Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

графський

Стрічка новин

Суспільство

НСЖУ оголосила недовіру гендиректору «Укрпошти» Ігорю Смілянському

2018 11 02 пошта

 

Секретаріат Національної спілки журналістів України на своєму засіданні 31 жовтня прийняв рішення звернутися до керівництва країни, аби захистити українські друковані ЗМІ, що опинилися на межі виживання.
Про це повідомляє на своїй сторінці у ФБ голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Зокрема, владу закликають терміново утворити робочу групу з представників Президента, Уряду, Верховної Ради та НСЖУ для реагування на критичну ситуацію з поштовою доставкою преси та для напрацювання протекціоністської політики щодо українського друкованого інформаційного простору. Також НСЖУ висловлює недовіру генеральному директору ПАТ «Укрпошти» Ігорю Смілянському, який руйнує систему поштової доставки преси.
Здирницька політика і непартнерське ставлення Укрпошти та суттєве зростання цін на газетний папір – ось головні чинники, які призводять до знищення ринку друкованої преси в Україні. Адже чимало газет через невчасну доставку та постійне підвищення вартості послуг пошти втрачають читачів, а також змушені скорочувати обсяги видань.
«Національна спілка журналістів України вже не раз порушувала проблему непартнерського ставлення Укрпошти. Проводили чимало робочих зустрічей із керівництвом підприємства, намагаючись донести свою позицію та знайти компроміс. Адже лише в цьому році пошта двічі підвищувала ціни на свої послуги, що лягає непомірним тягарем на друковані видання, надто, коли мова йде про невеликі районні газети», - розповідає голова правління Видавничого Дому «Високий Замок» Степан Курпіль.
Ще в травні Національна спілка журналістів України звернулася до Уряду з офіційним листом, де висловила прохання запровадити мораторій на зростання поштових тарифів на доставку українських газет. Проте відповіді на звернення не отримали й досі.
Так само на боці Укрпошти стоїть і Міністерство інфраструктури. Ситуацію видавців ніхто не розуміє – ні держава, ні Укрпошта. Уже зараз скорочуються тиражі, деякі газети змушені зменшувати обсяги видання. Приміром, навіть «Високий замок» замість 32 сторінок кілька разів виходив на 28 сторінках. Тож зараз для нас головна мета донести до керівництва країни, що нині друковані видання опинилися на межі виживання», - говорить Степан Курпіль.
Головний редактор газети «Донбасс» Олександр Бриж наголосив, що його видання так само стало жертвою здирницької політики Укрпошти.
«Цього року наша газета припинила діяльність: через дії пошти, зокрема і невчасну доставку, тираж знизився з 32 тисяч до 1,5 тисячі примірників», - наголошує Олександр Бриж.
За словами голова Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, найбільше журналістське об’єднання солідарне з колегами-газетярами, а тому впроваджує кампанію спрямовану на захист видавців.
«Вичерпавши всі можливості налагодити партнерські стосунки з Укрпоштою, змушені вдатися до крайніх заходів і звернутися з листом до Президента України, аби держава стала на бік друкованих ЗМІ, а також, щоб висловити недовіру гендиректору Укрпошти Ігорю Смілянському», - відзначає голова НСЖУ
Також на засіданні Секретаріату Національної спілки журналістів України порушили питання зростання ціни на газетний папір, що є ще одним чинником, який суттєво впливає на роботу друкованих ЗМІ.
«Необхідно знайти кошти в бюджеті, щоб налагодити існуючі потужності, або створити нові для виробництва власного, українського паперу. Адже нині змушені закуповувати його закордоном, часто в Росії», - наголошує Степан Курпіль. – Тут без державної підтримки, як це, приміром, запроваджено в Європі, зокрема у Франції, просто не обійтися».
Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко відзначив, що після численних спроб налагодити партнерський діалог із керівництвом Укрпошти, зокрема Ігорем Смілянським, на жаль, так і не вдалося. Сподіватися, що вийде знайти спільну мову в майбутньому, судячи з попереднього досвіду, не варто.
«Потрібно безпосередньо звертатися до керівництва країни, аби донести, що без втручання держави друковані медіа України просто не виживуть», - наголосив Олег Наливайко.
До слова, про вражаючі зарплати керівника Укрпошти і простих листонош читайте ТУТ.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

 

Дійові особи

Тетяна Бойко

boyko1

 

Про те, як у Смілі викликали аварійну бригаду

 

Андрій Черничко

Chernichko

 

Про збір допомоги для дитячого відділення лікарні імені Павлова

 

Сергій Мошенський

Moshenskiy

 

Про важкі «роздуми» від Ротмістрівської лікарні

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
На сесії райради говорили про розбиті дороги

26 грудня 2018, 09:29

2018 12 26 радаВідбулася 45 сесія районної ради, у порядку денному якої було 45 питань.


Економіка
Допомога на дітей: скільки отримають батьки у 2019-му

13 січня 2019, 12:55

2019 01 13 допомогаУ 2019 році при народженні дитини батьки отримуватимуть 41 280 грн. Сума не залежить від кількості дітей і виплачуватиметься протягом трьох років.


Суспільство
Вперше в Україні до 65-річчя Черкащини майстрині вишили рушник довжиною 26 метрів

15 січня 2019, 17:30

2019 01 15 рушникУ ці січневі дні, коли Черкащина відзначає своє 65-річчя, в обласному краєзнавчому музеї презентували найдовший в Україні вишиваний рушник – 26 метрів.


Цікаво
Рекорди Черкащини: найглибший каньйон, найбільший острів, наймістичніше місце

15 січня 2019, 18:26

2019 01 15 рекордиА ви вже спланували свій відпочинок у цьому році?


Афіша
12 січня на «Авангарді» проведуть обласний Чемпіонат з футзалу для ветеранів

11 січня 2019, 14:35

2019 01 11 футзал12 січня у Смілі на стадіоні «Авангард» відбудуться зустрічі команд Чемпіонату Черкаської області з футзалу у віковій групі ветерани 40+.