Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

графський

Стрічка новин

Суспільство

Школярів цікавить медицина, культура, мистецтво, а не наукова діяльність

2019 01 03 проф

 

«Профорієнтаційна робота попереджає безробіття та дозволяє людині максимально відкрити свій потенціал. Адже успішність на ринку праці залежить від того, якими знаннями, вміннями і навичками вона володіє. Тож програмою державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки передбачається розгортання інформаційно-роз’яснювальної роботи, зокрема, і серед учнівської молоді», – наголошує Григорій Дендемарченко, директор обласного центру зайнятості.
За його словами, обласна служба зайнятості щороку проводить профорієнтаційну акцію «Випускник», в рамках якої для учнів 8 - 11 класів проводяться дні відкритих дверей у навчальних закладах та їх презентація, виїзні акції служби зайнятості, професіографічні екскурсії, профорієнтаційні уроки, інтерактивні заходи, брейн-ринги «Ігри професій», КВЕСТи, КВН тощо. До організації та проведення таких заходів долучаються місцеві відділи освіти, відділи у справах сім’ї, молоді та спорту, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, роботодавці.
Окремо, наголошує директор обласного центру зайнятості, на Черкащині проведено анкетування близько 8 тисяч школярів, які навчаються у 8-х класах. Анкетування охопило майже 90 % шкіл і це дало змогу проаналізувати попит школярів на різні види професійної діяльності та виявити їх наміри щодо подальшого навчання.
Григорій Дендемарченко зазначає, що 48 % школярів планують вступити до закладів вищої освіти, 27 % - до коледжу або технікуму, 18 % - конкретних планів не мають і лише 7 % планують обрати робітничу професію та навчатися у професійно-технічних навчальних закладах. Стосовно професійної діяльності, яка цікавить школярів, констатує Григорій Григорович, то у лідери ввійшли – медицина, культура, мистецтво та інноваційні технології. Такі галузі як освіта, юриспруденція, виробництво, правоохоронні органи та сільське господарство також мають попит серед учнів. Проте, наукова діяльність практично не цікавить школярів.
Як показали результати анкетування, кажуть в обласному центрі зайнятості, то ціннісними орієнтирами при виборі майбутньої професії у школярів, в першу чергу, є можливість самореалізації, високий заробіток, престижність обраної діяльності, і звичайно, можливість допомагати іншим. На вибір майбутньої професії впливають інтерес до обраного напрямку діяльності, думка батьків, інших дорослих та ровесників.
«Серед нового, що було впроваджено в діяльності служби зайнятості є функціонування Платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри, сервіс якої знаходиться на офіційному веб-сайті Державної служби зайнятості, розробленої з метою надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі. Використовуючи он-лайн-сервіс «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа» можна пройти тестування у он-лайн форматі без відвідування служби зайнятості, щодо вибору або зміни професії, майбутнього напряму професійного навчання, визначення схильності до підприємницької діяльності, оцінки власних здібностей та саморозвитку», - підсумовує Григорій Дендемарченко.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

 

Дійові особи

Андрій Журіда

Журида

 

Про те, чому Сміла не повинна брати на себе чужі борги

 

Анатолій Терещенко

Терещенко3 4 

 

Про нинішню і колишню владу

 

Сергій Чередніченко

Чередніченко2

 

Про борги КП «Смілакомун теплоенерго»

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
На сесії планують розглянути більше тридцяти питань(наживо)

21 січня 2019, 16:14

2019 01 21 стрим

Основний привід зібрання: затвердження схеми теплопостачання міста. 


Економіка
Стартує робота над Стратегією розвитку області на 2021-2027 роки

23 січня 2019, 10:20

2019 01 21 Стратегия

Розпочинається підготовка Стратегії розвитку Черкаської області до 2027 року, за якою житиме найближчі роки.


Суспільство
У минулому році найчастіше одружувались у Балаклеї, Березняках та Костянтинівці

23 січня 2019, 17:27

2019 01 22 одруження2

У 2018 році у Смілянському районі побралося 210 пар.


Цікаво
Легендарна пальма, якій більше 200 років, розквітає чотири десятиліття поспіль

23 січня 2019, 18:32

2019 01 23 пальма

У київському ботанічному саду імені Фоміна розцвіла пальма Ливистона - найстаріше дерево в колекції ботсаду.


Афіша
На День Соборності організують ланцюг єдності та розгорнуть 100-метровий прапор

21 січня 2019, 14:38

2019 01 21 Соборність

Міські заходи з нагоди Дня Соборності України