Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

ВО «ЧЕРКАЩАНИ» привітали школярів із святом Останнього дзвоника

ВО «ЧЕРКАЩАНИ» привітали школярів із святом Останнього дзвоника

  Сьогодні у всіх школах Сміли відзначали свято Останнього дзвоника – навчальний рік майже закінчився, залишились екзамени, ЗНО та...

Школярка Оля Вовк знайшлася

Школярка Оля Вовк знайшлася

У Куцівці знайшлася дівчинка, про розшук якої оголошувала вчора служба розшуку дітей ГУНП в Черкаській області.

Міська влада організовує толоку на вулиці Соборній

Міська влада організовує толоку на вулиці Соборній

Вчора на засіданні виконкому було ухвалене рішення про організацію міської толоки у вівторок, 28 травня.

Бібліотекарі району збиралися на семінар

Бібліотекарі району збиралися на семінар

У районній бібліотеці відбувся семінар бібліотечних працівників. Темою зібрання було методичне забезпечення діяльності публічних бібліотек з...

Інвестори хочуть альтернативно опалювати школу №7, а КП «Смілакомунтеплоенерго» - категорично проти

Інвестори хочуть альтернативно опалювати школу №7, а КП «Смілакомунтеплоенерго» - категорично проти

На комісію з питань ЖКГ надійшов лист від адміністрації міської школи №7 з пропозицією відключити котельню школи від централізованого опалення.

На комісії з питань ЖКГ говорили про фінансові проблеми КП «Смілатеплоенерго»

На комісії з питань ЖКГ говорили про фінансові проблеми КП «Смілатеплоенерго»

Нещодавно відбулося засідання постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності.

В Тясмині заборонили купатись

В Тясмині заборонили купатись

В досліджених пробах води водойми виявлені патогенні кишкові найпростіші

У Пастирському шукають охочих орендувати місцевий ставок

У Пастирському шукають охочих орендувати місцевий ставок

У селі Пастирське тамтешня сільська рада віддає в оренду ставок площею 21,9 гектарів.

СМИЛА МРИЯ

 

У Тясмині –помірне забруднення води

2019 02 28 вода

 

На 6 водних об'єктах нашого краю в 11 пунктах проводиться спостереження за станом хімічного забруднення поверхневих вод. Загальна кількість відібраних проб води за 2018 рік становить по річках Тясмин, Рось, Вільшанка, Велика Вись – 22, а по Канівському водосховищу (1 км вище міста Канева) та Кременчуцькому водосховищу (0,5 км нижче міста Канева, в акваторії Черкаси та в районі пристані Адамівка) – 136.
Про це розповідають в обласному гідрометцентрі.
Результати спостережень свідчать, що водні об'єкти Черкащини залишаються забрудненими переважно сполуками важких металів – заліза, марганцю, міді, цинку, хрому шестивалентного, фенолами, дещо менше сполуками азоту. Показники по хімічному та біологічному споживанню кисню показують, що вода перенасичена і органічними сполуками
«За нормами рибогосподарського призначення торік спостерігалися випадки високого забруднення річки Рось в створі вище Корсунь-Шевченківського залізом загальним на рівні 16,0 ГДК та цинком на рівні 10,1 ГДК, а нижче Корсуня – високі концентрації мангану до 16 ГДК. У Канівському водосховищі зафіксовані високі концентрації цинку на рівні 10,8 ГДК та концентрації мангану до 16 ГДК. У Кременчуцькому водосховищі в межах території Черкаської області було зафіксовано 14 випадків високого забруднення води манганом, максимальні концентрації якого у створі 6 км нижче Черкас у 16 раз перевищували ГДК (ГДК для мангану становить 10 мкг/дм3)», – наголошують у гідрометцентрі області.
Вміст сполук азоту (NH4+,NO2-) та фенолів на більшості водних об’єктах знаходився в межах від 1,2 до 6,0 ГДК. По концентраціях нафтопродуктів перевищень ГДК не було зафіксовано.
Кисневий режим річок і водосховищ нашого краю був задовільним. Вміст розчиненого у воді кисню перебував у межах припустимих норм.
У порівнянні з 2017 роком по більшості контрольованих інградієнтах стабільність у значеннях відсутня. Найвищі зменшення концентрацій зафіксовані по міді на річці Рось у створі вище Корсунь -Шевченківського та по залізу загальному у створі нижче Корсуня і на Кременчуцькому водосховищі у створі нижче Канева – у 5,0 – 5,7 разів. Суттєві зростання концентрацій зафіксовані на Росі по азоту, фенолам та спар – у 3,2, 2,0, 1,6 рази відповідно.
У поверхневій воді Канівського та Кременчуцького водосховищ в районі Канева по більшості контрольованим інгредієнтам спостерігається їх зменшення.
У акваторії Черкас суттєві зміни у сторону зменшення концентрацій зафіксовані по залізу загальному, міді та мангану. По решті контрольованим інгредієнтам спостерігаються зміни у межах значень 1,1 – 1,5 раз.
Одержані у 2018 році дані про стан гідробіоценозів засвідчили, що за середніми значеннями індексу сапробності на річках Тясмин, Рось, Вільшана, Канівському та Кременчуцькому водосховищах, як і в позаминулому році, спостерігалось помірне забруднення води – III клас якості води.
Забруднення дніпровських водоймищ радіонуклідами досить низьке. У 2018 році середньорічний вміст стронцію 90 у воді Канівського водоймища становив 16,9 Бк/м3, цезію 137 – 3,9 Бк/м3 (допустимий рівень вмісту цезія 137 і стронція 90 в питній воді 2000 Бк/м3). В порівнянні з 2017 роком середні концентрації цезію 137 зменшились у 1,6 рази, середні концентрації стронцію 90 - у 1,1 рази.
Зміни впродовж року в хімічному складі води формуються в результаті взаємодії ряду природних та антропогенних факторів.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Алла Забарна

Zabarna3x4

 

Про Наукові пікніки в школах району

 

 

Яніна Соколова

anina

 

Про важку життєву історію, котра має стати корисною людям

 

Валерій Тригубов

Trugybov11

 

 

Про виділення 614 тисяч гривень  

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
На виконкомі обговорювали ціни на бігборди та автобусні перевезення

24 травня 2019, 11:02

2019 05 24 vikonkom23 травня відбулось чергове засідання виконавчого комітету. На ньому розглянули 15 питань та інформацію про оптимізацію автобусних перевезень.


Економіка
Наш край спрямував до бюджетів майже 4 мільярди гривень податків

17 травня 2019, 10:34

2019 05 15 budgetЗ початку року наша область спрямувала до бюджетів всіх рівнів 3,9 млрд. грн. податків, зборів, платежів.


Суспільство
ВО «ЧЕРКАЩАНИ» привітали школярів із святом Останнього дзвоника

24 травня 2019, 18:01

 2019 05 25 podarynok

Сьогодні у всіх школах Сміли відзначали свято Останнього дзвоника – навчальний рік майже закінчився, залишились екзамени, ЗНО та випускні вечори.


Цікаво
Кабмін схвалив новий Український правопис

24 травня 2019, 18:30

2019 05 24 pravopus

22 травня Кабінет міністрів схвалив Український правопис у новій редакції. Він замінить стару редакцію правопису 1992 року.


Афіша
Буде щось грандіозне! – танцювальна студія «АISHA» відзначає 10 років роботи

24 травня 2019, 16:33

2019 05 24 aiha

Цієї суботи, 25 травня, о 17.00 у Міському будинку відбудеться захоплююче шоу – студія східного танцю «АISHA» святкуватиме 10 років своєї діяльності.