Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

СМИЛА МРИЯ

 

Суспільство

У школі №15 креативно провели тиждень винаходів і відкриттів

Найочікуванішою подією листопада у Смілянській школі №15 став тиждень винаходів і відкриттів.
Впевнений старт щоденним цікавим заходам дали загальношкільна лінійка «Винаходи – кроки до прогресу» та відеофлешмоб «Від дива до відкриття», а «Географічні відкриття» перетворили школу на туристичний маршрут. Тож учні разом з батьками здійснили уявну подорож навколо світу, побували на вершинах найвищих гір та занурились в таємниці світового океану.
«Яскраво, загадково та пізнавально» – такий висновок зробили учні початкових класів, які стали активними мандрівниками. Вчителі початкових класів розпочинали робочий день з уроків-досліджень «Я пізнаю світ» та експериментальних уроків «Малечі про цікаві речі».
Уже стало традицією в нашому закладі оформлювати класні кімнати в тему предметного тижня, тому у конкурсі «КлаSSний кабінет» учні проявили креативність та науковий підхід.
Щоденно для учнів відкриваєлася нова скринька знань. І першого дня на них чекали відкриття побутової техніки, якою ми користуємося щоденно, які підготували учні 7 класу.
Другий день тижня винаходів і відкриттів став полем пізнання для мовознавців. Отож ребуси, цікаві вислови та походження іншомовних слів поповнили словниковий запас учнів та вчителів. Скринька знань про відомих жінок-винахідниць стала сюрпризом від учнів 6 класу.
А влучним девізом третього дня тематичного тижня винаходів і відкриттів стало – «Жива природа – найкращий винахідник». Інсталяція «Дерево Нобелівських лауреатів», скринька знань «Пам’ятники визначним винаходам» від учнів 8 класу поповнили тематичні зони школи. Настінна «Галерея майбутнього» представила майже фантастичні винаходи біологів та хіміків, які вже використовуються у світі. Унікальні тварини та рослини стали жвавим предметом обговорення на перервах.

 

2018 12 03 шк151


Щоб не розгубитися в потоці інформації учні 8, 10 та 11 класів стали учасниками гри «Найрозумніший». Ерудиція учасників створила азартну наукову атмосферу та розширила горизонти їх пізнання.
Четвертий день тижня винаходів і відкриттів – день інформаційного прориву, як запоруки прогресу цивілізації. Тож учні на «Машині часу» здійснили подорож до відкриття комп’ютерної техніки та проаналізували можливе життя без неї. Дітьми було доведено, що всі сфери життя людини залежать від інформаційних технологій. Учні 10 класу представили фотозону «16 винаходів Ніколи Тесли», яка ще раз довела унікальність цієї особистості.
Скринька знань «Від Землі до зірок» від учнів 9 класу ознайомила з позаземними космічними цікавинками. Відкриття українських вчених, які змінили світ, представили учні 11 класу Українські стартапи і SMART-технології стали провідною темою уроків інформатики.
Найочікуваніша подія тижня винаходів і відкриттів – науковий пікнік «Я – винахідник». До цього заходу кожен клас готував власні відкриття і згодом їдальня нашого закладу перетворилася на центр винахідництва та раціоналізаторства. Першокласники дивували присутніх явищем кольорової дифузії з пекінської капусти.

 

2018 12 03 шк152


Пікнік науки тижня винаходів і відкриттів для другокласників став LEGO- плацдармом, де вони представили власні поробки – від кришталевих черевичків до суперроботів. Третьокласники науковий пікнік перетворили на світо хімічних дослідів. Гостей дивував «Кольоровий Капітошка», «Вулканічний вибух» та веселкові досліди.
Учні четвертого класу представили годівнички для птахів, виготовлені власними руками, а п’ятикласники на пікніку науки стали ініціаторами дослідів «Кольорова карамель», «Дифузія і поверхневий натяг», «Молочні картини».
Шестикласники зацікавили присутніх стрічкою Мебіуса, математичними шарадами та інсталяціями.
Креативно підійшли до наукового пікніка учні 7 класу. Повітряні кульки, що самі надуваються, фокуси з водою та власноруч виготовлений пісочний годинник стали окрасою тижня винаходів і відкриттів.
На цьому святі восьмикласники обрали провідною темою дослідів водні явища. Лавова лампа, літаюче каміння, водоспади та інші цікавинки привернули увагу всіх учасників заходу.

 

2018 12 03 шк15


Десятикласники на пікніку науки продемонстрували електричні явища та виготовили «неньютонівську рідину» - унікальну субстанцію, яка має одночасно властивості і рідини, і твердого тіла. Учні 11 класу показали яскравий дослід з фараонівською змією та виготовили штучний сніг.
Захопливий формат проведення тематичного тижня, піднесений настрій та нові враження стали нагородою всім учасникам. Схвальні відгуки дітей, вчителів та батьків стимулюють колектив школи-родини №15 до втілення інноваційних ідей для розвитку дитини. А ідей у нас ще дуже багато, тож далі буде….

 

Мар’яна Криворучко, заступник директора з навчально-виховної роботи НВК №15

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Олена Хоменко

Khomenko

  

Про тимчасову зміну місця голосування

 

 

Вікторія Хандусь

Xandys3х4

 

Про господарську діяльність міського парку

 

Віктор Овчаренко

Ovcharenko3x4

 

Про слабкий фізичний розвиток наших дітей

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
У міськраді засідала комісія

19 березня 2019, 12:24

2019 03 18 narada

Днями провела своє засідання комісія міської ради з питань освіти, науки, молоді та спорту, культури, охорони здоров'я, материнства, дитинства та соціального захисту, засобів масової інформації.


Економіка
Субсидіанти мають право платити менше, якщо на рахунках є невикористана субсидія

17 березня 2019, 14:22

2019 03 17 subsidiyaЯкщо станом на березень на рахунках у субсидіантів в надавачів комунальних послуг є невикористані субсидії, так звана переплата, громадяни мають право платити менше – рівно на суму невикористаної державної допомоги.


Суспільство
На документацію для генерального плану Сміли треба ще 200 тисяч гривень

26 березня 2019, 10:34

 2019 03 26 genplan

Вже кілька років поспіль міська архітектура не може затвердити генеральний план міста у зв’язку з тим, що в Україні постійно змінюється законодавство і щоразу виникають нові вимоги до документації.


Цікаво
Наш земляк на своєму городі вирощує екзотичний овоч зі смаком ківі та банану

25 березня 2019, 18:26

2019 03 25 duna

Іван Шульц, овочівник-експериментатор із села Вільховець Звенигородського району серед багатьох рідкісних та екзотичних рослин, які він вирощує впродовж багатьох років, є й ківано зі смаком ківі та банану, або антильська диня, новозеландський огірок, рогата диня, мелано, ангурія.


Афіша
У Смілі готуються до конкурсу «СУПЕР – БАБУСЯ 2019»

25 березня 2019, 14:27

2019 03 22 aficha

У Смілі 28 березня відбудеться весняна конкурсно - розважальна програма «СУПЕР – БАБУСЯ 2019».