Суспільство
- Деталі
-
Суспільство
-
21 вересня 2018, 15:33
У інтернет-групі «Підслухано в Смілі» розповсюджено інформацію про те, що відомий у місті активіст, член Смілянського міськвиконкому Ілля Слободяник попався на крадіжці. Мовляв, він без дозволу взяв у селі Носачеві гранітні брили, повантажив їх і повіз на переробку. Побачивши таке, місцеві викликали поліцію, була складена заява про крадіжку, а правоохоронці обіцяють відкрити кримінальне провадження.

Водночас сам Ілля Слободяник на своїй сторінці у ФБ зазначає, що голова громадської організації «Територія гідності» Анатолій Терещенко запросив його привезти ті камені з Носачева до Балаклеї, де з них мають виготовити меморіал жертвам Голодомору, який буде встановлено в Смілі.
За словами пана Іллі, деякий час тому ГО "Територія Гідності" звернулася до сільських голів з проханням дати інформацію про кількість жертв Голодомору і, по-можливості, допомогти зі спорудженням меморіалу. Сільський голова з Носачева - єдиний, хто, поки що, відгукнувся. Він запропонував взяти безгосподарські камені, які залишилися від будівництва в Носачеві. Все це оформлено листами.
«Камені реально знаходились напівзакопаними в землю в чагарниках поблизу сільради, нікому не потрібні. Проте, як виявилось, не всі так вважали», – наголошує Ілля Слободяник. І додає, що «за нами слідом аж з Носачева в Балаклею приїхав заступник голови Роман Косенко і заявив, що ми, буцімто, викрали ті камені, мовляв, сільський голова не має права розпоряджатись майном громади і взагалі громада проти того, щоб віддавати ці камені Смілі».
Він говорить, що поліцію справді було викликано. Правоохоронці, уточнює, «взяли заяву про начебто крадіжку каменів, а ми дали пояснення по суті.
«Тепер чекаємо перемоги здорового глузду аби робітники мали змогу розпочати роботу по виготовленню меморіалу жертвам Голодомору», – підкреслює Ілля Слободяник.
Як пояснює сільський голова Носачева Віктор Кравченко, місяць тому до нього справді звернулися представники ГО «Територія гідності» з проханням допомогти із зведенням меморіалу.
«Ми відгукнулися. Але оскільки допомогти фінансово не могли, то віддали той камінь, який залишився від колгоспу і лежав непотрібом у селі з 1984 року. Тож ці залишки будівельних матеріалів, які вже вросли в землю, вирішено було передати з благодійною метою на спорудження у районі меморіалу»,– коментує ситуацію сільський голова Віктор Кравченко.
Він каже, люди, як і було домовлено, приїхали і забрати ті брили та відвезли в Балаклею.
«Це буря в стакані води. Бо ті брили – то не наша комунальна власність і сільська рада не заперечує, якщо вони підуть на добру справу – спорудження пам’ятника замордованим голодом українцям», – підсумовує Віктор Кравченко.
Тим часом в обласній поліції наголошують, що потрібен час, аби провести перевірку і з’ясувати всі обставинами цієї справи, зокрема і те, чи мав право сільський голова віддавати брили, які знаходилися на території громади.
«А вже потім буде прийматися рішення про те, чи відкривати провадження, оголошувати підозру чи прийняти інше законне рішення», – кажуть правоохоронці.
Коментарі