Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

23-03-2019
У центрі Сміли чоловік погрожував пістолетом (фото)

Сміла продовжує перетворюватись на «бандитський Петергбург». Щойно у самому центрі міста, на вул.Чорновола, на базарній площі, один перехожий почав погрожувати пістолетом іншому чоловікові.

Читати далі...

СМИЛА МРИЯ

 

Суспільство

Наші земляки створюють бізнес завдяки енергії природніх стихій

2018 12 12 енерг

 

Розвиток відновлюваної енергетики стрімкими темпами нарощує свої потужності на Черкащині, поступово витісняючи традиційні, шкідливі для довкілля, джерела енергії. Адже це значно зменшує споживання газу або електроенергії і робить незалежним практично будь-який об'єкт за рахунок використання енергії вітру, води, сонця і землі.
Як повідомляє директор обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко, в нашому регіоні започаткування бізнесу з розвитку альтернативних джерел енергії набуває все більшого поширення. Зокрема, у Сміла іноземними інвесторами на цей час проводяться роботи щодо оформлення необхідної документації для виділення земельної ділянки під побудову сонячної електростанції.

 

2018 12 12 енерг1


На Кам´янщині також проводяться відповідні роботи ДП Київським інститутом інженерних розшукувань та досліджень «Енергопроект». Ще в липні поточного року представники норвезької компанії, що займається будівництвом сонячних електростанцій по всьому світу, з робочим візитом відвідали Кам’янку. Фахівці компанії на перспективу заявили про потребу в підсобних робітниках до 200 осіб, які будуть виконувати земляні та бетонні роботи з будівництва сонячної електростанції.
Втілити такий проект в життя планують і на Катеринопільщині, зокрема на території Єрківської об’єднаної територіальної громади. На цей час ведуться переговори з двома іноземними компаніями, які планують побудувати на території електростанцію з сонячними батареями. Для мешканців громади ведення такого бізнесу сприятиме поповненню бюджету та створенню нових робочих місць.
На сьогодні вже є і ті, хто реалізовує свої власні бізнес-проекти щодо використання ресурсів відновлюваних джерел енергії.
«Яскравим прикладом можна вважати родину Гончаруків, яка проживає на Тальнівщині. Вони встановили на подвір’ї свого будинку панелі, що акумулюють енергію сонця. За словами чоловіка, кожна панель такої електростанції здатна акумулювати навіть у дні, коли сонця на небі не видно. За кілька місяців власники сподіваються на повне забезпечення будинку сонячною електроенергією, а її надлишок, відповідно до "зеленого" тарифу, планують продавати міській електромережі. Будівництво таких об’єктів не лише поповнить місцевий бюджет, але й сприятиме співпраці служби зайнятості з іноземними компаніями щодо залучення значної кількості безробітних громадян до зайнятості в галузі енергетики», - наголошує Григорій Дендемарченко.
Він каже, що сьогодні малий бізнес є соціально-економічним підґрунтям, без якого не може стало розвиватися місто, регіон, будь-яка європейська держава. Саме малий бізнес багато в чому визначає темпи економічного зростання регіону і країни в цілому. Він підкреслив, що підприємництво у житті суспільства відіграє важливу роль, оскільки стимулює ділову активність, забезпечує господарську незалежність, створює нові робочі місця, залучає працюючих та непрацюючих до суспільно-корисної діяльності, сприяє здійсненню інноваційних процесів та формуванню нового типу суспільного способу життя і підприємницької культури.
Як яскравий приклад у розвитку сонячної енергетики Григорій Дендемарченко прокоментував досвід в США, де кількість «сонячних» робочих місць більш, ніж подвоїлася за останні п'ять років. На цей час робоча сила в сонячній індустрії залучена більше, ніж в сфері нафто- і газовидобування і майже в три рази перевищує розмір робочої сили усього видобутку вугілля. Сектор сонячної енергетики додав 35 000 робочих місць в 2015 році, що на 20% більше в порівнянні з попереднім роком, відповідно до матеріалів некомерційного фонду SolarFoundation. Галузь залучила близько 209 тис. робітників у США, до складу яких входять і виробники сонячних панелей, дизайнери, інженери, продавці, менеджери та монтажники. Частка останніх становить 57 % всіх робочих місць в «світлій» американській галузі.
Зайнятість в сфері фотоелектричних панелей може розширитись завдяки розвитку різних суміжних технологій, починаючи від автономних установок до міні-мереж. Автономні системи можуть створити більше робочих місць для установки обладнання для розподілу, в той час як міні-мережі вимагають більше співробітників в експлуатації і технічному обслуговуванні.
На переконання керівника обласного центру зайнятості разом з виробничими потужностями неминуче будуть розвиватися і наукові лабораторії, навчальні заклади, які готуватимуть фахівців, розроблятимуть і впроваджуватимуть нові технології. В індустрії «зеленої» енергетики фізики працюють з хіміками, матеріалознавцями та інженерами, щоб підвищити ефективність роботи обладнання. Інженери є одним з найбільш затребуваних професій роботодавцями в сонячній енергетиці.
Крім інженерів, науковців, робітників заводів робочі місця будуть створені і для програмістів, інших спеціалістів з ІТ-технологій. Сучасне виробництво неможливе без автоматизації і комп’ютеризації технологічних процесів. Робочі місця отримають також електрики, монтажники будівельники, дизайнери та працівники обслуговуючої галузі – фінансисти, бухгалтери, менеджери, шофери та інші.
На думку очільника обласної служби зайнятості, якщо буде створено привабливий інвестиційний клімат в таку перспективну галузь як відновлювана енергетика, а точніше в будівництво власних заводів з виробництва сонячних панелей, вітрогенераторів та іншого обладнання для «зелених» електростанцій, то помітно зросте зайнятість населення, наповниться бюджет і зросте розмір заробітної плати.
«Минулого року за фінансової підтримки обласної служби зайнятості започаткували власну справу 58 осіб, цього року – 45. Напоширенішими видами підприємницької діяльності на Черкащині є торгівля – 44 %, сільське господарство – 3 %, переробна промисловість – 5 %, транспорт та зв’язок, інформаційна та телекомунікаційна сфери, професійна та технічна діяльність по 8 %», - наголошує директор обласного центру зайнятості.
Велика увага приділяється інформуванню та професійній підготовці майбутніх підприємців. Широким попитом користується організація навчання безробітних основам підприємництва. Направленню на навчання на курси служби зайнятості передує відповідна профорієнтаційна робота, тестування та визначення безробітними бізнес-ідеї, що є основою написання якісного бізнес-плану.
«Звісна річ, що ведення бізнесу потребує не лише знань, а й певного підприємницького хисту. Не всі, хто оформив підприємницьку діяльність залишаються конкурентоздатними в бізнес-середовищі. Але, як свідчать статистичні дані, понад 80 % продовжують розвивати власний бізнес. Із числа підприємців, які раніше, за фінансової підтримки служби зайнятості, започаткували власну справу та продовжують свою діяльність, станом на початок цього року 57 % займаються бізнесом понад 5 років, 21 % - від трьох до п’яти років, 11 % - від двох до трьох років і 9 % - менше двох років. Тому, молоді підприємці-початківці в службі зайнятості можуть отримати консультації з різних питань щодо організації та провадження підприємницької діяльності», - підсумовує Григорій Дендемарченко.
До речі, у рамках модернізації послуг служби зайнятості та орієнтації на європейський рівень у Черкаському, Уманському міських та Смілянському міськрайонному центрах зайнятості працюють консалтингові центри з безкоштовної підтримки підприємців-початківців. У 2017 році до консалтингових центрів звернулися 1 730 підприємців для отримання консультацій, цього року – 1 818 осіб.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Олена Хоменко

Khomenko

  

Про тимчасову зміну місця голосування

 

 

Вікторія Хандусь

Xandys3х4

 

Про господарську діяльність міського парку

 

Віктор Овчаренко

Ovcharenko3x4

 

Про слабкий фізичний розвиток наших дітей

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
У міськраді засідала комісія

19 березня 2019, 12:24

2019 03 18 narada

Днями провела своє засідання комісія міської ради з питань освіти, науки, молоді та спорту, культури, охорони здоров'я, материнства, дитинства та соціального захисту, засобів масової інформації.


Економіка
Субсидіанти мають право платити менше, якщо на рахунках є невикористана субсидія

17 березня 2019, 14:22

2019 03 17 subsidiyaЯкщо станом на березень на рахунках у субсидіантів в надавачів комунальних послуг є невикористані субсидії, так звана переплата, громадяни мають право платити менше – рівно на суму невикористаної державної допомоги.


Суспільство
7 смілянських гімнастів здобули призові місця

23 березня 2019, 14:10

2019 03 23 gimnastuka

Відбувся Відкритий чемпіонат області з спортивної гімнастики. Смілу на них представляла збірна команда дитячо – юнацької спортивної школи «ОЛІМП» .


Цікаво
Види кросівок і їх назви

23 березня 2019, 15:31

2019 03 21 krosivku

Кросівки - різновид взуття знайомий кожному. Однак, всупереч популярності цього взуття, мало хто знає, чим одні кросівки відрізняються від інших, з чого вони виробляються і на що взагалі звертати увагу при їх купівлі.


Афіша
23 березня відбудеться відбірковий тур конкурсу «Пролісок»

22 березня 2019, 17:00

2019 03 22 prolisok

У суботу, 23 березня о 10.00 розпочнеться відбірковий тур улюбленого дитячого міського конкурсу «Пролісок».