастичний асфальтобетон (17 тисяч тонн).
У розрізі вартості цих типів асфальтобетону ситуація у Черкасах має такий вигляд (ціни з ПДВ):
Тип А – в середньому 3500 гривень за тонну;
Тип Б – 3160 гривень за тонну;
ЩМА – 3960 за тонну.
Для порівняння візьмемо дослідження Державного дорожнього науково-дослідного інституту імені М.П.Шульгiна. Ця установа займається моніторингом цін на матеріали, які використовуються для дорожнього будівництва по всій країні.
Так-от, згідно з інформацією інституту, середня вартість цих матеріалів за 2019-2020 роки по Черкаській області є такою:
Тип А – в середньому 2800 грн за тонну;
Тип Б – 2500 грн\т.
ЩМА – 3120 грн\т.
Якщо співставити черкаські та середні по області ціни і порахували можливу переплату за будівельні матеріали під час ремонту доріг у обласному центрі, то якби у Черкасах вартість була закладена за середніми показниками по області, це б дозволило за два роки зекономити щонайменше 48 мільйонів гривень. А це майже 20% від усієї суми, що пішла на закупівлю асфальту з міського бюджету.
Можна спробувати порівняти витрачену у Черкасах суму із мінімальною вартістю на будівельні матеріали по країні. Так, за інформацією все того ж таки ДерждорНДІ, у липні цього року у Вінницькій області ЩМА купляли по 2626 гривень за тонну, асфальтобетон А на тій же Вінниччині – 2169 грн\т, асфальтобетон Б у Херсонській області – за 1790 грн\т.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

 

kosmetolog

 

AZK MIG

Дійові особи

Анатолій СЕМИНОГА

 

Чим відрізняються ВО «ЧЕРКАЩАНИ» від інших партій 

Марина КЕЛЬВИЧ

 

Про себе і команду ВО "ЧЕРКАЩАНИ"

 

Олег КНИЖ

 

Майбутнє нашого міста ми створимо разом 

Авторизуватися через соціальні мережі: