Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI vidkrutta

 

metalobaza

Стрічка новин

Головні лікарі Сміли розповіли владі про найбільші проблеми міської медицини

Головні лікарі Сміли розповіли владі про найбільші проблеми міської медицини

Після того, як Сміла знову прославилась на всю Україну, цього разу через невиплату зарплат медикам, міська влада зрозуміла, що треба займатися ще...

Громаду познайомили із новим в.о.начальника відділу охорони здоров’я Сміли

Громаду познайомили із новим в.о.начальника відділу охорони здоров’я Сміли

Депутатам та громаді, які зібралися, щоб провести 122-гу сесію міської ради (вона так і не розпочалась, бо знову не вистачило голосів), міський...

Смілянські депутати пишуть заяви один на одного у правоохоронні органи

Смілянські депутати пишуть заяви один на одного у правоохоронні органи

Перед міськими депутатами виступив колега-депутат, голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування і депутатської діяльності Володимир...

Депутатам представили кандидата у перші заступники міського голови

Депутатам представили кандидата у перші заступники міського голови

Перед початком сесії, яка знову так і не розпочалась, міський голова представив депутатам кандидата на посаду першого заступника міського голови...

Медики швидкої врятували життя чоловікові, якого вдарило струмом

Медики швидкої врятували життя чоловікові, якого вдарило струмом

О 10:50 диспетчер Жашківської підстанції екстреної медичної допомоги прийняла виклик про ураження струмом молодого чоловіка на СТО поблизу СТОВ...

У Смілянському районі вже встановлено межі у 80% населених пунктів

У Смілянському районі вже встановлено межі у 80% населених пунктів

На сьогодні за проектами землеустрою встановлено межі 425 адміністративно-територіальних одиниць (49,7%) Черкащини, зокрема цьогоріч – 88.

За ці пів року до смілянського виконкому звернулося 1205 жителів міста

За ці пів року до смілянського виконкому звернулося 1205 жителів міста

Протягом першого півріччя 2020 року у секторі звернень громадян відділу діловодства, контролю та звернень громадян виконавчого комітету...

В Умані застрелився військовий: у смерті звинуватив командира

В Умані застрелився військовий: у смерті звинуватив командира

В Умані на території військової частини застрелився військовий. Його знайшли колеги із простреленою головою та шиєю.

 

CENTR

 

Краєзнавці згадували родину Симиренків, яка розбудовувала Україну

2020 02 27 myzeu

 

В обласній бібліотеці імені Тараса Шевченка відбулося засідання краєзнавчого клубу «Моя Черкащина», темою якого було –«Симиренки: феномен одного роду».
Про родину славних земляків, успішних підприємців та меценатів, котрі вийшли з кріпаків і свого часу успішно розбудовували Україну, розповіли Василь Мельниченко, голова обласної організації НСКУ, професор Черкаського національного університуту імені Богдана Хмельницького та співголова клубу – Людмила Дядик, завідувачка відділом краєзнавства обласної бібліотеки.
Вони наголосили на тому, що завдяки зусиллям представників родини Симиренків на Черкащині зʼявилися паростки українського підприємництва та було закладено основи національної економіки – керівники торговельно-промислової фірми «Брати Яхненки-Симиренки» ще на початку XIX століття розробили та впровадили в життя унікальну модель господарювання, забезпечили добробут та соціальний захист своїм працівникам. Видатні українські підприємці Симиренки та Яхненки в 1840-х роках побудували на Городищині сучасні цукровий та машинобудівний заводи. Впродовж кількох десятиліть фірма «Брати Яхненки-Симиренки» була монополістом у виробництві та торгівлі цукром не лише в Російській імперії, а й на ринках Західної Європи.
Симиренки були заможними і щедрими людьми, тож вони фінансували видання майже усіх українських часописів, етнографічних та історичних наукових праць, надавали матеріальну підтримку українським науковцям, письменникам, художникам, артистам та громадським діячам. Наприклад, коштом Платона Симиренка видано «Кобзар» Тараса Шевченка.
Із цієї родини вийшли і відомі вчені-садівники – Левко та Володимир Симиренки, які виростили сорт яблуні – Ренет Симиренка.
Також на зібранні клубу «Моя Черкащина » почесний краєзнавець України Микола Борщ прочитав уривки зі своєї поеми «Платонів хутір – геніїв колиска», було переглянуто документальний фільм про родину Симиренків та тематичну книжкову виставку.
«Такі зібрання клубу краєзнавців Черкащини ми проводимо, як правило, раз у місяць. Але буває і частіше. Приміром, не так давно презентували фундаментальну книгу «Драбів і Драбівщина. Нариси з історії рідного краю» журналіста- краєзнавця Віктора Козоріза, який живе у Харкові, але не пориває звязків з малою батьківщиною», – говорить головний краєзнавець Черкащини Василь Мельниченко.
За його словами, вже найближчим часом краєзнавці Шевченкового краю планують провести презентацію чергового номера «Краєзнавство Черкащини». Потім у Богуславці черкаські краєзнавці збираються презентувати репринтне видання книги Михайла Максимовича «Українські народні пісні».
Нагадаємо, що 2020 рік Городищенська районна рада оголосила Роком родини Симиренків. Адже цього року 18 лютого виповнилося 165 років з дня народження Левка Симиренка,19 березня буде 185 років Василю Симиренку, 200 років Платону Симиренку та 230 років Федору Симиренку, основоположнику цього славетного роду .

На знімку: співголова клубу краєзнавців Черкащини Людмила Дядик, завідувачка відділом краєзнавства обласної бібліотеки імені Тараса Шевченка демонструє раритетне останнє прижиттєве видання «Кобзаря», видане у 1860 році коштом Платона Симиренка у Санкт- Петербурзі.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

Дійові особи

Рамазан ТАІБОВ

Taibov

 

 

Про міського голову

 

 

Максим СОРОЧАН

Sorochan new

 

Про те, яким повинен бути мер

 

 

Валерія БАНДУРКО

Bandyrko

 

 

Про День родини

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Міському голові м.Сміла Цибку О.О. від депутатів фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ»

29 травня 2020, 09:15

2020 05 28 zvernena

На сесіях Смілянської міської ради на початку року був розглянутий та ухвалений бюджет на 2020 рік.


Економіка
До бюджету району зібрано 13714,3 тис.грн. власних доходів

12 червня 2020, 09:30

2020 06 12 bydzet

Наразі до місцевого бюджету нашого району мобілізовано 13714,3 тис.грн. власних доходів.


Суспільство
Головні лікарі Сміли розповіли владі про найбільші проблеми міської медицини

09 липня 2020, 17:03

2020 07 10 med

Після того, як Сміла знову прославилась на всю Україну, цього разу через невиплату зарплат медикам, міська влада зрозуміла, що треба займатися ще й медициною.


Цікаво
Мати Гоголя була далекою родичкою гетьмана Мазепи

08 липня 2020, 18:36

 2020 07 06 mazepa1

Марія Іванівна, мати Гоголя, народилася 1791 року в козацькому селі Яреськи в старшинській родині Косяровських.


Афіша
У суботу відбудеться Kamianka Music Fest

09 липня 2020, 09:23

2020 07 09 fest

Уже третій рік поспіль у Кам’янці організовують культурологічний фестиваль просто неба Kamianka Music Fest, на який запрошують і смілян.