Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

графський

Стрічка новин

Суспільство

Сміла, мабуть, залишиться без туристичного центру

2018 10 02 лицей

 

Цієї весни, і ще частіше – минулим літом, ми частенько писали про плани на створення у Смілі нового музею, історико-туристичного центру, культурно-просвітницького комплексу і взагалі про ідею розвитку туризму у нашому місті. Ми, як журналісти, були присутні на засіданнях Громадської ради, на публічних слуханнях, діалогах з владою, де серйозно обговорювали ці ідеї. Начальник відділу культури, директор музею, голова Громадської ради та багато інших громадських діячів витрачали свій час, сили, придумували концепцію, обговорювали її, планували, їздили дивитись, як це робиться в інших музеях, знаходили спонсорів… Говорили, що нардеп Сергій Рудик готовий підключитись і допомогти у розвитку цієї справи.
Нагадуємо, суть така: нашому місту потрібен і музей, і історико-туристичний центр, і культурно-просвітницький комплекс. Треба вибрати достойне місце у центрі Сміли, яке б працювало й заробляло гроші для міських потреб, в якому б вивчали історію рідного краю наші діти, яке б із цікавістю відвідували туристи.
Вже сотню разів говорили, що музей має переїхати у старе приміщення історичної пам’ятки – ліцею. Там є конференц-зала, де можна проводити різні культурно-освітницькі заходи, там є достатня кількість кімнат. Там можна робити виставку-продаж сувенірів із Сміли, щоб гості міста могли придбати нашу символіку, а можна проводити майстер-класи і навчати відвідувачів ремеслам, там можна зробити музей під відкритим небом...
Начальник відділу культури Ірина Бобошко розповіла, що відділ культури планує показати історію Сміли у 16 залах: окремо зал для подій Майдану і АТО, окремо – для періоду Бобринських, є зали для історичних подій міста, зал для освіти і спорту, зали для відображення часів Другої Світової війни, війни в Афганістані та ліквідації Чорнобильської АЕС і т. ін.
Вже багато було обговорено і сплановано. Проте перешкодою є бюрократичний аспект: освіта не може передати на баланс культури приміщення старого ліцею. Висновок юридичного відділу такий, що це суперечить законодавству. На приміщення ліцею претендує Дитячий будинок творчості, адже там можна облаштувати дитячі гуртки. І на черговій громадській раді повідомили, що міський голова Олексій Цибко та депутати підтримують цю ідею. Тобто сучасного туристичного центру, який би міг приваблювати людей до Сміли і працювати на благо міста у нас не буде.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

 

Дійові особи

Віталій Чепінога

Chepinoga

 

Про «радикальні медичні реформи»

 

 

Віталій Портніков

Портніков

 

 

Про те, яку Україну ми хочемо

 

Сергій Рудик

Рудикк

 

 

 

Про добрі новини

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Звернення про розпуск міської ради – на розгляді у Верховній Раді

24 жовтня 2018, 10:07

2018 10 24 депутатиПісля звернення до Верховної Ради обласних депутатів щодо призначення позачергових виборів міського голови Сміли та депутатів Смілянської міської ради, надійшов лист до обласної державної адміністрації та обласної ради.


Економіка
Підприємства Сміли заборгували своїм працівникам більше 7,5 мільйонів гривень

25 жовтня 2018, 15:27

2018 10 25 зарплатаУ міській раді недавно обговорювали питання про заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах міста.


Суспільство
На тарифній комісії ухвалили ціну на тепло – 86,38 грн за квадратний метр

06 листопада 2018, 20:05

2018 11 06 тарифДуже емоційним і напруженим було сьогоднішнє засідання тарифної комісії.


Цікаво
18 грудня – День Сави, батька зимового Миколи

18 грудня 2018, 11:26

2018 12 18 СавиНа відміну від вчорашнього свята Варвари, сьогоднішній день Сави вважається здебільшого чоловічим.


Афіша
Київський театр привезе у Смілу комедію «Обережно, жінки!»

07 листопада 2018, 14:28

2018 11 07 комедияСмілянських театралів чекає нова цікава вистава, яку до нашого міста привезуть актори театру «Тисячоліття» з Києва.