Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

Лісівники відновили цілюще джерело

Лісівники відновили цілюще джерело

Унікальне давнє джерело з цілющою водою, яке довгий час було закинуте, відновили смілянські лісівники.

У Смілі заборгованість із виплати зарплати складає більше двох мільйонів гривень

У Смілі заборгованість із виплати зарплати складає більше двох мільйонів гривень

У нашому місті продовжують діяти підприємства, на яких працівникам стабільно не виплачують зарплату. Таких боржників у нас більше 10.

Працівники водоканалу почистили 4 свердловини і відновили старі

Працівники водоканалу почистили 4 свердловини і відновили старі

У КП «ВодГео» прозвітували про роботу за 5 місяців. На початку 2019 року новопризначені директор КП Петро Абажей та комерційний...

У Смілянському районі планується реорганізація відразу трьох шкіл

У Смілянському районі планується реорганізація відразу трьох шкіл

У зв’язку з недостатньою кількістю дітей, низькою наповнюваністю класів та для економії коштів, наступного навчального року планується...

Колишній керівник КП «Смілатеплоенерго» судиться за зарплату у розмірі 110 тисяч гривень (відео)

Колишній керівник КП «Смілатеплоенерго» судиться за зарплату у розмірі 110 тисяч гривень (відео)

Колишній керівник КП «Смілатеплоенерго» Ігор Ройко подав у суд на відшкодування заробітної плати за той період, який він працював і...

Отримали вказівку познімати портрети Президента України

Отримали вказівку познімати портрети Президента України

Педагоги розповідають, що є вказівка з області зняти портрети колишнього Президента України, але не вивішувати портрети нинішнього нового Глави...

Підозрювана у фатальній ДТП екс-депутатка досі без обраної міри запобіжного заходу

Підозрювана у фатальній ДТП екс-депутатка досі без обраної міри запобіжного заходу

Термін дії старої, а саме – особистого зобов’язання, закінчився ще 23 березня.

На Смілянщині  цього року 99 випускників 11 класу

На Смілянщині цього року 99 випускників 11 класу

Цієї п’ятниці майже у всіх школах району пролунає останній дзвоник нинішнього навчального року.

СМИЛА МРИЯ

 

Школярів цікавить медицина, культура, мистецтво, а не наукова діяльність

2019 01 03 проф

 

«Профорієнтаційна робота попереджає безробіття та дозволяє людині максимально відкрити свій потенціал. Адже успішність на ринку праці залежить від того, якими знаннями, вміннями і навичками вона володіє. Тож програмою державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки передбачається розгортання інформаційно-роз’яснювальної роботи, зокрема, і серед учнівської молоді», – наголошує Григорій Дендемарченко, директор обласного центру зайнятості.
За його словами, обласна служба зайнятості щороку проводить профорієнтаційну акцію «Випускник», в рамках якої для учнів 8 - 11 класів проводяться дні відкритих дверей у навчальних закладах та їх презентація, виїзні акції служби зайнятості, професіографічні екскурсії, профорієнтаційні уроки, інтерактивні заходи, брейн-ринги «Ігри професій», КВЕСТи, КВН тощо. До організації та проведення таких заходів долучаються місцеві відділи освіти, відділи у справах сім’ї, молоді та спорту, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, роботодавці.
Окремо, наголошує директор обласного центру зайнятості, на Черкащині проведено анкетування близько 8 тисяч школярів, які навчаються у 8-х класах. Анкетування охопило майже 90 % шкіл і це дало змогу проаналізувати попит школярів на різні види професійної діяльності та виявити їх наміри щодо подальшого навчання.
Григорій Дендемарченко зазначає, що 48 % школярів планують вступити до закладів вищої освіти, 27 % - до коледжу або технікуму, 18 % - конкретних планів не мають і лише 7 % планують обрати робітничу професію та навчатися у професійно-технічних навчальних закладах. Стосовно професійної діяльності, яка цікавить школярів, констатує Григорій Григорович, то у лідери ввійшли – медицина, культура, мистецтво та інноваційні технології. Такі галузі як освіта, юриспруденція, виробництво, правоохоронні органи та сільське господарство також мають попит серед учнів. Проте, наукова діяльність практично не цікавить школярів.
Як показали результати анкетування, кажуть в обласному центрі зайнятості, то ціннісними орієнтирами при виборі майбутньої професії у школярів, в першу чергу, є можливість самореалізації, високий заробіток, престижність обраної діяльності, і звичайно, можливість допомагати іншим. На вибір майбутньої професії впливають інтерес до обраного напрямку діяльності, думка батьків, інших дорослих та ровесників.
«Серед нового, що було впроваджено в діяльності служби зайнятості є функціонування Платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри, сервіс якої знаходиться на офіційному веб-сайті Державної служби зайнятості, розробленої з метою надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі. Використовуючи он-лайн-сервіс «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа» можна пройти тестування у он-лайн форматі без відвідування служби зайнятості, щодо вибору або зміни професії, майбутнього напряму професійного навчання, визначення схильності до підприємницької діяльності, оцінки власних здібностей та саморозвитку», - підсумовує Григорій Дендемарченко.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Яніна Соколова

anina

 

Про важку життєву історію, котра має стати корисною людям

 

Валерій Тригубов

Trugybov11

 

 

Про виділення 614 тисяч гривень  

 

Віктор Федоренко

Федоренко

Про відключення води у Смілі

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Депутати скликали термінову сесію, щоб врятувати КП «ВодГео» від боргів та відключення

20 травня 2019, 11:26

2019 05 20 sesiya17 травня депутати збирались для проведення позачергової сесії.


Економіка
Наш край спрямував до бюджетів майже 4 мільярди гривень податків

17 травня 2019, 10:34

2019 05 15 budgetЗ початку року наша область спрямувала до бюджетів всіх рівнів 3,9 млрд. грн. податків, зборів, платежів.


Суспільство
Лісівники відновили цілюще джерело

22 травня 2019, 17:26

2019 05 22 lis

Унікальне давнє джерело з цілющою водою, яке довгий час було закинуте, відновили смілянські лісівники.


Цікаво
Місяць зменшився на 50 метрів

22 травня 2019, 18:33

2019 05 22 misac

Вчені стверджують, що через тектонічну активність і втрату тепла поверхня супутника Землі скоротилася приблизно на 50 метрів


Афіша
У Смілі діятиме виставка "ПОВЕРНЕННЯ ДОДОМУ"

14 травня 2019, 10:31

2019 05 14 vustavka

З 15 до 22 травня у МБК діятиме виставка «Повернення додому» на підтримку військовополонених моряків, серед яких наш земляк – Олег Мельничук.