Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

24 березня 2019, 10:23
23 березня 2019, 15:31

СМИЛА МРИЯ

 

Суспільство

Школярів цікавить медицина, культура, мистецтво, а не наукова діяльність

2019 01 03 проф

 

«Профорієнтаційна робота попереджає безробіття та дозволяє людині максимально відкрити свій потенціал. Адже успішність на ринку праці залежить від того, якими знаннями, вміннями і навичками вона володіє. Тож програмою державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки передбачається розгортання інформаційно-роз’яснювальної роботи, зокрема, і серед учнівської молоді», – наголошує Григорій Дендемарченко, директор обласного центру зайнятості.
За його словами, обласна служба зайнятості щороку проводить профорієнтаційну акцію «Випускник», в рамках якої для учнів 8 - 11 класів проводяться дні відкритих дверей у навчальних закладах та їх презентація, виїзні акції служби зайнятості, професіографічні екскурсії, профорієнтаційні уроки, інтерактивні заходи, брейн-ринги «Ігри професій», КВЕСТи, КВН тощо. До організації та проведення таких заходів долучаються місцеві відділи освіти, відділи у справах сім’ї, молоді та спорту, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, роботодавці.
Окремо, наголошує директор обласного центру зайнятості, на Черкащині проведено анкетування близько 8 тисяч школярів, які навчаються у 8-х класах. Анкетування охопило майже 90 % шкіл і це дало змогу проаналізувати попит школярів на різні види професійної діяльності та виявити їх наміри щодо подальшого навчання.
Григорій Дендемарченко зазначає, що 48 % школярів планують вступити до закладів вищої освіти, 27 % - до коледжу або технікуму, 18 % - конкретних планів не мають і лише 7 % планують обрати робітничу професію та навчатися у професійно-технічних навчальних закладах. Стосовно професійної діяльності, яка цікавить школярів, констатує Григорій Григорович, то у лідери ввійшли – медицина, культура, мистецтво та інноваційні технології. Такі галузі як освіта, юриспруденція, виробництво, правоохоронні органи та сільське господарство також мають попит серед учнів. Проте, наукова діяльність практично не цікавить школярів.
Як показали результати анкетування, кажуть в обласному центрі зайнятості, то ціннісними орієнтирами при виборі майбутньої професії у школярів, в першу чергу, є можливість самореалізації, високий заробіток, престижність обраної діяльності, і звичайно, можливість допомагати іншим. На вибір майбутньої професії впливають інтерес до обраного напрямку діяльності, думка батьків, інших дорослих та ровесників.
«Серед нового, що було впроваджено в діяльності служби зайнятості є функціонування Платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри, сервіс якої знаходиться на офіційному веб-сайті Державної служби зайнятості, розробленої з метою надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі. Використовуючи он-лайн-сервіс «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа» можна пройти тестування у он-лайн форматі без відвідування служби зайнятості, щодо вибору або зміни професії, майбутнього напряму професійного навчання, визначення схильності до підприємницької діяльності, оцінки власних здібностей та саморозвитку», - підсумовує Григорій Дендемарченко.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Олена Хоменко

Khomenko

  

Про тимчасову зміну місця голосування

 

 

Вікторія Хандусь

Xandys3х4

 

Про господарську діяльність міського парку

 

Віктор Овчаренко

Ovcharenko3x4

 

Про слабкий фізичний розвиток наших дітей

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
У міськраді засідала комісія

19 березня 2019, 12:24

2019 03 18 narada

Днями провела своє засідання комісія міської ради з питань освіти, науки, молоді та спорту, культури, охорони здоров'я, материнства, дитинства та соціального захисту, засобів масової інформації.


Економіка
Субсидіанти мають право платити менше, якщо на рахунках є невикористана субсидія

17 березня 2019, 14:22

2019 03 17 subsidiyaЯкщо станом на березень на рахунках у субсидіантів в надавачів комунальних послуг є невикористані субсидії, так звана переплата, громадяни мають право платити менше – рівно на суму невикористаної державної допомоги.


Суспільство
Злодій шукав у стоматологічному кабінеті будівельні інструменти

24 березня 2019, 12:39

2019 03 24 policia

Раніше судимий смілянин вирішив на халяву розжитися дорогими будівельними електроінструментами. Він знав, що у приватному стоматологічному кабінеті ведуться ремонтні роботи, тож вирішив туди залізти.


Цікаво
Види кросівок і їх назви

23 березня 2019, 15:31

2019 03 21 krosivku

Кросівки - різновид взуття знайомий кожному. Однак, всупереч популярності цього взуття, мало хто знає, чим одні кросівки відрізняються від інших, з чого вони виробляються і на що взагалі звертати увагу при їх купівлі.


Афіша
23 березня відбудеться відбірковий тур конкурсу «Пролісок»

22 березня 2019, 17:00

2019 03 22 prolisok

У суботу, 23 березня о 10.00 розпочнеться відбірковий тур улюбленого дитячого міського конкурсу «Пролісок».