Суспільство
- Деталі
-
Суспільство
-
30 вересня 2018, 11:50

В Україні розпочалася масштабна кампанія з імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу за допомогою авіатранспорту, інформують у Держпродспоживслужбі.
Передбачається, що під час цієї кампанії буде оброблена площа 331 771,33 км кв. При цьому буде застосовуватися вакцина антирабічна для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин «Орісвак» у кількості 6 635426 доз.
Дистанція між лініями польоту має бути в межах 500-1000 м, враховуючи природні або штучні особливості ландшафту. Територія, яка підлягає обробці, розділена на зони, в яких визначені лінії польоту авіатранспорту.
Епізоотчна ситуація по сказу в Україні залишається напруженою. Щороку від сказу гинyть тисячі тварин. На жаль, хворіють та пoмиpaють люди. Проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням.
Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин. Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні, не викликає захворювання у молодих тварин, не виділяє вакцинний вірус зі слиною, безпечна для інших тварин, безпечна для людини і природного середовища, стабільна в польових умовах.
Розповсюдження вакцини літаком найбільш економічний із всіх систем розподілу, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці –сільськогосподарські угіддя, гори, ліси, приміські зони. Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади з GPS.
Мінімальна щільність принад повинна бути не менше, ніж 20 доз/кв.км.
Розповсюдження вакцини не проводиться над населеними пунктами, болотами, водоймищами, авто -та залізничними шляхами та місцями проведення польових робіт.
«Проханням з порозумінням поставитися до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати привабливими для тварин», – наголошують у Держпродспоживслужбі.