Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

19-03-2019
Рятувальники заблокували центральну автобусну зупинку у Смілі

Щойно від пересічного жителя Сміли надійшло повідомлення, що на автобусній зупинці залишено невідомий предмет.

Читати далі...

СМИЛА МРИЯ

 

Суспільство

НСЖУ оголосила недовіру гендиректору «Укрпошти» Ігорю Смілянському

2018 11 02 пошта

 

Секретаріат Національної спілки журналістів України на своєму засіданні 31 жовтня прийняв рішення звернутися до керівництва країни, аби захистити українські друковані ЗМІ, що опинилися на межі виживання.
Про це повідомляє на своїй сторінці у ФБ голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Зокрема, владу закликають терміново утворити робочу групу з представників Президента, Уряду, Верховної Ради та НСЖУ для реагування на критичну ситуацію з поштовою доставкою преси та для напрацювання протекціоністської політики щодо українського друкованого інформаційного простору. Також НСЖУ висловлює недовіру генеральному директору ПАТ «Укрпошти» Ігорю Смілянському, який руйнує систему поштової доставки преси.
Здирницька політика і непартнерське ставлення Укрпошти та суттєве зростання цін на газетний папір – ось головні чинники, які призводять до знищення ринку друкованої преси в Україні. Адже чимало газет через невчасну доставку та постійне підвищення вартості послуг пошти втрачають читачів, а також змушені скорочувати обсяги видань.
«Національна спілка журналістів України вже не раз порушувала проблему непартнерського ставлення Укрпошти. Проводили чимало робочих зустрічей із керівництвом підприємства, намагаючись донести свою позицію та знайти компроміс. Адже лише в цьому році пошта двічі підвищувала ціни на свої послуги, що лягає непомірним тягарем на друковані видання, надто, коли мова йде про невеликі районні газети», - розповідає голова правління Видавничого Дому «Високий Замок» Степан Курпіль.
Ще в травні Національна спілка журналістів України звернулася до Уряду з офіційним листом, де висловила прохання запровадити мораторій на зростання поштових тарифів на доставку українських газет. Проте відповіді на звернення не отримали й досі.
Так само на боці Укрпошти стоїть і Міністерство інфраструктури. Ситуацію видавців ніхто не розуміє – ні держава, ні Укрпошта. Уже зараз скорочуються тиражі, деякі газети змушені зменшувати обсяги видання. Приміром, навіть «Високий замок» замість 32 сторінок кілька разів виходив на 28 сторінках. Тож зараз для нас головна мета донести до керівництва країни, що нині друковані видання опинилися на межі виживання», - говорить Степан Курпіль.
Головний редактор газети «Донбасс» Олександр Бриж наголосив, що його видання так само стало жертвою здирницької політики Укрпошти.
«Цього року наша газета припинила діяльність: через дії пошти, зокрема і невчасну доставку, тираж знизився з 32 тисяч до 1,5 тисячі примірників», - наголошує Олександр Бриж.
За словами голова Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, найбільше журналістське об’єднання солідарне з колегами-газетярами, а тому впроваджує кампанію спрямовану на захист видавців.
«Вичерпавши всі можливості налагодити партнерські стосунки з Укрпоштою, змушені вдатися до крайніх заходів і звернутися з листом до Президента України, аби держава стала на бік друкованих ЗМІ, а також, щоб висловити недовіру гендиректору Укрпошти Ігорю Смілянському», - відзначає голова НСЖУ
Також на засіданні Секретаріату Національної спілки журналістів України порушили питання зростання ціни на газетний папір, що є ще одним чинником, який суттєво впливає на роботу друкованих ЗМІ.
«Необхідно знайти кошти в бюджеті, щоб налагодити існуючі потужності, або створити нові для виробництва власного, українського паперу. Адже нині змушені закуповувати його закордоном, часто в Росії», - наголошує Степан Курпіль. – Тут без державної підтримки, як це, приміром, запроваджено в Європі, зокрема у Франції, просто не обійтися».
Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко відзначив, що після численних спроб налагодити партнерський діалог із керівництвом Укрпошти, зокрема Ігорем Смілянським, на жаль, так і не вдалося. Сподіватися, що вийде знайти спільну мову в майбутньому, судячи з попереднього досвіду, не варто.
«Потрібно безпосередньо звертатися до керівництва країни, аби донести, що без втручання держави друковані медіа України просто не виживуть», - наголосив Олег Наливайко.
До слова, про вражаючі зарплати керівника Укрпошти і простих листонош читайте ТУТ.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Віктор Овчаренко

Ovcharenko3x4

 

Про слабкий фізичний розвиток наших дітей

 

 

Олег Міщенко

2019 03 13 micchenko

 

 

Про рух фур у центрі міста 

 

 

Сергій Чередніченко

Cherednichenko3x4

 

Про складну ситуацію з теплопостачанням в місті

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Олексій Цибко мріє повернутися на посаду міського голови Сміли

14 лютого 2019, 09:34

2019 02 14 Цибко 

Екс-мер Сміли Олексій Цибко планує повернутися на посаду міського голови.


Економіка
Субсидіанти мають право платити менше, якщо на рахунках є невикористана субсидія

17 березня 2019, 14:22

2019 03 17 subsidiyaЯкщо станом на березень на рахунках у субсидіантів в надавачів комунальних послуг є невикористані субсидії, так звана переплата, громадяни мають право платити менше – рівно на суму невикористаної державної допомоги.


Суспільство
В Антарктиді пінгвіни крадуть у полярників обладнання

19 березня 2019, 18:33

2019 03 19 pongvin

На аномальну поведінку птахів поскаржилися латвійські полярники, якi прибули на українську полярну станцію «Академік Вернадський», аби взяти проби грунту, повідомляє «Україна молода». Аналізувати їх мають уже в Латвії.


Цікаво
Завершується будівництво першого у світі горизонтального хмарочоса

17 березня 2019, 15:26

2019 03 17 xnarochos

У Китаї, в рамках проекту Raffles City Chongqing, завершується будівництво першого у світі горизонтального хмарочоса, який вже назвали інженерним дивом сучасного світу.


Афіша
У Кам'янському заповіднику відкрилась виставка вишивки, створена чоловічими руками

17 березня 2019, 11:30

2019 03 17 vistavkaУ виставковому залі Кам'янського державного історико-культурного заповідника відкрилася виставка вишивки, виконаної... чоловічими руками.