Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

23-03-2019
У центрі Сміли чоловік погрожував пістолетом (фото)

Сміла продовжує перетворюватись на «бандитський Петергбург». Щойно у самому центрі міста, на вул.Чорновола, на базарній площі, один перехожий почав погрожувати пістолетом іншому чоловікові.

Читати далі...

СМИЛА МРИЯ

 

Суспільство

Що значить для мешканців Черкащини військовий стан? Роз’яснення воєнкома області

2018 12 03 воєнком

 

Зберігати спокій, бути пильними та звертатися до військових комісаріатів у разі отримання викликів, закликає черкащан обласний військовий комісар Євген Курбет у зв’язку з оголошенням у 10 областях країни воєнного стану. За його словами, переважна більшість жителів області не відчують ніякого дискомфорту чи якихось обмежень своїх прав у зв’язку з цим. Він підкреслює, що правовий режим воєнного стану введений для того, аби не допустити збройної агресії. Головна мета – консолідувати й зосередити зусилля влади та військових на обороноздатності країни.

Запровадження режиму воєнного стану на території 10 областей, як показав час, черкащани сприйняли спокійно, хоча й з тривогою. Обласний військовий комісар Євген Курбет каже, що багатьох насторожили обмеження, що дійсно можливі під час воєнного стану. Та він запевняє, жодних обмежень прав і свобод громадян не заплановано й більшість черкащан взагалі не відчують ніяких змін. Щоправда, з уточненням, «якщо агресор не вдасться до вторгнення».

— Усе, що відбувається на території області, стосується, переважно військових, а тому для цивільних громадян немає підстав для хвилювання. Дві доби, що минули з часу прийняття правового режиму воєнного стану засвідчили, що ніяких обмежень для громадян немає. Це жодним чином не впливає на майбутні вибори глави держави. Не вплине це й на вибори, що відбудуться в грудні у 27 в об’єднаних територіальних громадах області. Цей правовий режим надає військовим більші права і повноваження щодо виконання оборонних завдань, — пояснює Євген Курбет.

За словами військового комісара, нині всі військові частини та підрозділи області приведені у повну бойову готовність. Для цього всіх військових відкликали з відпусток і відряджень. Також із шпиталів та інших лікарняних закладів виписали всіх військових, які не потребують тривалого лікування. Здійснено перевірку бойової готовності техніки та озброєння.

— Ситуація дуже напружена, тому на випадок масштабних військових дій агресором ми не втрачатимемо час на організаційні заходи. А втрата часу завжди дуже дорого коштує. Нині всі військові на своїх місцях і перебувають у готовності до виконання своїх завдань за призначенням. Посилена охорона повітряного простору, частини зенітно-ракетних військ, радіотехнічних військ перейшли на посилений режим чергування. Всі перебувають на своїх місцях, техніка – у справному стані.

Після рішення Ради нацбезпеки та оборони, а також Верховної Ради України до військових комісаріатів почали звертатися черкащани, які готові захищати країну. Так, протягом лише першої доби до комісаріатів звернися більше 50 добровольців.

— Вони питали, що робити та чим можуть допомогти. Це приємно, що є такі свідомі громадяни. Ми ведемо облік добровольців, проводимо перевірки їхні військово-облікових спеціальностей, стану здоров’я й визначаємо, хто куди може бути призваний в разі потреби, — пояснює Євген Курбет.

Воєнком каже, у нинішній ситуації не йдеться про мобілізацію на військову службу, проте військові комісаріати нині ведуть значну роботу для того, аби в разі необхідності у стислі строки військові части були укомплектовані штатами, що передбачені на випадок війни.

— Підготовка до проведення мобілізації — одне із постійно діючих завдань військових комісаріатів. Зараз ми лише проводимо уточнюючі заходи щодо обліку військовозобов’язаних, насамперед, оперативного резерву першої черги. Йдеться про військовозобов’язаних, які вже проходили службу під час мобілізації та мають досвід участі в АТО й зараховані до оперативного резерву першої черги військових частин. Це — категорія найбільш підготовлених і мотивованих військовозобов’язаних, які, за необхідності, будуть призвані до військових частин, в яких вони проходили службу (у свої підрозділи, до своїх командирів) для нарощування чисельності і підвищення боєздатності. Також попереджаємо всіх відповідальних осіб про те, що таке можливо. Слід розуміти, що нині армія перебуває в штатах мирного часу і є різниця у штаті воєнного часу. Ця різниця і є мобілізаційна потреба. Її, у разі необхідності, й зобов’язані забезпечити військові комісаріати. До цієї роботи область вважаю готова. Зокрема, проведені всі підготовчі заходи. Крім того, для виконання мобілізаційного розгортання заброньовано необхідний фінансовий ресурс. Так, на найближчій сесії обласної ради будуть прийняті необхідні рішення.

Крім того, за словами Євгена Курбета, нині в області триває формування та комплектування підрозділів територіальної оборони. Це підрозділи, на які покладатимуться завдання щодо посилення охорони важливих державних об’єктів і комунікацій, забезпечення функціонування органів державної влади та місцевого самоврядування, а також боротьба з диверсійними групами сил противника та підтримання правового режиму воєнного стану, якщо він в разі загострення ситуації буде поширений і на територію Черкаської області.

— Як бачимо, попри тривожну ситуацію в країні, цивільним громадянам немає чого хвилюватися. Зараз важливо зберігати спокій, бути пильними та звертатися до військових комісаріатів у разі отримання викликів. Не фотографувати й тим більше не публікувати у соціальних мережах фото військової техніки та вантажів, які переміщуються. По-перше, це незаконно, по-друге, це може зашкодити нашій обороноздатності. Також військовозобов’язаним першої черги бажано не планувати дальніх поїздок, якщо вони не є життєво необхідними, — підсумував Євген Курбет.

 

Джерело: сайт "Дзвін"

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Олена Хоменко

Khomenko

  

Про тимчасову зміну місця голосування

 

 

Вікторія Хандусь

Xandys3х4

 

Про господарську діяльність міського парку

 

Віктор Овчаренко

Ovcharenko3x4

 

Про слабкий фізичний розвиток наших дітей

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
У міськраді засідала комісія

19 березня 2019, 12:24

2019 03 18 narada

Днями провела своє засідання комісія міської ради з питань освіти, науки, молоді та спорту, культури, охорони здоров'я, материнства, дитинства та соціального захисту, засобів масової інформації.


Економіка
Субсидіанти мають право платити менше, якщо на рахунках є невикористана субсидія

17 березня 2019, 14:22

2019 03 17 subsidiyaЯкщо станом на березень на рахунках у субсидіантів в надавачів комунальних послуг є невикористані субсидії, так звана переплата, громадяни мають право платити менше – рівно на суму невикористаної державної допомоги.


Суспільство
7 смілянських гімнастів здобули призові місця

23 березня 2019, 14:10

2019 03 23 gimnastuka

Відбувся Відкритий чемпіонат області з спортивної гімнастики. Смілу на них представляла збірна команда дитячо – юнацької спортивної школи «ОЛІМП» .


Цікаво
Види кросівок і їх назви

23 березня 2019, 15:31

2019 03 21 krosivku

Кросівки - різновид взуття знайомий кожному. Однак, всупереч популярності цього взуття, мало хто знає, чим одні кросівки відрізняються від інших, з чого вони виробляються і на що взагалі звертати увагу при їх купівлі.


Афіша
23 березня відбудеться відбірковий тур конкурсу «Пролісок»

22 березня 2019, 17:00

2019 03 22 prolisok

У суботу, 23 березня о 10.00 розпочнеться відбірковий тур улюбленого дитячого міського конкурсу «Пролісок».