Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

СМИЛА МРИЯ

 

Суспільство

Не замовчуйте, якщо у вашій родині є наркоман, - у Смілі є можливість лікувати цю залежність

2019 02 13 наркоманія

 

Сьогодні наш співрозмовник – лікар-нарколог, психотерапевт Смілянської міської поліклініки Валерій Павленко.
- Валерію, розкажіть, як складається ситуація з виявленням та лікуванням наркозалежних у нашому місті?
Тривалий час наша служба була орієнтована на надання медичної допомоги двом групам пацієнтів - з залежностями від алкоголю та опіатів, оскільки переважно тільки ці хворі зверталися за амбулаторною та стаціонарною допомогою. Наразі побільшало залежних від інших класів психоактивних речовин, особливо психостимуляторів - ситуація стає неконтрольованною. Розповсюджувачі наркотиків передають їх у схованках під деревами, у щілинах цегляних будівель, з рук у руки на автобусних зупинках та рекламують інтернет-адреси, де можна придбати наркозілля (про це свідчать чисельні надписи на будинках у громадських місцях Сміли). Турбує те, що до наркобізнесу залучаються і неповнолітні. Помилковим є намагання рідних замовчати факти наркотизаціі своїх дітей, оскільки ця психічна хвороба має невпинний злоякісний перебіг...
На жаль, у більшості випадків хворі ігнорують лікування і самостійно звертаються на прийом тоді, коли мають запущений стан з чисельними соматичними ускладненнями або щоб госпіталізуватися у спеціалізований стаціонар і таким чином уникнути кримінального провадження.
Вживання психостимуляторів швидко формує хворобливий потяг до повторних сп’янінь, а симптоматика їх може включати порушення серцевого ритму, розширення зіниць, пронос, артеріальну гіпертензію, гіпертермію, почастішання дихання, неспокій, судоми, тремор, блювоту, розлади сну. Подальша динаміка хвороби призводить до стимуляторного психозу - з слуховими і зоровими галюцинаціями, маренням переслідування і крайнім психомоторним збудженням з агресією та схильністю до самогубств; симптоми психозу схожі з гострим приступом шизофренії.
Щоб зрозуміти, до чого призведе замовчування проблем з наркоманією, перегляньте в Інтернеті аматорські відео, наприклад:
https://www.youtube.com/watch?v=ubilBow7Ny4
https://www.youtube.com/watch?v=0wa7jJQ_pF8
https://www.youtube.com/watch?v=HmxWixXay5A
http://gidonline.in/film/rekviem-po-mechte - гостросюжетна драма «Реквієм за мрією», 2000, США (за півтора року тотально руйнується життя головних героїв: матері, сина з його дівчиною і його друга. Їх життя прирекла на загибель залежність до наркотиків).
Ці відео не рекомендуються до перегляду для людей зі слабкою психікою та неповнолітніх.
- Де у Смілі здійснюється амбулаторне лікування наркоманії?
Коли пацієнт добровільно звертається за допомогою у міський наркологічний кабінет, за його проханням, йому забезпечується анонімність лікування. Інформація про лікування може повідомлятися тільки правохоронним органам на їх запит у випадку кримінальної або адміністративної відповідальності. Якщо пацієнт побажає, то буде лікуватися амбулаторно - при наявності усвідомленої згоди, задовільного соматичного стану, легких або помірних проявах синдрому відміни та домашньої підтримки. Неповнолітнім бажано приходити на прийом з батьками.
Первинний анонімний прийом проводиться щоденно з 8-30 до 10-00 у кабінеті № 227 міської поліклініки.
Хворим із тривалим перебігом опійної залежності та неодноразовими госпіталізаціями потрібно звертатися за замісною терапією у кабінет ЗТ, розташований на території залізничної лікарні; призначення цього лікування в умовах медичного нагляду дозволить знизити ризики ВІЛ-інфікування, передозування наркотиками, покращити соматичне та психічне здоров’я цих людей, а також їх соціальне й трудове функціонування.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Вікторія Хандусь

Xandys3х4

 

Про господарську діяльність міського парку

 

Віктор Овчаренко

Ovcharenko3x4

 

Про слабкий фізичний розвиток наших дітей

 

 

Олег Міщенко

2019 03 13 micchenko

 

 

Про рух фур у центрі міста 

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Олексій Цибко мріє повернутися на посаду міського голови Сміли

14 лютого 2019, 09:34

2019 02 14 Цибко 

Екс-мер Сміли Олексій Цибко планує повернутися на посаду міського голови.


Економіка
Субсидіанти мають право платити менше, якщо на рахунках є невикористана субсидія

17 березня 2019, 14:22

2019 03 17 subsidiyaЯкщо станом на березень на рахунках у субсидіантів в надавачів комунальних послуг є невикористані субсидії, так звана переплата, громадяни мають право платити менше – рівно на суму невикористаної державної допомоги.


Суспільство
Врятували чорного собаку, який впав у яму

21 березня 2019, 15:30

2019 03 20 sobaka

О 9-й годині ранку до Служби порятунку Звенигородки надійшло повідомлення про собаку, який впав до відкритої ями на околиці міста і не може самостійно вилізти.


Цікаво
360 років тому народився Іван Мазепа

20 березня 2019, 18:25

2019 03 21 mazepa

Іван Мазепа народився 360 років тому. І вже три століття пропаганда Кремля таврує українського гетьмана


Афіша
У неділю у Смілі відзначать Міжнародний День театру

20 березня 2019, 13:10

2019 03 21 aficha

24 березня о 17.00 у міському будинку культури відбудеться святковий вечір «За лаштунками і на сцені».