Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

графський

Стрічка новин

13 грудня 2018, 08:21

Суспільство

Соціальні педагоги смілянського інтернату вчать 20-річних молодиків прати, готувати і слідкувати за собою

Сьогодні, у Міжнародний день соціального педагога, хочеться сказати добре слово про представників цієї нелегкої професії, яким доводиться працювати із важкими категорійними людьми, часто у складних нервових обставинах.
Вже понад 6 років у Смілі, в районі Кут, працює КЗ "Обласний соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування " Черкаської обласної ради. Його директор - Олександр Єзерський , - організував чудовий колектив працівників та соціальних педагогів.

 

2018 10 02 педагоги


У цей гуртожиток потрапляють молоді люди віком від 15 до 23 років після закінчення інтернатних закладів та училищ. Також сюди привозять підлітків-сиріт, позбавлених засобів для існування.
Основне завдання працівників закладу - соціальна адаптація дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа до самостійного повноцінного життя у соціумі. Тут навчають самообслуговуванню, приготуванню простих страв, складанню власного бюджету з урахуванням пріоритетних потреб, представництву інтересів, веденню здорового способу життя, вмінню організувати змістовне дозвілля та розвивати творчі здібності. Словом, вчать основам нормального цивілізованого життя.
Зараз в обласному гуртожитку проживає 22 особи: 16 хлопців та 6 дівчат. Соціальний педагог Наталія Каршина, яка працює з цими дітьми, розповіла для сайту Сміла.ua, що часто підлітки не вміють читати і писати.
«Вони не вміють елементарних речей, яких ми щодня навчаємо власних дітей. Наприклад, фарбуватись, прати, прасувати, голитись, лікуватись… Навіть чистити картоплю! Ми вважаємо, що це звичайні речі і 20-річні повинні таке знати. Але ж це специфічні діти. Їх ніхто цьому не навчив. В інтернаті їм дають готові страви, чисті речі. Вони зовсім не вміють хазяйнувати у побуті», - говорить Наталія Каршина.

 

2018 10 02 педагоги1


Соціальні педагоги допомагають своїм вихованцям оформити інвалідність, пройти медогляд, знайти роботу. Водять їх на концерти, міські заходи, різні семінари і тренінги. Педагоги стараються влаштовувати для них домашню комфортну атмосферу, організовують свята, майстер-класи, ігри та психологічні практикуми.

 

2018 10 02 педагоги2


Це лише один із акцентів складної роботи соціального педагога. Маючи таку відповідальну роботою, хочеться побажати їм витримки, стійкості, наснаги, бажання працювати і успіхів на роботі.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

 

Дійові особи

Сергій Рудик

Рудикк

 

 

 

Про добрі новини

 

Михайло Семагін

Semagin

 

Про згортання блок-постів

 

 

Олександр Безпрозванний

Безпрозванний

 

 

Як на Смілу повісили борговий зашморг

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Звернення про розпуск міської ради – на розгляді у Верховній Раді

24 жовтня 2018, 10:07

2018 10 24 депутатиПісля звернення до Верховної Ради обласних депутатів щодо призначення позачергових виборів міського голови Сміли та депутатів Смілянської міської ради, надійшов лист до обласної державної адміністрації та обласної ради.


Економіка
Підприємства Сміли заборгували своїм працівникам більше 7,5 мільйонів гривень

25 жовтня 2018, 15:27

2018 10 25 зарплатаУ міській раді недавно обговорювали питання про заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах міста.


Суспільство
На тарифній комісії ухвалили ціну на тепло – 86,38 грн за квадратний метр

06 листопада 2018, 20:05

2018 11 06 тарифДуже емоційним і напруженим було сьогоднішнє засідання тарифної комісії.


Цікаво
Сьогодні – День святого Андрія Первозванного

13 грудня 2018, 12:31

2018 12 13 Андрія13 грудня християни відзначають День святого Андрія Первозванного, який є рідним братом апостола Петра. За дохристиянськими віруваннями українців, саме у цю ніч відбуваються містичні речі та дива.


Афіша
Київський театр привезе у Смілу комедію «Обережно, жінки!»

07 листопада 2018, 14:28

2018 11 07 комедияСмілянських театралів чекає нова цікава вистава, яку до нашого міста привезуть актори театру «Тисячоліття» з Києва.