Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

24 березня 2019, 10:23
23 березня 2019, 15:31

СМИЛА МРИЯ

 

Суспільство

За 11 тисяч євро від німецького мецената купили обладнання для хірургії

2018 12 17 Фриц1

 

Днями у Канів з Німеччини приїхав Мохамед Фарукі Фарук. Він привіз для міста 11 тисяч євро. Так заповідав почесний громадянин Канева, голова громадської організації «Друзі Канева» з німецького міста –побратима Фірзена Фріц Майєс, який за своє життя постійно опікувався проблемами українського міста і зробив для його жителів чимало добрих справ. Ці євро – то остання воля Фріца, який помер у липні цього року.
Тож за ці кошти оперативно придбали обладнання для Канівської районної лікарні, зокрема, для відділення хірургії купили сучасний операційний стіл за 256 тисяч гривень, лампу операційну безтіньову за 84 тисячі. А ще тут планують облаштувати додаткову операційну.
Як розповідають у Канівській міській раді, Мохамед Фарукі Фарук - завідувач складу, в якому збирається вся гуманітарна допомога для Канева. Він повідомив, що виконав останнє прохання Фріца Майєса. Адже той до останніх днів думав про Канів і заповів, щоб замість квітів люди, які приходитимуть на церемонію його поховання, приносили гроші для канівців. Так фірзенці зібрали суму в 11 тисяч євро. Рідні Фріца Майєса вирішили, що ці кошти мають бути спрямовані на придбання обладнання для Канівської ЦРЛ.
«До Канева з Києва уже приїхали фахівці, які працюють над тим, аби ввести у дію нове обладнання у хірургії», – говорить «Сміла.ua» радник канівського міського голови Микола Москалець.
За його словами, дружба канівчан з фірзенцями триває із 1992 року. Все почалося із приїзду на Тарасову гору декількох жителів Фірзена, з якими й познайомилися канівчани на чолі зі своїм тодішнім міським головою. Трохи пізніше до Німеччини поїхала невеличка делегація канівчан, яка добиралася до чужих країв на «Копійці». З тих пір і триває дружба двох поріднених міст.
За минулі 26 років за сприяння Фріца Майєса, який робив наголос на соціальних питаннях, канівська громада неодноразово отримувала від фірзенців найрізноманітнішу допомогу. За цей час у Канів, розповідає Микола Васильович, з Німеччини привезли більше 2 тисяч тонн гуманітарних вантажів, зокрема, й медичне обладнання для поліклініки, візки для людей та дітей з інвалідністю, тощо.
«За підтримки Фріца Майєса 95 канівських дітей з вродженими вадами було проліковано у Німеччині. Це операції за сотні тисяч євро. Фріц домовлявся з німецькими лікарями і вони проводили їх безкоштовно», – наголошує Микола Васильович. І додає, німецький друг Канева був ініціатором того, аби доплачувати до зарплат медичним сестрам і одиноким пенсіонерам. І це діє й нині.

 

2018 12 17 Фриц


«У Фірзені вже побували більше 2000 канівців. У нас навіть з’явилися інтернаціональні сім’ ї, тож канівці поріднилися з фірзенцями по-стравжньому», – зазначає Микола Москалець.
Він каже, що дружба з Фірзеном буде тривати і надалі. Як наголосив Мохамед Фарукі Фарук на зустрічі з Ігорем Ренькасом, міським головою Канева, благодійники
продовжуватимуть свою роботу, як і обіцяли Фріцу Майєсу. Вже озвучено перелік потреб для соціальних закладів міста, в тому числі, й Канівської ЦРЛ – це, зокрема, пральні машини, ліжка, постільна білизна.
До речі, ще один показовий приклад. 8 років тому жителька Фірзена заповіла Каневу 100 тисяч євро і за ці кошти містяни відремонтували у лікарні дитяче відділення, яке вважається на Черкащині одним із кращих.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Олена Хоменко

Khomenko

  

Про тимчасову зміну місця голосування

 

 

Вікторія Хандусь

Xandys3х4

 

Про господарську діяльність міського парку

 

Віктор Овчаренко

Ovcharenko3x4

 

Про слабкий фізичний розвиток наших дітей

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
У міськраді засідала комісія

19 березня 2019, 12:24

2019 03 18 narada

Днями провела своє засідання комісія міської ради з питань освіти, науки, молоді та спорту, культури, охорони здоров'я, материнства, дитинства та соціального захисту, засобів масової інформації.


Економіка
Субсидіанти мають право платити менше, якщо на рахунках є невикористана субсидія

17 березня 2019, 14:22

2019 03 17 subsidiyaЯкщо станом на березень на рахунках у субсидіантів в надавачів комунальних послуг є невикористані субсидії, так звана переплата, громадяни мають право платити менше – рівно на суму невикористаної державної допомоги.


Суспільство
Злодій шукав у стоматологічному кабінеті будівельні інструменти

24 березня 2019, 12:39

2019 03 24 policia

Раніше судимий смілянин вирішив на халяву розжитися дорогими будівельними електроінструментами. Він знав, що у приватному стоматологічному кабінеті ведуться ремонтні роботи, тож вирішив туди залізти.


Цікаво
Види кросівок і їх назви

23 березня 2019, 15:31

2019 03 21 krosivku

Кросівки - різновид взуття знайомий кожному. Однак, всупереч популярності цього взуття, мало хто знає, чим одні кросівки відрізняються від інших, з чого вони виробляються і на що взагалі звертати увагу при їх купівлі.


Афіша
23 березня відбудеться відбірковий тур конкурсу «Пролісок»

22 березня 2019, 17:00

2019 03 22 prolisok

У суботу, 23 березня о 10.00 розпочнеться відбірковий тур улюбленого дитячого міського конкурсу «Пролісок».