Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net |
Стрічка новинАвторизуватися через соціальні мережі: |
![]() У Смілі оновили і створили чат-бот розкладу руху автобусівОстаннім часом графіки руху громадського транспорту нашого міста суттєво змінилися. ![]() Буде без опадівВже вранці небо у Смілі затягнеться хмарами, які так і не зникатимуть до кінця дня. ![]() Ексчиновниця ОДА виписала собі інвалідністьСудитимуть колишню керівницю одного із управлінь обласної державної адміністрації, яка використовуючи підроблені документи, шахрайським шляхом... ![]() У нашому районі експоліцейський втік за кордон з викраденими доларамиОголошено підозру колишньому працівнику Черкаського районного управління поліції, який шахрайським шляхом заволодів грошима потерпілих в особливо... ![]() Сімейні лікарі вже видають електронні рецептиВідтепер українці зможуть отримати електронний рецепт на антибіотики. ![]() Погода буде нестійка, з періодичними грозамиНайближчу добу прогнозуємо проходження через наш край атмосферного фронту із північного заходу, який проявить себе грозовими дощами. ![]() У нашому краї побував Прем’єр-міністр Денис ШмигальПід час робочої поїздки до нашого краю Прем’єр-міністр Денис Шмигаль ознайомився з умовами проживання внутрішньо переміщених осіб в одному із... ![]() Двох чоловіків уразило струмомУ нашій області двох чоловіків уразило струмом, один з них помер на місці.
Як надати першу допомогу людині, що опинилась під завалом
Ризик опинитися під завалом нині є в кожного українця. У МОЗ розповіли, що внаслідок цього у людини може розвинутися небезпечний стан — синдром довготривалого здавлення. Уламки зруйнованих споруд, масиви ґрунту давлять на кінцівки, людина перебуває у нерухомому стані, внаслідок чого порушується кровопостачання та розвивається ішемія й пошкодження м’яких тканин.
Як надати першу допомогу при цьому невідкладному стані?
Негайно викличте швидку, а поки розпитайте у потерпілого усі умови отримання травми. Спитайте, як довго людина була під тиском? Якщо вона без свідомості, слід вважати, що більше 10 хвилин. Усю інформацію передайте медикам. Якщо з моменту стискання пройшло менше 10 хв, звільніть стиснену частину тіла. Якщо є рана — накладіть пов’язку, щоб зупинити кровотечу. Переламану кінцівку потрібно знерухомити за допомогою шини чи підручних засобів. Якщо пройшо більше 10 хвилин, звільняти стиснуту частину не потрібно — звісно ж, якщо нема гострої небезпеки. Коли ж потрібно терміново евакуювати людину, перед звільненням стиснутої частини накладіть кровоспинний джгут, вкрийте постраждалого термоковдрою (чи звичайною). На жаль, усі ми нині маємо знати, як надати першу медичну допомогу. Війна не припиняється — у жодному куточку України. ![]() |
Дійові особи
Марія ДАНИЛЮК- ЄРМОЛАЄВА
Про тих чоловіків, які втекли з країни і про тих Героїв, які на нас захищають
Останні коментарі
|
|||||
|