Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

графський

Стрічка новин

Суспільство

У школі №15 креативно провели тиждень винаходів і відкриттів

Найочікуванішою подією листопада у Смілянській школі №15 став тиждень винаходів і відкриттів.
Впевнений старт щоденним цікавим заходам дали загальношкільна лінійка «Винаходи – кроки до прогресу» та відеофлешмоб «Від дива до відкриття», а «Географічні відкриття» перетворили школу на туристичний маршрут. Тож учні разом з батьками здійснили уявну подорож навколо світу, побували на вершинах найвищих гір та занурились в таємниці світового океану.
«Яскраво, загадково та пізнавально» – такий висновок зробили учні початкових класів, які стали активними мандрівниками. Вчителі початкових класів розпочинали робочий день з уроків-досліджень «Я пізнаю світ» та експериментальних уроків «Малечі про цікаві речі».
Уже стало традицією в нашому закладі оформлювати класні кімнати в тему предметного тижня, тому у конкурсі «КлаSSний кабінет» учні проявили креативність та науковий підхід.
Щоденно для учнів відкриваєлася нова скринька знань. І першого дня на них чекали відкриття побутової техніки, якою ми користуємося щоденно, які підготували учні 7 класу.
Другий день тижня винаходів і відкриттів став полем пізнання для мовознавців. Отож ребуси, цікаві вислови та походження іншомовних слів поповнили словниковий запас учнів та вчителів. Скринька знань про відомих жінок-винахідниць стала сюрпризом від учнів 6 класу.
А влучним девізом третього дня тематичного тижня винаходів і відкриттів стало – «Жива природа – найкращий винахідник». Інсталяція «Дерево Нобелівських лауреатів», скринька знань «Пам’ятники визначним винаходам» від учнів 8 класу поповнили тематичні зони школи. Настінна «Галерея майбутнього» представила майже фантастичні винаходи біологів та хіміків, які вже використовуються у світі. Унікальні тварини та рослини стали жвавим предметом обговорення на перервах.

 

2018 12 03 шк151


Щоб не розгубитися в потоці інформації учні 8, 10 та 11 класів стали учасниками гри «Найрозумніший». Ерудиція учасників створила азартну наукову атмосферу та розширила горизонти їх пізнання.
Четвертий день тижня винаходів і відкриттів – день інформаційного прориву, як запоруки прогресу цивілізації. Тож учні на «Машині часу» здійснили подорож до відкриття комп’ютерної техніки та проаналізували можливе життя без неї. Дітьми було доведено, що всі сфери життя людини залежать від інформаційних технологій. Учні 10 класу представили фотозону «16 винаходів Ніколи Тесли», яка ще раз довела унікальність цієї особистості.
Скринька знань «Від Землі до зірок» від учнів 9 класу ознайомила з позаземними космічними цікавинками. Відкриття українських вчених, які змінили світ, представили учні 11 класу Українські стартапи і SMART-технології стали провідною темою уроків інформатики.
Найочікуваніша подія тижня винаходів і відкриттів – науковий пікнік «Я – винахідник». До цього заходу кожен клас готував власні відкриття і згодом їдальня нашого закладу перетворилася на центр винахідництва та раціоналізаторства. Першокласники дивували присутніх явищем кольорової дифузії з пекінської капусти.

 

2018 12 03 шк152


Пікнік науки тижня винаходів і відкриттів для другокласників став LEGO- плацдармом, де вони представили власні поробки – від кришталевих черевичків до суперроботів. Третьокласники науковий пікнік перетворили на світо хімічних дослідів. Гостей дивував «Кольоровий Капітошка», «Вулканічний вибух» та веселкові досліди.
Учні четвертого класу представили годівнички для птахів, виготовлені власними руками, а п’ятикласники на пікніку науки стали ініціаторами дослідів «Кольорова карамель», «Дифузія і поверхневий натяг», «Молочні картини».
Шестикласники зацікавили присутніх стрічкою Мебіуса, математичними шарадами та інсталяціями.
Креативно підійшли до наукового пікніка учні 7 класу. Повітряні кульки, що самі надуваються, фокуси з водою та власноруч виготовлений пісочний годинник стали окрасою тижня винаходів і відкриттів.
На цьому святі восьмикласники обрали провідною темою дослідів водні явища. Лавова лампа, літаюче каміння, водоспади та інші цікавинки привернули увагу всіх учасників заходу.

 

2018 12 03 шк15


Десятикласники на пікніку науки продемонстрували електричні явища та виготовили «неньютонівську рідину» - унікальну субстанцію, яка має одночасно властивості і рідини, і твердого тіла. Учні 11 класу показали яскравий дослід з фараонівською змією та виготовили штучний сніг.
Захопливий формат проведення тематичного тижня, піднесений настрій та нові враження стали нагородою всім учасникам. Схвальні відгуки дітей, вчителів та батьків стимулюють колектив школи-родини №15 до втілення інноваційних ідей для розвитку дитини. А ідей у нас ще дуже багато, тож далі буде….

 

Мар’яна Криворучко, заступник директора з навчально-виховної роботи НВК №15

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

 

Дійові особи

Андрій Журіда

Журида

 

Про те, чому Сміла не повинна брати на себе чужі борги

 

Анатолій Терещенко

Терещенко3 4 

 

Про нинішню і колишню владу

 

Сергій Чередніченко

Чередніченко2

 

Про борги КП «Смілакомун теплоенерго»

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
На сесії планують розглянути більше тридцяти питань(наживо)

21 січня 2019, 16:14

2019 01 21 стрим

Основний привід зібрання: затвердження схеми теплопостачання міста. 


Економіка
Стартує робота над Стратегією розвитку області на 2021-2027 роки

23 січня 2019, 10:20

2019 01 21 Стратегия

Розпочинається підготовка Стратегії розвитку Черкаської області до 2027 року, за якою житиме найближчі роки.


Суспільство
У минулому році найчастіше одружувались у Балаклеї, Березняках та Костянтинівці

23 січня 2019, 17:27

2019 01 22 одруження2

У 2018 році у Смілянському районі побралося 210 пар.


Цікаво
У краєзнавчому музеї виставили унікальну знахідку із Пастирського городища

23 січня 2019, 15:26

2019 01 22 знахідка

В обласному краєзнавчому музеї на виставці «На перетині культур» вперше експонується досі небачена кам’яна ливарна


Афіша
На День Соборності організують ланцюг єдності та розгорнуть 100-метровий прапор

21 січня 2019, 14:38

2019 01 21 Соборність

Міські заходи з нагоди Дня Соборності України