Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI vidkrutta

 

metalobaza

Стрічка новин

 

CENTR

 

2020 07 05 flot

 

Сьогодні в Україні відзначають День Військово-Морських Сил Збройних Сил та День працівників морського та річкового флоту.
Відповідний указ про встановлення дати Дня ВМС був підписаний Президентом України 12 червня 2015 року.
Вперше День ВМС України був відзначений у Севастополі 1 серпня 1997 року. В цей день на колишніх кораблях Чорноморського флоту ВМФ СРСР, що перейшли до складу ВМС України, були урочисто підняті військово-морські прапори України.

 

2020 07 05 flot1


День ВМС ЗС України був установлений на прохання Військової Ради Військово-Морських Сил, на честь перших широкомасштабних навчань українського військового флоту “Море-96” (30 липня — 1 серпня 1996), указом Президента від 17 серпня 1996 року.
Прикметно, що на липень припадають найзначущі дати в історії українського військового флоту. Так, 5 липня 1918 року був оприлюднений закон про уніформу для українського флоту; 18 липня 1918-го відбулось прийняття закону про Військово-морський прапор України; того ж таки липня 1918 було створено постійнодіюче з’єднання Військово-морського Флоту Української держави — бригада тральщиків.
21 липня 1992 року сторожовий корабель СКР-112 підняв український прапор і перейшов під юрисдикцію України, а 30 липня 1996 року відбулись перші оперативно-тактичні навчання ВМС України під прапором Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України “Море-96”.

 

2020 07 05 flot2


А якщо дивитися в зовсім сиву давнину, то не можна не згадати морський похід і блискучу перемогу київського князя Олега під Константинополем у червні — липні 907 року. Нині, у зв’язку з російською окупацією Криму, штаб ВМС України знаходиться в Одесі.
Доля багатьох смілян, так чи інакше, була і є пов'язаною з ВМС України. До їх складу належить навчальний катер ВМС ЗС України «Сміла» на якому проходять службу та над яким шефствують сміляни.
Ще один моряк прославив Український флот - це смілянин Олег Мельничук, командир українського буксира “Яни Капу”, якого разом з 23 побратимами Росія захопила 25 листопада 2018 року в Керченській протоці.
Сміляни долучалися до боротьби за його звільнення і, дякувати спільним зусиллям, Олег на волі. За відвагу при зіткненні з ворогом та гідну поведінку його ім'я було включено до списку 100 найвпливовіших людей України за рейтингом журналу "НВ".
Тож з нагоди свята вітаємо Олега, його родину та всіх наших земляків-моряків з Днем Військово-Морських Сил Збройних Сил України та Днем працівників морського та річкового флоту України.

 


Анатолій Терещенко, голова громадської організаціії «Територія гідності»

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

kosmetolog

 

AZK MIG

Дійові особи

Зоя ЗИРЯНОВА

Zuranova

 

Про майбутнє районної лікарні без Смілянського району

 

Тетяна ГАНЖА

Ganza

 

Медик може піти у мери, а мер у медики – ні 

 

Лариса ГРОЗНА

Grozna

 

Про те, що депутати повинні терміново провести сесію

 

Авторизуватися через соціальні мережі: