Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Agro robota

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

На сесії міської ради виділили по 2 мільйони постраждалим у Гречківці

На сесії міської ради виділили по 2 мільйони постраждалим у Гречківці

На порядок денний 78-ої сесії Смілянської міської ради було винесене 131 питання.Перше рішення, яке отримало підтримку депутатів, стосувалося...

Система безоплатної правничої допомоги шукає волонтерів та параюристів

Система безоплатної правничої допомоги шукає волонтерів та параюристів

Якщо ви прагнете допомагати вразливим категоріям населення і маєте трохи вільного часу, запрошують приєднатися до проєкту «Волонтер БПД»

Опалювальний період у Смілі завершується

Опалювальний період у Смілі завершується

На черговому засіданні виконавчого комітету вони прийняли рішення про офіційне завершення опалювального періоду 2023-2024 років 31 березня.

Смілянська міська лікарня потребує донорів для поповнення банку крові

Смілянська міська лікарня потребує донорів для поповнення банку крові

На сайті Смілянської міської ради опублікували потребу у донорах крові

Вночі над областю збили 6

Вночі над областю збили 6 "шахедів", одну крилату ракету, є влучання по об'єкту енергоінфраструктури

Практично всю ніч ворог тероризував нашу область з повітря. Частину атак нашим оборонцям вдалось відбити. На щастя, люди не постраждали.

Районна поліція знайшла неповнолітню Марію Кононенко

Районна поліція знайшла неповнолітню Марію Кононенко

Правоохоронці розшукали малолітню Кононенко Марію, яка зникла у Черкасах.

Йтиме дощ, подекуди з грозами

Йтиме дощ, подекуди з грозами

У найближчу добу нестійку та вітряну погоду Черкащини формуватимуть атмосферні фронти із заходу, які проявляться дощами, вдень подекуди з грозами.

У нашому районі рятувальники ліквідували 2 пожежі житлових будинків

У нашому районі рятувальники ліквідували 2 пожежі житлових будинків

За минулу добу, 26 березня, на території нашого району рятувальники ліквідували дві пожежі у житлових будинках.

 

Ukraine

 

Домашній догляд за хворим на коронавірусну інфекцію

2020 04 02 doglad

 

Увесь світ завмер від страшної пандемії нової коронавірусної інфекції, люди в паніці, не знають що робити та як правильно вчинити. Та чи настільки страшний ворог, як його малюють? Що робити, якщо хтось із Ваших рідних все ж таки захворів?

Безумовно, у важких випадках хворого неодмінно госпіталізують і нададуть необхідне лікування, але якщо випадок не настільки важкий – пацієнта можуть відправити на ізоляцію та лікування в домашніх умовах. І умови в приміщенні, і рідні люди хворого мають бути усвідомлені та підготовлені до ізоляції. То що ж робити рідним та як правильно облаштувати умови для ізоляції? Давайте розглянемо.

Перш за все, родичі хворого мають поспілкуватись з лікарями та отримати всю необхідну інформацію про нову коронавірусну інфекцію, шляхи її передачі та цілком усвідомлювати всю відповідальність, яку вони беруть на себе, доглядаючи за хворим.

Далі необхідно дотримуватись таких правил та порад.

Підготуйте хворому окрему кімнату.
Знайдіть у Вашому будинку чи квартирі окрему, простору кімнату для хворого. Необхідно заздалегідь підготувати кімнату: прибрати всі зайві речі, аби зайвий раз не заходити в кімнату, зробити вологе прибирання, змочивши серветку в мийний засіб, та витерти насухо всі поверхні.

Пам’ятайте, перше правило – насухо витерті поверхні.

Після ізоляції хворого в окремому приміщенні, Ви можете дезінфікувати всі інші кімнати. Проте запам’ятайте ще одне правило – прибирання робити лише вологе. Рекомендовано постійно провітрювати всі приміщення в будинку.

Постільну білизну, ліки та посуд для хворого підготуйте окремо.
Для того, аби за кожної потреби не бігати по всьому будинку, краще зберіть всі необхідні ліки в одну коробку та перенесіть в ізоляційну кімнату.

Підготуйте окремий посуд для хворого та постільну білизну, аби лише він ним користувався. Що ж стосується миття посуду, то можна мити його в посудомийці, якщо там температура води вище 60 градусів. Якщо Ви миєте посуд вручну, то необхідно просто залити посуд окропом на кілька хвилин та вимити звичайним миючим засобом. Згодом вимийте та продезінфікуйте раковину.

Підготуйте окремий мішок для сміття в кімнаті для ізоляції.
Окреме сортування сміття не є обов’язковим, проте буде краще, якщо пакет зі сміттям буде щільно упакований та зв’язаний.

Використовуйте миючий засіб та дезінфікуючі засоби.
Не потрібно купувати спеціальні засоби, побутові дезінфікуючі засоби та миючі достатньо вбивають вірус.

Прибирання в кімнаті хворого.
Як вже зазначали, протирати поверхні потрібно миючим засобом та витирати насухо. Підлогу потрібно мити теж миючим засобом.

Провітрювання кімнати.
Це, мабуть, один із найважливіших пунктів. Провітрювання допомагає не просто впустити свіже повітря, необхідно зробити протяг, аби застійне повітря теж вийшло з кімнати. Хворого в цей період можна просто прикрити покривалом на кілька хвилин.

Провідування хворого в кімнаті.
Не бійтесь заходити до ізоляційної кімнати, увійдіть у становище Вашої рідної людини та підтримайте в такий момент. Необхідно обмежити кількість осіб, що будуть контактувати з хворим. Все, що Вам необхідно, аби безпечно перебувати в кімнаті – це рукавички, маска та бажано окуляри, наприклад, сонцезахисні. Окрім того, бажано забезпечити маскою і хворого, у випадку, якщо це дає йому дискомфорт, можна використовувати одноразові серветки та прикривати рот при кашлі та чханні. Вам необхідно пам’ятати правила використання маски: не доторкатись до маски під час її носіння, не поправляти її, знімати лише за резинки ззаду.

Запам’ятайте ще одне – уникайте контакту з біологічними рідинами хворого. Якщо є потреба догляду за ротовою порожниною чи дихальними шляхами, використовуйте одноразові маску та рукавички.

Як виходити з ізоляційної кімнати.
Тут все те ж саме тільки в зворотному порядку. Маску та рукавички обов’язково викинути в окремий мішок для сміття, окуляри вимийте з милом. Обов’язково вимийте ретельно руки та обличчя, як вийдете з кімнати. І все! Правда ж, нічого страшного, а Вашому родичу приємно, що Ви поруч.

Речі з кімнати хворого.
Бажано не виносити речі з ізоляційної кімнати, та якщо Вам все ж знадобляться речі – випрасуйте їх. Адже вірус гине при температурі вище 60° С. Є можливість зачекати – так і зробіть; немає такої можливості – просто протріть речі 70% спиртом.

Окремо зберігайте брудну білизну.
Вірус гине при температурі вище 60° С, тож прати необхідно саме при такій температурі. Проте ці речі Ви цілком можете прати разом із своїми.

Ванна та туалет хворого.
Обов’язково підготуйте окремі рушники та засоби особистої гігієни для хворого, прасуйте речі при температурі 60° С та вище. Що ж стосується ванни та туалету, щонайменше 1 разу на день слід мити та дезінфікувати їх поверхні. Для первинної обробки слід використовувати побутове мило чи миючий засіб, а згодом, після ополіскування, побутовий дезінфікуючий засіб.

Хороший сон та оптимізм.
Так, Ви не помилились, саме хороший сон – один із секретів швидкого одужання та гарного самопочуття. Добре спати має не лише хворий, а й той, хто за ним доглядає. І пам’ятайте – наш настрій і формує наш імунітет, тому побільше оптимізму!

І запам’ятайте ще одне – всі особи, які могли контактувати з хворим, є контактними. Саме таким особам необхідно контролювати стан свого здоров’я протягом 14 днів.

До контактних належать особи, які:

Надавали медичну допомогу хворому, відвідували пацієнта чи знаходились в одному ж приміщенні;
Працювали в одному приміщенні чи в близькості з хворим;
Пересувались спільно на одному транспорті;
Проживали в одному будинку в період 14 днів після виникнення симптомів у пацієнта.
І пацієнт, і особа, яка доглядає за ним, зобов’язані постійно перебувати на зв’язку з медичними працівниками. В свою чергу, медичний персонал повинен контролювати як дистанційно, так і за можливістю наочно перевіряти стан хворого та його контактних осіб.

Знайте, що при виникненні ускладнень у хворого або симптомів захворювання у контактної особи терміново потрібно попередити про це медичний заклад, де спостерігається хворий, та лікаря. Під час транспортування хворого або людини з подібними симптомами варто скористатись каретою швидкої допомоги чи власним автомобілем з привідкритими вікнами, якщо це можливо.

Та найважливіша порада – поменше паніки та більше обережності й чистого розуму!

Будьте здоровими!

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Ігор ТАБУРЕЦЬ

Про роботу на обороноздатність країни

 

 

Олена МОНОВА

Про те, що війна завжди повертається туди, звідки прийшла

 

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

 

 

Про суть «мирних угод» в Стамбулі

 

 
 
Політика
Негайного відкриття реєстру декларацій не буде

06 вересня 2023, 17:32

2023 09 06 radaВчора Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 9534, яким відновлюється електронне декларування. Однак негайного відкриття реєстру декларацій не буде. За цю правку народні депутати не проголосували.


Економіка
Чого чекати від посівної-2024 та яким буде врожай

19 березня 2024, 17:41

Наприкінці лютого в Україні стартувала посівна кампанія. Станом на початок березня ярими зерновими вже засіяли 68 тис. гектарів у 12 областях


Суспільство
На сесії міської ради виділили по 2 мільйони постраждалим у Гречківці

29 березня 2024, 13:25

2024 03 29 sesНа порядок денний 78-ої сесії Смілянської міської ради було винесене 131 питання.
Перше рішення, яке отримало підтримку депутатів, стосувалося дострокового припинення повноважень депутата міської ради Ярослава Березаня за його особистою заявою.


Цікаво
Пацієнт "залізних легень" провів в апараті понад 70 років

28 березня 2024, 17:31

2024 03 28 legeniУ США у віці 78 років помер Пол Александер — один з останніх пацієнтів "залізних легень". Він провів в апараті понад 70 років — BBC.


Афіша
За ініціативи AI HOUSE у Львові відбудеться Generative AI Spring School для ML-спеціалістів

19 березня 2024, 16:35

2024 03 19 gener1Завдяки спільним зусиллям AI HOUSE та Факультету прикладних наук Українського католицького університету у Львові запрацює школа з генеративного штучного інтелекту. Навчальний курс триватиме з 11 по 16 березня.