Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

21 квітня 2019, 09:00
Чиновники вийшли прибирати міський парк

Чиновники вийшли прибирати міський парк

19 квітня працівники виконкому разом з працівниками відділу культури вийшли прибирати парк.

Керівників комунальних підприємств Сміли тепер прийматимуть на роботу по-новому (відео)

Керівників комунальних підприємств Сміли тепер прийматимуть на роботу по-новому (відео)

Керівників комунальних підприємств Сміли тепер прийматимуть на посади після конкурсного відбору. За словами радниці міського голови Ольги...

Смілян закликають подавати заявки на природоохоронні заходи

Смілян закликають подавати заявки на природоохоронні заходи

Райони й міста області закликають подавати заявки на реалізацію природоохоронних заходів на об’єктах комунальної власності. Заявки приймає...

У Смілі живе два офіційних мільйонери, а в області - 34

У Смілі живе два офіційних мільйонери, а в області - 34

Державна фіскальна служба у Черкаській області нагадує – квітень – останній місяць деклараційної кампанії – 2019. За три місяці...

Балаклеївській громаді повернуто землю вартістю 500 тисяч гривень

Балаклеївській громаді повернуто землю вартістю 500 тисяч гривень

Задоволено позов прокурора про повернення територіальній громаді Балаклеї земельної ділянки вартістю більше півмільйона гривень

У лісництві школярі посадили 3000 дубків

У лісництві школярі посадили 3000 дубків

У акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» взяли участь учні Смілянського шкільного лісництва – вихованці Балаклеївської...

Буде сонячно і сухо

Буде сонячно і сухо

У найближчі дні синоптична ситуація суттєво не зміниться.

СБУ припинила діяльність диверсантів з Росії на нашій території

СБУ припинила діяльність диверсантів з Росії на нашій території

Про це повідомляє голова Служби безпеки України Василь Грицак. За його словами, оперативники контррозвідки затримали сімох учасників групи, двоє...

СМИЛА МРИЯ

 

«Більшість парафій Смілянщини вже готові до переходу до ПЦУ», –отець Стефан із Ротмістрівки

2019 01 21 Храм заголовок

Більшість парафій Смілянщини готові перейти в об’єднану Православну церкву України, переконаний отець Стефан Горбунов, настоятель Михайлівського храму в одному з найбільших сіл Смілянського району – Ротмістрівці.
Про це інформує «Прочерк».
Доля цього священика є в якомусь сенсі типовою для нашого часу. Родом він із Тернопільщини, виріс у глибоко віруючій родині, що визначило його намір стати на шлях священства. Починав пастирське служіння у Київському патріархаті, згодом вирішив перейти під омофор УПЦ (МП), був прийнятий до Черкаської єпархії, де за церковними канонами почав священицьку кар’єру з нуля. У Ромістрівці від свого попередника успадкував непростий стан справ: місцеву церковну громаду, яка розділилася на прибічників Київського і Московського патріархатів. Парафію роздирали нескінченні чвари. На свою адресу приїжджий панотець чув усяке: і обвинувачення, і погрози, і плітки. Позаяк він активно взявся за справу, зумів згуртувати людей, розпочав будівництво просторого храму, щоб нарешті вибратися з тісного пристосованого приміщення. Знайшлися й помічники, й благодійники. Згодом на запрошення вірян він почав опікуватися духовним життям у сусідньому селі Носачів. Незабаром піклуванням отця Стефана і благодійників там виріс свій охайний храм, де служить сам батюшка. Час від часу його запрошують і до іншого сусіднього села Ковалихи.

2019 01 21 Храм 1

Зараз батюшці 36 років, він має чудову сім’ю: разом з матушкою Марією, яка працює медсестрою у Ротмісітрівській лікарні, виховують трьох дітей. Подію утворення незалежної Православної церкви України панотець зустрів з готовністю влитися в її структуру – на відміну від деяких його співбратів, які почали вагатися, чогось боятися, а дехто – й захищати ідеї так званого «руського миру». Михайлівська громада Ротмістрівки підтримала намір розірвати зв’язки з Московським патріархатом і стати частиною ПЦУ.
– Яким було бажання вашої громади перейти під юрисдикцію ПЦУ: одноголосним чи таки були противники або ті, що засумнівалися?
«Звичайно, були і є церковні люди, які живуть у світі власних переконань, нав’язаних російською пропагандою. У нас теж знайшлися такі, що співають з «чужого голосу». Але абсолютна більшість людей поставилася до цього вибору свідомо, розуміючи, що несуть відповідальність за долю як українського Православ’я, так і держави. Всі розуміють, що настав час мати власну помісну Церкву, а не молитися за «великого московського господина і отця», який зовсім не є батьком для нашого народу. Він не є навіть вітчимом, бо з його мовчазного благословення ллється кров українських хлопців, не припиняються погрози, здійснюються страшні злочини.
– Чи не боїтеся ви потрапити «під роздачу» вищого церковного керівництва? Адже у Києві пригрозили всіма небесними й земними карами для тих, хто наважиться вийти з послуху УПЦ (МП)?
– По-перше, час цієї структури – УПЦ (МП) – вже вичерпано. Не розуміти цього може або людина, яка глибоко зомбована російською пропагандою, або така, яка свідомо виконує вказівки з Москви. Тому нам нема чого боятися, ніяких прокльонів і відлучень: ми не є відступниками Христа, не є порушниками вікових церковних канонів, ми нікому не погрожуємо відлучити людей від Святої Чаші Христової, як це зробили прихильники Московського патріархату. Ніхто не має права відлучити людину від Христа! Маніпуляція погрозами, брехливими гаслами – недобра справа. Так, дехто мені може докорити, що я, мовляв, перебіжчик: був у Київському патріархаті, потім перейшов до МП, а тепер до ПЦУ. Але факт залишається фактом: Київський патріархат від початку свого заснування не був визнаний Вселенським Патріархом – на відміну від ПЦУ, яка отримала Томос і нині є насправді єдиною канонічною Українською православною церквою. УПЦ (КП), УПМ (МП) – це вже минуле. До того ж минуле незворотне.
– А як ставиться до вашого вибору митрополит Софроній, якому ви поки що підпорядковані безпосередньо?
– Напередодні Різдва Христового ми були учасниками наради священиків з усієї Черкаської єпархії. На ній владика Софроній не сипав погрозами, але зауважив, що парафії мусять визначатися самі, у чийому лоні продовжувати подальше служіння: у лоні ПЦУ чи російського Православ’я. Свій вибір ми зробили, а ті, хто з нами не згоден, мають право на самовизначення: ми нікого не агітуємо, нікого не залякуємо, нікого не тягнемо за собою за комір. В одному з сусідніх сіл на загальних зборах батюшка почав агітувати людей на користь «руського миру», але селяни осадили й дали батюшці час визначитися, з ким він: з українцями, серед яких живе і які його утримують, чи з тими аномальними ідеями, які живуть в його власній голові.
Можу сказати, що переконлива більшість теж зробила вибір на користь ПЦУ. Тих, хто сподівається на якесь диво або живуть ілюзіями, значно менше.
– У такому разі що заважає вам усім оголосити про цей вибір вже зараз? Страх виявитися відступниками, зрадниками?
– Немає ніякого страху. Повторюю: більшість парафій Смілянщини вже визначилися і готові до переходу до ПЦУ. Знаю, що на цей перехід готові деякі священики разом із парафіянами з сусіднього Городищенського району. Стримує недосконалість законодавства, яке повинно регулювати цей перехід і забезпечувати його гарантії разом з правами вірян. Повинен бути чіткий юридичний механізм переходу. Тому чим швидше буде допрацьований законопроект № 4128, тим скоріше піде процес офіційного переходу.
– Чи є особисто у вас побоювання, що щось таки зможе зірвати процес утворення єдиної Помісної ПЦУ?
– Абсолютно немає! Це історичний, вистражданий українцями процес, у якому ми спираємося не на патріархати й не на «господ», а на Христа, на нашу святу віру. Початок цього процесу вже є, а все, що буде далі – це справа часу.

2019 01 21 Храм 2

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Микола Щербаков

Щербаков М

 

Про особливо небезпечне вірусне захворювання

 

 

Сергій Чередніченко

Чередніченко2

 

Про початок наступного опалювального сезону у Смілі

 

 

Сергій Рудик

Рудикк

 

Про будівництво новенької амбулаторії в Сунках

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
У міськраді засідала комісія

19 березня 2019, 12:24

2019 03 18 narada

Днями провела своє засідання комісія міської ради з питань освіти, науки, молоді та спорту, культури, охорони здоров'я, материнства, дитинства та соціального захисту, засобів масової інформації.


Економіка
За кошти міського бюджету співфінансуватимуть ремонт водосховища та інфекційного відділення

19 квітня 2019, 15:23

2019 04 19 grohi

На черговій сесії говорили про те, щоб розподілити один мільйон 549 тисяч гривень із міського бюджету на спів фінансування проектів, які фінансуються із ДФРР.


Суспільство
Чиновники вийшли прибирати міський парк

22 квітня 2019, 09:30

2019 04 20 subotnik

19 квітня працівники виконкому разом з працівниками відділу культури вийшли прибирати парк.


Цікаво
Українці щорічно втрачають мільйони від "прихованих" послуг мобільних операторів

21 квітня 2019, 15:33

2019 04 19 telefon

Мобільні оператори можуть без дозволу абонентів підключати їх до платної послуги, повідомляє «dt.ua».


Афіша
У суботу у Смілі відбудеться молодіжний фестиваль з цікавими майстер-класами

12 квітня 2019, 12:24

2019 04 10 konsert

У суботу, 13 квітня, о 12.00 у Будинку культури ім. Т. Шевченка організовують молодіжний благодійний фестиваль.