Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

СМИЛА МРИЯ

 

Суспільство

НВК №15 бере участь у проекті «Демократична школа»

2019 02 25 школа

 

Демократія є фундаментальним принципом існування цивілізованого суспільства, яка проявляється насамперед у високому рівні демократичного мислення, культури та громадянської свідомості.А школа, як маленька держава, сприяє становленню культури демократії кожної дитини, формує ціннісне ставлення до прав і свобод, поваги до людської гідності.
З 2016 року Міністерство освіти і науки спільно з Європейським Центром імені Вергеланда (Норвегія) за підтримки Ради Європи сприяє демократизації освітнього середовища українських шкіл. Тож щороку на конкурсній основі обираються два заклади освіти з кожної області для впровадження успішних європейських освітніх зразків.
В 2019 році Смілянський навчально-виховний комплекс №15 став одним з 60 шкіл-учасниць проекту «Демократична школа: програма підтримки освітніх реформ в Україні». Цінність проекту для закладу полягає у втіленні принципів Хартії Ради Європи з освіти для розвитку наскрізної громадянської компетентності.
Для успішної реалізації проекту, який буде тривали 1,5 роки, у нас створено шкільну команду, до складу якої увійшли педагоги, батьки та представники місцевої громади. Директор закладу Любов Володимирівна Бобришова Декларацію про співпрацю з метою поглиблення культури демократії у школі.
Демократичні зміни в освіті неможливі без тісної співпраці між педагогами, учнями, батьками та місцевою громадою. Розвиток інституційної спроможності школи та розширення її автономії у прийнятті управлінських рішень – це основна умова успішної освітньої реформи загальної середньої освіти. Для досягнення цієї мети Смілянська школа-родина №15 напрацювала бачення можливих демократичних змін на основі освіти для демократичного громадянства і прав людини, отримала від організаторів інструменти для моніторингу змін у закладі.
На шляху до демократизації освітнього середовища та врядування наш заклад будуть супроводжувати підготовлені тренери-експерти. Вони допомагатимуть оцінити ситуацію в школі, сприятимуть розвитку і становленню демократичного середовища. Тож попереду – насичений та цікавий період роботи в проекті «Демократична школа», створення міцної команди однодумців, які вболівають за рідну школу та майбутнє наших дітей в правовій державі.

 

Мар’яна Криворучко, шкільний координатор програми, заслужений вчитель України

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Вікторія Хандусь

Xandys3х4

 

Про господарську діяльність міського парку

 

Віктор Овчаренко

Ovcharenko3x4

 

Про слабкий фізичний розвиток наших дітей

 

 

Олег Міщенко

2019 03 13 micchenko

 

 

Про рух фур у центрі міста 

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Олексій Цибко мріє повернутися на посаду міського голови Сміли

14 лютого 2019, 09:34

2019 02 14 Цибко 

Екс-мер Сміли Олексій Цибко планує повернутися на посаду міського голови.


Економіка
Субсидіанти мають право платити менше, якщо на рахунках є невикористана субсидія

17 березня 2019, 14:22

2019 03 17 subsidiyaЯкщо станом на березень на рахунках у субсидіантів в надавачів комунальних послуг є невикористані субсидії, так звана переплата, громадяни мають право платити менше – рівно на суму невикористаної державної допомоги.


Суспільство
Врятували чорного собаку, який впав у яму

21 березня 2019, 15:30

2019 03 20 sobaka

О 9-й годині ранку до Служби порятунку Звенигородки надійшло повідомлення про собаку, який впав до відкритої ями на околиці міста і не може самостійно вилізти.


Цікаво
360 років тому народився Іван Мазепа

20 березня 2019, 18:25

2019 03 21 mazepa

Іван Мазепа народився 360 років тому. І вже три століття пропаганда Кремля таврує українського гетьмана


Афіша
У неділю у Смілі відзначать Міжнародний День театру

20 березня 2019, 13:10

2019 03 21 aficha

24 березня о 17.00 у міському будинку культури відбудеться святковий вечір «За лаштунками і на сцені».