Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

2018 04 26 металобаза2

 

Стрічка новин

16-11-2018
Сміла наразі знову краде газ!

Після того, як міський голова Олексій Цибо вийшов із приміщення НАК Нафтогаз України, він дав інтерв’ю для київських ЗМІ.

Читати далі...

Суспільство

НСЖУ оголосила недовіру гендиректору «Укрпошти» Ігорю Смілянському

2018 11 02 пошта

 

Секретаріат Національної спілки журналістів України на своєму засіданні 31 жовтня прийняв рішення звернутися до керівництва країни, аби захистити українські друковані ЗМІ, що опинилися на межі виживання.
Про це повідомляє на своїй сторінці у ФБ голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Зокрема, владу закликають терміново утворити робочу групу з представників Президента, Уряду, Верховної Ради та НСЖУ для реагування на критичну ситуацію з поштовою доставкою преси та для напрацювання протекціоністської політики щодо українського друкованого інформаційного простору. Також НСЖУ висловлює недовіру генеральному директору ПАТ «Укрпошти» Ігорю Смілянському, який руйнує систему поштової доставки преси.
Здирницька політика і непартнерське ставлення Укрпошти та суттєве зростання цін на газетний папір – ось головні чинники, які призводять до знищення ринку друкованої преси в Україні. Адже чимало газет через невчасну доставку та постійне підвищення вартості послуг пошти втрачають читачів, а також змушені скорочувати обсяги видань.
«Національна спілка журналістів України вже не раз порушувала проблему непартнерського ставлення Укрпошти. Проводили чимало робочих зустрічей із керівництвом підприємства, намагаючись донести свою позицію та знайти компроміс. Адже лише в цьому році пошта двічі підвищувала ціни на свої послуги, що лягає непомірним тягарем на друковані видання, надто, коли мова йде про невеликі районні газети», - розповідає голова правління Видавничого Дому «Високий Замок» Степан Курпіль.
Ще в травні Національна спілка журналістів України звернулася до Уряду з офіційним листом, де висловила прохання запровадити мораторій на зростання поштових тарифів на доставку українських газет. Проте відповіді на звернення не отримали й досі.
Так само на боці Укрпошти стоїть і Міністерство інфраструктури. Ситуацію видавців ніхто не розуміє – ні держава, ні Укрпошта. Уже зараз скорочуються тиражі, деякі газети змушені зменшувати обсяги видання. Приміром, навіть «Високий замок» замість 32 сторінок кілька разів виходив на 28 сторінках. Тож зараз для нас головна мета донести до керівництва країни, що нині друковані видання опинилися на межі виживання», - говорить Степан Курпіль.
Головний редактор газети «Донбасс» Олександр Бриж наголосив, що його видання так само стало жертвою здирницької політики Укрпошти.
«Цього року наша газета припинила діяльність: через дії пошти, зокрема і невчасну доставку, тираж знизився з 32 тисяч до 1,5 тисячі примірників», - наголошує Олександр Бриж.
За словами голова Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, найбільше журналістське об’єднання солідарне з колегами-газетярами, а тому впроваджує кампанію спрямовану на захист видавців.
«Вичерпавши всі можливості налагодити партнерські стосунки з Укрпоштою, змушені вдатися до крайніх заходів і звернутися з листом до Президента України, аби держава стала на бік друкованих ЗМІ, а також, щоб висловити недовіру гендиректору Укрпошти Ігорю Смілянському», - відзначає голова НСЖУ
Також на засіданні Секретаріату Національної спілки журналістів України порушили питання зростання ціни на газетний папір, що є ще одним чинником, який суттєво впливає на роботу друкованих ЗМІ.
«Необхідно знайти кошти в бюджеті, щоб налагодити існуючі потужності, або створити нові для виробництва власного, українського паперу. Адже нині змушені закуповувати його закордоном, часто в Росії», - наголошує Степан Курпіль. – Тут без державної підтримки, як це, приміром, запроваджено в Європі, зокрема у Франції, просто не обійтися».
Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко відзначив, що після численних спроб налагодити партнерський діалог із керівництвом Укрпошти, зокрема Ігорем Смілянським, на жаль, так і не вдалося. Сподіватися, що вийде знайти спільну мову в майбутньому, судячи з попереднього досвіду, не варто.
«Потрібно безпосередньо звертатися до керівництва країни, аби донести, що без втручання держави друковані медіа України просто не виживуть», - наголосив Олег Наливайко.
До слова, про вражаючі зарплати керівника Укрпошти і простих листонош читайте ТУТ.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

РОБОТА АНИ1

Дійові особи

Едуард Кругляк

кругляк

 

Про першочергові кроки для включення опалення в Смілі

  

Сергій Рудик

Рудикк

 

Звернення до смілян із закликом проявити активну громадянську позицію 

Сергій Овчаренко

ОвчаренкоС

 

 

Про високі премії працівників міськради

 

реклама АР 1

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Звернення про розпуск міської ради – на розгляді у Верховній Раді

24 жовтня 2018, 10:07

2018 10 24 депутатиПісля звернення до Верховної Ради обласних депутатів щодо призначення позачергових виборів міського голови Сміли та депутатів Смілянської міської ради, надійшов лист до обласної державної адміністрації та обласної ради.


Економіка
Підприємства Сміли заборгували своїм працівникам більше 7,5 мільйонів гривень

25 жовтня 2018, 15:27

2018 10 25 зарплатаУ міській раді недавно обговорювали питання про заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах міста.


Суспільство
На тарифній комісії ухвалили ціну на тепло – 86,38 грн за квадратний метр

06 листопада 2018, 20:05

2018 11 06 тарифДуже емоційним і напруженим було сьогоднішнє засідання тарифної комісії.


Цікаво
У зоопарк передали пару лебедів, яких виростили люди

16 листопада 2018, 17:24

2018 11 14 лебедиВрятованих улітку лебедів до Черкаського зоопарку передала родина Харченків


Афіша
Київський театр привезе у Смілу комедію «Обережно, жінки!»

07 листопада 2018, 14:28

2018 11 07 комедияСмілянських театралів чекає нова цікава вистава, яку до нашого міста привезуть актори театру «Тисячоліття» з Києва.