Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

графський

Стрічка новин

Суспільство

За 11 тисяч євро від німецького мецената купили обладнання для хірургії

2018 12 17 Фриц1

 

Днями у Канів з Німеччини приїхав Мохамед Фарукі Фарук. Він привіз для міста 11 тисяч євро. Так заповідав почесний громадянин Канева, голова громадської організації «Друзі Канева» з німецького міста –побратима Фірзена Фріц Майєс, який за своє життя постійно опікувався проблемами українського міста і зробив для його жителів чимало добрих справ. Ці євро – то остання воля Фріца, який помер у липні цього року.
Тож за ці кошти оперативно придбали обладнання для Канівської районної лікарні, зокрема, для відділення хірургії купили сучасний операційний стіл за 256 тисяч гривень, лампу операційну безтіньову за 84 тисячі. А ще тут планують облаштувати додаткову операційну.
Як розповідають у Канівській міській раді, Мохамед Фарукі Фарук - завідувач складу, в якому збирається вся гуманітарна допомога для Канева. Він повідомив, що виконав останнє прохання Фріца Майєса. Адже той до останніх днів думав про Канів і заповів, щоб замість квітів люди, які приходитимуть на церемонію його поховання, приносили гроші для канівців. Так фірзенці зібрали суму в 11 тисяч євро. Рідні Фріца Майєса вирішили, що ці кошти мають бути спрямовані на придбання обладнання для Канівської ЦРЛ.
«До Канева з Києва уже приїхали фахівці, які працюють над тим, аби ввести у дію нове обладнання у хірургії», – говорить «Сміла.ua» радник канівського міського голови Микола Москалець.
За його словами, дружба канівчан з фірзенцями триває із 1992 року. Все почалося із приїзду на Тарасову гору декількох жителів Фірзена, з якими й познайомилися канівчани на чолі зі своїм тодішнім міським головою. Трохи пізніше до Німеччини поїхала невеличка делегація канівчан, яка добиралася до чужих країв на «Копійці». З тих пір і триває дружба двох поріднених міст.
За минулі 26 років за сприяння Фріца Майєса, який робив наголос на соціальних питаннях, канівська громада неодноразово отримувала від фірзенців найрізноманітнішу допомогу. За цей час у Канів, розповідає Микола Васильович, з Німеччини привезли більше 2 тисяч тонн гуманітарних вантажів, зокрема, й медичне обладнання для поліклініки, візки для людей та дітей з інвалідністю, тощо.
«За підтримки Фріца Майєса 95 канівських дітей з вродженими вадами було проліковано у Німеччині. Це операції за сотні тисяч євро. Фріц домовлявся з німецькими лікарями і вони проводили їх безкоштовно», – наголошує Микола Васильович. І додає, німецький друг Канева був ініціатором того, аби доплачувати до зарплат медичним сестрам і одиноким пенсіонерам. І це діє й нині.

 

2018 12 17 Фриц


«У Фірзені вже побували більше 2000 канівців. У нас навіть з’явилися інтернаціональні сім’ ї, тож канівці поріднилися з фірзенцями по-стравжньому», – зазначає Микола Москалець.
Він каже, що дружба з Фірзеном буде тривати і надалі. Як наголосив Мохамед Фарукі Фарук на зустрічі з Ігорем Ренькасом, міським головою Канева, благодійники
продовжуватимуть свою роботу, як і обіцяли Фріцу Майєсу. Вже озвучено перелік потреб для соціальних закладів міста, в тому числі, й Канівської ЦРЛ – це, зокрема, пральні машини, ліжка, постільна білизна.
До речі, ще один показовий приклад. 8 років тому жителька Фірзена заповіла Каневу 100 тисяч євро і за ці кошти містяни відремонтували у лікарні дитяче відділення, яке вважається на Черкащині одним із кращих.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

 

Дійові особи

Андрій Журіда

Журида

 

Про те, чому Сміла не повинна брати на себе чужі борги

 

Анатолій Терещенко

Терещенко3 4 

 

Про нинішню і колишню владу

 

Сергій Чередніченко

Чередніченко2

 

Про борги КП «Смілакомун теплоенерго»

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
На сесії планують розглянути більше тридцяти питань(наживо)

21 січня 2019, 16:14

2019 01 21 стрим

Основний привід зібрання: затвердження схеми теплопостачання міста. 


Економіка
Стартує робота над Стратегією розвитку області на 2021-2027 роки

23 січня 2019, 10:20

2019 01 21 Стратегия

Розпочинається підготовка Стратегії розвитку Черкаської області до 2027 року, за якою житиме найближчі роки.


Суспільство
У минулому році найчастіше одружувались у Балаклеї, Березняках та Костянтинівці

23 січня 2019, 17:27

2019 01 22 одруження2

У 2018 році у Смілянському районі побралося 210 пар.


Цікаво
Легендарна пальма, якій більше 200 років, розквітає чотири десятиліття поспіль

23 січня 2019, 18:32

2019 01 23 пальма

У київському ботанічному саду імені Фоміна розцвіла пальма Ливистона - найстаріше дерево в колекції ботсаду.


Афіша
На День Соборності організують ланцюг єдності та розгорнуть 100-метровий прапор

21 січня 2019, 14:38

2019 01 21 Соборність

Міські заходи з нагоди Дня Соборності України